Jump to content
LedenaNk

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Rate this topic

Recommended Posts

Ма немој,треба да саосећам што се у духовника заљубила и да је тешим....нема ту филозофије,знам тајве особе,немају КОЧНИЦУ и та се данас у духовника заљубила (ејјј бре,у духовника!) шта сутра да оћекује њен муж од ње?

Od kud ti znaš koji su razlozi zaljubljivanja?

Nije sve baš crno belo ...

Ма немој,треба да саосећам што се у духовника заљубила и да је тешим....нема ту филозофије,знам тајве особе,немају КОЧНИЦУ и та се данас у духовника заљубила (ејјј бре,у духовника!) шта сутра да оћекује њен муж од ње?

Ako ne možeš da pomogneš,ne odmaži.Niko ne očekuje da ti nekog tešiš ( mislim da ti tešiš),ali spusti loptu ili ako ti je sve ovo toliko ogavno ( što je začuđujuće imajući u vidu šta si sve pisao na forumu),onda bar,malo jezik kontroliši ili brate nemoj da pišeš tamo gde si sablažnjen.Mukica.

Žene i muškarci su različiti i fizički i duhovno tako da su sklonosti različite.

Svakako da osudi ovde nema mesta.

А шта треба очекивати сутра од такве особе кад оде код гинеколога,а човек неки много леп?

Ja napisah pre neku stranicu, ali ocigeldno nisi procitao, pad a ponovim...

Deni, vidim da ti je status upozorenja porastao na 50%... porasce vrlo brzo i do 100 ako nastavis da korisits boldovana slova non-stop... Koristi obican font kao i svi...

Mod. Kenobi

А шта треба очекивати сутра од такве особе кад оде код гинеколога,а човек неки много леп?

"ko je bez grijeha nek prvi baci kamen"

Inace psiholozi su definisali podozrivost i ljubomoru (plod zlobe i osudjivanja) kao cistu projekciju. Pripisivanje drugima sopstvenih sklonostii motivacija. Iliti srpski takvi su oni cija savjest nije cista. 'nisam ja najgori vidi cega sve ima'

Nema potrebe da podebljavaš slova kada pišeš,niko nije slep.

Takođe nema potrebe da pišeš koješta,degradiraš sam sebe.

Žene po prirodi traže sigurnu luku a u slučaju da je nemaju znaju da zalutaju ili slično,dakle pričaš i osuđuješ a mnogo toga ne znaš i ne želiš da znaš.

Možda dotična osoba da ima muža bi bila stabilna i slično a možda ga nema pa je to razlog njenog lutanja.

Inace psiholozi su definisali podozrivost i ljubomoru (plod zlobe i osudjivanja) kao cistu projekciju. Pripisivanje drugima sopstvenih sklonostii motivacija. Iliti srpski takvi su oni cija savjest nije cista. 'nisam ja najgori vidi cega sve ima'

Хтедох рећи, али мало другачије...

Али склоности су склоности... Just_Cuz_19

Eh... treba razumeti čoveka. I ja kad sam postajao sveštenik, kad bih čuo da se nekio sveštenik oženio ili časna sestra - drvlje i kamenje. Vremenom, kad sam kao ispovednik čuo razne ljudske istorije, prestao sam ili barem trudim se da prestanem da osuđujem, a trudim se da pomažem. Divno je tumačenje citata kojeg je Dijana postavila. Kažu oci da su ljudi prestali sa osuđivanjem preljubnice videvši šta je Isus pisao po pesku: grehe onih koji su je osuđivali. I ...nije slučajno Isus to pisao po pesku, jer se gresi svakome brišu kad se pokaju. Isus, nije došao da zove pravednike - jer ih nema - ni jednog jedinog kako nam često Pismo kaže, već nas grešnike, a svako od nas ima toliko blata na glavi da nemamo pravo da osuđujemo druge. Moramo da pomažemo jedan drugome.

