Jump to content

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Оцени ову тему

Recommended Posts

• Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eh... treba razumeti čoveka. I ja kad sam postajao sveštenik, kad bih čuo da se nekio sveštenik oženio ili časna sestra - drvlje i kamenje. Vremenom, kad sam kao ispovednik čuo razne ljudske istorije,

Deni se sablaznio... ou nou... OU NOU! Znaš kako kažu sveti oci-ne klikći na temu koju nisi spreman da svariš u svakom slučaju ako gore od ovoga nisi čuo mogu da ti linkujem par temica za wc joj p.

Е баш тако...те тајне су опасне,веома често.А сад мало озбиљно.Особи која почне да гледа духовника ( свештеника,монаха,јеромонаха,или било ког ожењеног мушкарца,јер мени све ово дође на то),препоручил

Наравно да је грех. Кад пожелиш мужа ближњега својега (или жену, ако си мушкарац), већ си учинио прељубу са њим/њом у срцу својем, каже Господ.

Шта чинити? Исповедити тај грех, појачати молитву и пост и временом ће те та страст напустити. Наравно, све што чиниш чини уз савет и послушање Цркви, односно свом свештенику.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Uvek me je to zanimalo, a nikako da dodjem do odgovora, i sta tada ciniti,a pogotovo ako je u pitanju duhovnik?

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Зависи како духовник одлучи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Није грех ако си попадија. Заљубити се у свог попу, који је и духовних својих парохијана, је сасвим пожељна ствар.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A i ako si sveštenik mogo bi da se nekako izvučeš-al ipak verzija 1.0 Popadija edition ti je sigurica a ova moja 1.1. beta nije baš poželjna

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Немојмо претварати тему у зезачину.

Мени је тај проблем исти као и кад се неко заљуби у свог психијатра. То је исто особа којој верујеш,којој се повераваш, од које очекујеш разумевање и подршку, и временом се могу јавити и емоције, илити тзв. трансфер.

Трансфер није права заљубљеност, већ преноц емоција са неке блиске особе из прошлости на свог терапеута. То је нормална фаза у терапији и треба да се превазиђе како би терапија напредовала.

Е,сад,свештеник или духовник - у принципу је иста ствар у питању.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Е,сад,свештеник или духовник - у принципу је иста ствар у питању.

не би рекао да је иста ствар. 1000000001010

ако је свештеник значи да је ожењен а заљубљивати се у особу која је у браку може мада...

а ако је духовних монах може и то мада...

а психијатар може бити неожењен.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

не би рекао да је иста ствар. 1000000001010

ако је свештеник значи да је ожењен а заљубљивати се у особу која је у браку може мада...

а ако је духовних монах може и то мада...

а психијатар може бити неожењен.

...mada

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам била прецизна, мислила сам да је иста ствар да ли је у питању психијатар, духовник или свештеник (мислим на развој трансфера),

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Проблем велики и велике последице,углавном машта и фантазија раде своје и добро одраде свој посао.Ипак,морам да нагласим да уколико постоји један света и часна,добронамерна,искључиво духовна веза између људи,онда до оваквих ствари никада и не долази јер управо љубав у Христу надилази сексуално и сентиментално.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne znam da li je greh, ali da je glupost, u to nema sumnje!

Sta raditi? Pa ja da sam na tvom mestu bih promenila duhovnika. Ne znam da li i kako se to radi, ali znam da je uvek dobro udaljiti se fizicki od nekoga tko ti se dopada, a ne mozes s njim da ostvaris vezu ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...