Jump to content
shalom777

Kur'an-islamska sveta knjiga: pitanja i diskusija

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja ne bih citao Kuran i ne bih se previse udubljivao u tu problematiku jer sve gde god ima previse ispitivanja vodi u stranputicu. Nije nase da se mesamo u sve i da hocemo sve da znamo i sve da razumemo jer nas razum nije u konstantnoj blagodati da bismo razumeli pravu sustinu.

Zli duhvi vrlo lako ubace ideju sumnje coveku, iako to naizgled deluje kao bezazlena ideja.

Posavetuj se sa duhovnikom ili stomatologom, salim se, naravno. Ne zaobici svestenika.

Никад нисам осетио потребу да читам Куран. Не читам довољно ни Свето Писмо и православне текстове а камоли нешто друго. Ако имаш вишка времена боље га проведи у молитви или неком раду него да читаш муслиманске, будистичке и сл. текстове, мој скромни савет.

Prema Pravoslavnom vjerovanju Isus Hrist je Bog i čovjek u isto vrijeme. Prema islamskom vjerovanju Isus je Allahov poslanik. Mi Pravoslavci zovemo Isusa Sinom Božijim. On je Reč Božija koji je rodjen prije svih vjekova. Otac, Sin i Sveti Duh su jedan Bog. Ono što ih povezuje je LJUBAV. Sada ću navesti neke citate iz Biblije koji dokazuju da je Isus Hrist ne samo poslanik već i Bog. Jovan1,1 "U početku beše Reč Božija, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč." Jovan10,30 "Ja i Otac jedno smo." Jovan14,8 "Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca i nama je dovoljno. Reče mu Isus, toliko vremena Sam s vama i nisi me upoznao Filipe? Ko je vidio mene, video je i Oca, kako onda govoriš pokaži nam Oca? Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i da je Otac u meni." Ovo je Biblijski stav o Isusu. Volio bih da se u raspravu uključi musliman i da iznese svoj stav i dokaze o Isusu. Unaprijed hvala

Pročitao sam Kuran pre nekoliko godina. Malo je reći da sam se razočarao. Po meni je budizam mnogo iznad Kurana po duhovnosti i celokupnom sistemu.

Vo vremja ono sam eksperimentisao sa Kuranom i Biblijom

https://www.pouke.org/forum/topic/19276-kuran-i-biblija-tvrde-ogledi-iz-ma%C5%A1tovitosti-i-ve%C5%BEbe/#entry645318

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...