Jump to content

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Оцени ову тему

Recommended Posts

• Одговори 139
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Eh... treba razumeti čoveka. I ja kad sam postajao sveštenik, kad bih čuo da se nekio sveštenik oženio ili časna sestra - drvlje i kamenje. Vremenom, kad sam kao ispovednik čuo razne ljudske istorije,

Deni se sablaznio... ou nou... OU NOU! Znaš kako kažu sveti oci-ne klikći na temu koju nisi spreman da svariš u svakom slučaju ako gore od ovoga nisi čuo mogu da ti linkujem par temica za wc joj p.

Е баш тако...те тајне су опасне,веома често.А сад мало озбиљно.Особи која почне да гледа духовника ( свештеника,монаха,јеромонаха,или било ког ожењеног мушкарца,јер мени све ово дође на то),препоручил

Е баш тако...те тајне су опасне,веома често.А сад мало озбиљно.Особи која почне да гледа духовника ( свештеника,монаха,јеромонаха,или било ког ожењеног мушкарца,јер мени све ово дође на то),препоручила бих да бежи главом без обзира.Не само зато што је то грех,а грех јесте ( иако ако људски посматрамо не можеш срцу наређивати где ће и коме ће,али може разуму),већ зато што из таквих ситуацију могу да настану јако болне ствари,повређене сујете,повређена срца и озбиљни душевни ломови.Колико можда год у том тренутку било тешко,па можда и болно,треба се окренути и отићи не осврћу ћи се.Тиме ће та особа себе поштедети великих мука па и сопственог страдања.То је моје мишљење.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Е баш тако...те тајне су опасне,веома често.А сад мало озбиљно.Особи која почне да гледа духовника ( свештеника,монаха,јеромонаха,или било ког ожењеног мушкарца,јер мени све ово дође на то),препоручила бих да бежи главом без обзира.Не само зато што је то грех,а грех јесте ( иако ако људски посматрамо не можеш срцу наређивати где ће и коме ће,али може разуму),већ зато што из таквих ситуацију могу да настану јако болне ствари,повређене сујете,повређена срца и озбиљни душевни ломови.Колико можда год у том тренутку било тешко,па можда и болно,треба се окренути и отићи не осврћу ћи се.Тиме ће та особа себе поштедети великих мука па и сопственог страдања.То је моје мишљење.

slazem se sa tobom ,samo sad postoji problem da li to reci svom duhovniku-ovome prema kojem osoba gaji osjecanja ili ne. sta ako on odluci da rascini svoje jeromonastvo, monastvo, ili svestensvo zbog te osobe koja ga je ,da kazem zavoljela :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

slazem se sa tobom ,samo sad postoji problem da li to reci svom duhovniku-ovome prema kojem osoba gaji osjecanja ili ne. sta ako on odluci da rascini svoje jeromonastvo, monastvo, ili svestensvo zbog te osobe koja ga je ,da kazem zavoljela :(

ne

odes kod drugog svestenika

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Рећи му ако та особа очекује од њега да јој узврати " осећања".Зашто би му рекла ако то не очекује?Шта има од тога друго ако му каже,а не очекује?Може да каже ( исповеди) било ком другом свештеном лицу,а од овог према коме осећа то што осећа уклонити се.Најтеже је превазићи себе.Али рецимо да се десило да га је заволела,ако је заиста љубав у питању,та особа неће очекивати ништа од тог свештеника ( монаха или јеромонаха),већ ће њега ради отићи.Чинећи њему добро,а љубав то и јесте,чинити добро другоме,волети а не очекивати.Тешко,јесте тешко,али је могуће уз Божију помоћ.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не, не треба рећи чак ни ако се очекује да тај духовник узврати осећања. Он има свој позив, који није лак и пун је искушења. Још једно више може бити превише... Он је већ некоме обећан, и ту ставиш тачку. Све преко тога је грех, борба са својом уобразиљом, туђом слабошћу итд. Као што рече Анчи...главом без обзира...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

da :( tesko jeste. Bas.. Ne bih voljela da osjetim to na svojoj kozi iskreno. gajiti osjecanja prema nekome ko znas da ti nikad nece i ne moze uzvratiti.. Lose.. Mada takvim slucajevima samo neka je Bog u pomoc.. mada i sudbina tu umesa prste.. mozda kako je sudjeno, bice. Slava Bogu!!!!!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Суђено је да имамо пуну слободу да учинимо или

1. по савести и Божијем закону или

2.по свом ћефу...

И како одлучимо, тако ћемо сами пресудити...Још ништа није написано ни суђено, ми пишемо будућност, па и суд сами себи по делима и речима својим.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nema sudbine ( to bi značilo da je već sve isplanirano u napred u ljudskom životu beć slobode izbora),to su samo naši izbori kojima veoma često rukovode naše slabosti pale prirode.Jeste teško,svaka borba je teška,ali to nije razlog da se odustaje.Onome ko se zaista trudi Bog duplo pomaže.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Овој особи која се заљубила у свог свештеника могу само да поручим "СРАМ ТЕ БИЛО",јер ти очигледно немаш кочницу!!!Сутра ће муж да ти дође у кућу са неким пријатељем,радним колегом или рођаком и ти треба да се заљубиш,а???Познате су мени такве особе,чим ту нема самоконтроле и самодисциплине,све је могуће,јер што се ти не би заљубила у мужевог колегу или пријатеља који вам долази у кућу,кад си могла себи да приуштиш тај "луксуз" да се заљубљујеш у духовника кога треба да гледаш очима као да ти је у крвном сродству

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Овој особи која се заљубила у свог свештеника могу само да поручим "СРАМ ТЕ БИЛО",јер ти очигледно немаш кочницу!!!Сутра ће муж да ти дође у кућу са неким пријатељем,радним колегом или рођаком и ти треба да се заљубиш,а???Познате су мени такве особе,чим ту нема самоконтроле и самодисциплине,све је могуће,јер што се ти не би заљубила у мужевог колегу или пријатеља који вам долази у кућу,кад си могла себи да приуштиш тај "луксуз" да се заљубљујеш у духовника кога треба да гледаш очима као да ти је у крвном сродству

Deni,ajde oladi malo,molim te.Niko ovde na forum nije došao da bi ga neko osuđivao,a nekome ko je u ovakvoj situaciji potrebno je razumevanje i savet,a ne osude i ovakve reči.Ovo je najlakše izreći,ovo što si ti napisao,teško je nekoga razumeti.Zato kontroliši se.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

uf, koja bi se usudila na svoju glavu da privuce takvo sto :krstix: drugo, zar bi joj se svidjao takav i dalje? osoba bez principa, karaktera i casti? on je dao svoja obecanja Bogu. sto rece - glavom bez obzira na vrijeme!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Deni,ajde oladi malo,molim te.Niko ovde na forum nije došao da bi ga neko osuđivao,a nekome ko je u ovakvoj situaciji potrebno je razumevanje i savet,a ne osude i ovakve reči.Ovo je najlakše izreći,ovo što si ti napisao,teško je nekoga razumeti.Zato kontroliši se.

Ма немој,треба да саосећам што се у духовника заљубила и да је тешим....нема ту филозофије,знам тајве особе,немају КОЧНИЦУ и та се данас у духовника заљубила (ејјј бре,у духовника!) шта сутра да оћекује њен муж од ње?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...