Jump to content

"Vidovita" Buba

Оцени ову тему

Препоручена порука

http://www.vidovitabuba.com/

šta mislite? Ukratko,i na sajtu je to dosta prisutno, ona je pravoslavka, ali kaže da je vidovita i ljudi joj se obraćaju za pomoć. Svakome kaže da ne ide kod vračara, već da se prekrsti i pomoli i onda će demoni biti daleko... uostalom, procenite sami. Ja, najiskrenije, niti znam šta da mislim, niti znam šta bih trebala da mislim o ovome...

Измењено од Дејан Бићанић
Подели на овим сајтовима

Kakva more vidovita buba, Crkva je uvek imala jasan i izrazito negativan stav prema ovakvim ludostima.

Znas li kakvi su podviznici retki ljudi kojima je Bog unapred otkrivao nesto ili kad treba davao dar prozorljivosti? To su bili sve sami isposnici, mnogogodisnji mucenici savesti, a ne ovakvi sarlatani.

I to nista manje, nego ceo sajt ima.

Kloni se od ovoga i ovakvih kao od zive vatre!

Подели на овим сајтовима

Press, 26. avgust, 2008.;,, Skandal u vrhu srpske crkve (Artemije imovinu SPC prodao Albancima)

O tome, kao i o fizičkom sukobu dvojice vladika, govore i Novosti 25. 8. 2ooo8.

Skoro sva naša glasila su prenosila nemile događaje kada su se sukobili episkop raško - prizrenski Artemije i vladika lipljanski Teodosije. Tom prilikom, prema navodima izPressa, 25. 8- 2008. prebijen je otac Simeon.

Da ne bih dalje citirala vesti iz novina, a svako može da ih pronađe samoinicijativno, ja sam razumela da je došlo do neke vrste raščišćavanja odnosa između stare i nove doktrine što se tiče obavljanja liturgija, osavremenjavanju rada i uopšte o promenama u radu crkve. Jedan je tabor za održavanje starih običaja, drugi za promene. To je, kako ja mislim i trebalo da se desi, jer i sveštenici su ljudi i imaju pravo da se tako i ponašaju. Sve što je ljudsko nije ni njima strano, da citiram nečiju mudru reč.

Nije dobro da ih uzdižemo u nebeske visine, jer se i oni sami tome protive.

Evo i nekih naslova o događanju na Svetoj Gori, u manastiru Vatoped;

Politika, 25. 8 2008.; ,,Crkveni skandal ruši grčke ministre (ko se sve obogatio od prodaje zemljišnjih poseda manastira Vatoped)

Politika, 3.12.2008. ; Atina 2. decembar ( Iguman Efrem smenjen sa poglavarske dužnosti i lišen svih funkcija jer je, kako komentariše ovdašnja javnost, kriv i pred Bogom i pred ljudima.

Politika, 6. 12. 2008.; AtinaMonasi sa milionima u torbi (Kipar spreman da otvori račune manastira Vatoped).

Ako bih citirala i događanja u katoličkoj crkvi povodom učestalih pedofilijskih radnji, mislim da bi bilo previše i za svu žute štampu na svetu. U američkoj crkvi doći će do raskola.

Zato, u ime ove moje vere u gospoda mog, Isusa Hrista, molim se da toga više nikada i nigde ne bude. Sveštenici su jednom sudili, kada su razapeli Boga u Jerusalimu, pa mislim da je od njih to dovoljno. I dalje ću se obraćati duhovnicima da me nauče lepoti duhovnog življenja, a ovo što se događa samo je upozorenje da se ne gorde, da ne sude, ne napadaju ni vidovite niti nevidovite. Oni su ti koji su naša duhovna potpora i uteha, kada je u sebi ne nađemo.

Текст је политички коректан , не ставља се ни на чију страну при опису догађаја, углавном се служи навођењем без улажења у узроке и последице , просто ситуацију користи у смислу :"Ето јесам ли рекла..."

Ово болдовано је практично најважнији део текста .

А смисао је у томе да се изврши поређење себе са Христом коме су судили старозаветни свештеници.Дакле ко суди мени (видовитој Буби) од свештеника тај је као и они који су судили Христу, а о гресима вашим поповским не морам ни да говорим пуне су новине тога.

Толико од мене за сад...