Eh... treba razumeti čoveka. I ja kad sam postajao sveštenik, kad bih čuo da se nekio sveštenik oženio ili časna sestra - drvlje i kamenje. Vremenom, kad sam kao ispovednik čuo razne ljudske istorije, prestao sam ili barem trudim se da prestanem da osuđujem, a trudim se da pomažem. Divno je tumačenje citata kojeg je Dijana postavila. Kažu oci da su ljudi prestali sa osuđivanjem preljubnice videvši šta je Isus pisao po pesku: grehe onih koji su je osuđivali. I ...nije slučajno Isus to pisao po pesku, jer se gresi svakome brišu kad se pokaju. Isus, nije došao da zove pravednike - jer ih nema - ni jednog jedinog kako nam često Pismo kaže, već nas grešnike, a svako od nas ima toliko blata na glavi da nemamo pravo da osuđujemo druge. Moramo da pomažemo jedan drugome.

Velečasni ,svaka ti je ka u Njegoša :)

Samo bi još dodao reči jednog katoličkog sveštenika ,koji je već u poodmaklim godinama i duhovnom ispovedničkom stažu rekao ,da ljudi pate mnogo više nego što se to vidi.

А ја бих додао Денију: па та девојка је зато и кренула да трага за духовницима и за одговорима-јер има погрешан систем вредновања, и то макар и несвесно осећа чим је ту...И за сваку похвалу је што трага, е сад што још није схватила и пронашла-ваљда смо ту да је не спаљујемо на ломачи, већ братски-хришћански поучимо. "Да наше речи буду благе, а аргументи јаки". Знаш сигурно ко је то рекао...

А ја бих додао теби,да та девојка не гледа и не вреднује ствари из главе и срце,него из стомака....данас код свештеника,сутра код гинеклога,а прекосутра код гинеколога...јер она не гледа у људима функцију,него га прихвата онако из стомака,а такве особе су врло опасне,обично такве жене породице разбијају и "домове руше",а ја вам ово не причам из књига и поука,неко из искуства

Ajd jos jednom da ponovim... da ako vidi...

Deni, vidim da ti je status upozorenja porastao na 50%... porasce vrlo brzo i do 100 ako nastavis da koristis boldovana slova non-stop... Koristi obican font kao i svi...

Mod. Kenobi

Svoje lične frustracije prema ženskom rodu ( koje si sam birao,u svom životu,a stalno ih ponavljaš na forumu),zadrži za sebe.I ta postavka " da takve žene ruše domove" ne pije vodu.Dakle,Deni svoju frustriranost prema ženama ( sa kojima si na jednoj temi želeo seks pre braka istovremeno što meni govori da taj isti ženski rod kroz prizmu toga i posmatraš),zadrži za sebe i pokušaj da to ne prosipaš po forumu.

Svoje lične frustracije prema ženskom rodu ( koje si sam birao,u svom životu,a stalno ih ponavljaš na forumu),zadrži za sebe.I ta postavka " da takve žene ruše domove" ne pije vodu.Dakle,Deni svoju frustriranost prema ženama ( sa kojima si na jednoj temi želeo seks pre braka istovremeno što meni govori da taj isti ženski rod kroz prizmu toga i posmatraš),zadrži za sebe i pokušaj da to ne prosipaš po forumu.

Kakva isfrustriranost,pa nije se to meni licno desavalo,video sma sve to u okruzenju,ta osoba koja se zaljubljuje u duhovnika sutra ce lako da se zaljubi i u kucnog prijatelja,jer takvim osobama KOCNICE NE RADE....znate onu pesmu,mislim da "Obojeni program" peva "PRIJATELJU KOCNICE TI NE RADE BAS SVE"

DUBOKO SE IZVINJAVAM MODERATORIMA ZA BOLDOVANA SLOVA,NECU VISE NIKAD....KEVE MI

E da, i crvena slova su rezervisana za moderaciju... to za boravih da ti kazem...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...