Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

AteistUsrcu

Разговори верујућих чланова форума са атеистима о свему и свачему

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pa i jesam dobio tri različita odgovora, iako mislim da je tvoj najsikrenije blizu onoga što vas crkva i uči, pošto sam "proguglao" šta crkva kaže na tu temu (link, link).

Možeš sad da kažeš da vas nisam dobro razumeo, ali tol'ko bar mogu da pročitam bez da se zbunim :)

Katarina je rekla da sam shvatio bukvalno, ti da se desilo bukvalno, a Aleksandar da može biti i istina i neistina.

btw, ovaj prvi link ti je sajt artemita a ne SPC, cisto da znas ako budes trazio neke informacije o SPC da se ne zeznes ;)

Katarina je rekla da sam shvatio bukvalno, ti da se desilo bukvalno, a Aleksandar da može biti i istina i neistina.

Дакле, нисам рекао на може бити истина или неистина, када је мој суд у питању. Рекао сам да може бити истина или неистина ако се догађај посматра сам по себи. Није нужно ни истинит нити неистинит, само зато што је чудан. Зато сам навео аналогију са Коперфилдом. Човек ради чудне ствари, али није неистина да их ради. Међутим ти си све погрешно повезао: и да сам ја рекао да можда Мојсије јесте а можда и није претварао штапове у змије, а затим да сам га изједначио са мађионичарем. Аналогија није изједначавање.

А мој суд о штаповима и змијама је јасан: да, десили су се. С тим што ја то поверење не зансивам на догађају по себи, већ на једном ширем кругу разумевања који утемељује моју веру. Ван тог круга, када би само гледао догађај као догађај, био би скептик: тврдио бих да можда јесте, можда није.

btw, ovaj prvi link ti je sajt artemita a ne SPC, cisto da znas ako budes trazio neke informacije o SPC da se ne zeznes ;)

Hvala ti za "hint" :)

"Artemiti" su oni koji su sledbenici bivšeg vladike Artemija, ili je nešto drugo u pitanju, da ne lupim?

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Create New...