Подели на овим сајтовима

Ima i Fb nalog, tu piše dosta stvari... neko mi je rekao da je se klonim... pa, niti bih je pozvala, niti bih joj slala mail, niti bih išla kod nje, jer, jednostavno, ako ništa, nema potrebe. Imamo moja porodica i ja svog duhovnika.

ali mi je, najiskrenije, bila zanimljiva pa sam pokrenula temu

Подели на овим сајтовима

Ima i Fb nalog, tu piše dosta stvari... neko mi je rekao da je se klonim... pa, niti bih je pozvala, niti bih joj slala mail, niti bih išla kod nje, jer, jednostavno, ako ništa, nema potrebe. Imamo moja porodica i ja svog duhovnika.

ali mi je, najiskrenije, bila zanimljiva pa sam pokrenula temu

Па јесте ,занимљива је, наступа веома суптилно и представља се хришћански.

Међутим то је главно покриће већине тих чаробњака.

И меније била занимљива кад си ти поставила овде тај линак и онда отидох и прочитах цео тај сајат , мало ми је времена требало да схватим одакле дува ветрић , док не наиђох на онај текст горе шта сам метно.

Подели на овим сајтовима

ahahhahah, pa dobro, ti si snalažljiva osoba :))) Ima ih, znate, raznih, ja blizu kuće imam za komšinicu neku babu, za koju, znate kako kažu : Zna na čemu nebo stoji... a zaista izgleda k'o prava baba Kurana, sa sve bradavicom na sred krivog nosa i tako to... Bila je jako lepa kad je bila mlađa... Za nju moja keva kaže: zlo je izobličilo, i poružnilo, lice joj je sada isto kao duša... Buba bar ne priziva demone otvoreno kao ova naša komšinica...

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

Buba je član moje porodice, voljena je i poštovana i bole me ružne reči onih koji je nisu upoznali, razgovarali sa njom. Jednostavna, vedra i mudra žena. I veoma lepa, iako to ne treba da govori o bilo čemu samo se nadovezujem na jedan od postova za neku ženu koju ste pomenuli.

Uživajte u veri, u životu, u Njegovoj promisli. Ne sudite, ne bacajte kamenje, ne prljajte se. Svaka vaša misao, pa još napisana na ovaj način, zaista više pruža sliku o vama nego o bilo kome koga procenjujete, ocenjujete, osuđujete ili hvalite. A ta slika ovde nije lepa. Uopšte nije lepa. Prvi pita sa već unapred donetom presudom, drugi kroz tuđe reči stavlja tačku, trećeg ne mrzi da traži ružno u svemu i postavlja ružne slike (strašno kakav jed), četvrti se poziva na crkvu, peti vređa, šesti se dotakao i svoje zarade... Nije lepa slika, ali je vaša...

Подели на овим сајтовима

Buba je član moje porodice, voljena je i poštovana i bole me ružne reči onih koji je nisu upoznali, razgovarali sa njom. Jednostavna, vedra i mudra žena. I veoma lepa, iako to ne treba da govori o bilo čemu samo se nadovezujem na jedan od postova za neku ženu koju ste pomenuli.

Uživajte u veri, u životu, u Njegovoj promisli. Ne sudite, ne bacajte kamenje, ne prljajte se. Svaka vaša misao, pa još napisana na ovaj način, zaista više pruža sliku o vama nego o bilo kome koga procenjujete, ocenjujete, osuđujete ili hvalite. A ta slika ovde nije lepa. Uopšte nije lepa. Prvi pita sa već unapred donetom presudom, drugi kroz tuđe reči stavlja tačku, trećeg ne mrzi da traži ružno u svemu i postavlja ružne slike (strašno kakav jed), četvrti se poziva na crkvu, peti vređa, šesti se dotakao i svoje zarade... Nije lepa slika, ali je vaša...

Nista se ne sekiraj prijatelju ... i ne sudi o drugima ... kao sto ocekujes od drugih ....

Подели на овим сајтовима

nadam se da se ne druzi sa ovom gomilom sarlatana i obmanjivaca

http://vargaastrology.com/prijatelji.html

jednog odatle sam zatekao u mojoj kuci kad sam se uvece vracao iz grada, moja naivna sestra koja veruje svakome ga dovela, pa kad je shvatio da njegovo lupetanje ne moze kod mene da prodje da vidis kako je dao pun gas i odjurio,start ko na drag trkama sa sve skripom guma :lol:

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...