Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
LedenaNk

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

ja mislim da sa svestenikom ima sanse da bude uzvracena ljubav, (postoje pojedinci koji imaju ljubavnice, prica se) dok kod monaha ne ????????? ako se ne varam 301

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

По мом скромном мишљењу,

треба сместа променити свештено лице које исповеда ту особу.Ако свештено лице нема сазнање о тој заљубљености,никако њему не саопштавати то под епитрахиљем,то је ВЕЛИКА грешка.Значи,одмах променити духовника,отићи на разговор код неког зрелог старијег свештеника или јеромонаха,опет бих овде препоручила оца Јована Јеленкова јер има огромно животно искуство.

e meni nije jasna razlika izmrdju monaha i jeromonaha???? jeromonah je cin iznad djakona ?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ne znam sta ti nije jasno...pa zar nije ogavno....zamisli da kazem ja "idem u jedan manastir i zaljubio sma se u monahinju"? Samo sto je ovo sto puta ogavnije,jer ova osoba koja se zaljubila u duhovnika,ona znaci duhovnika ne gleda duhovnika,nego muskarca,ma da ne tupim...ogavitet pravi

da ja tebi pojasnim, OVO SE NE TICE PITANJE LICNO MENE, ALI SVEDOK SAM CESTE TE POJAVE, AKO TEBI OVO PITANJE NIJE NA NIVOU, MOLIM TE TI PODJI NA SVOJ NIVO I NAPUSTI TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

e meni nije jasna razlika izmrdju monaha i jeromonaha???? jeromonah je cin iznad djakona ?

Разлика између монаха и јеромонаха је та што је некадашњи монах рукоположен у чин свештеника (јереја) и потао јеромонах. Дакле, обојица су монаси, само што је јеромонах и свештеник, односно може вршити све свештене радње као и "мирски" свештеник.

...кад се искушеник замонаши постаје монах, затим (не обавезно) следи чин ђакона, па јеромонаха...

1000000001010

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

По мом скромном мишљењу,

треба сместа променити свештено лице које исповеда ту особу.Ако свештено лице нема сазнање о тој заљубљености,никако њему не саопштавати то под епитрахиљем,то је ВЕЛИКА грешка.Значи,одмах променити духовника,отићи на разговор код неког зрелог старијег свештеника или јеромонаха,опет бих овде препоручила оца Јована Јеленкова јер има огромно животно искуство.

i moliti se Bogorodici za cjelomudrenost...

Zaljubljenost nije ljubav, to se bas da jasno vidjeti na ovakvom primjeru. Cak i da zena uobrazi da ga voli najvise na svijetu, moze samo iz ljubavi da ga pusti na miru. "Ljubav ne trazi svoje", dok zaljubljenost trazi - djavola starece . Apsolutno nijedna rijec prema objektu "ljubavi" ne dolazi u obzir Just_Cuz_19 . Za misli (zelje i osjecanja) nismo odgovorni, (mogu da budu 'predlozi') za rijeci i djela jesmo... Najvece iskusenje moze biti najveca moralna pobjeda.

Isto ovo vazi zapravo i za svakog nedostupnog/u (ozenjenog/udatu) koju neko pozeli staniiiiiii .

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Питање за Денија :

ако се ја нпр. заљубим у ожењеног мушкарца који НИЈЕ свештеник, то је онда мањњи грех, зар не ?

То ти се сигурно мање гади, јел да ?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

No nije to toliko veliki probljem koliko je kada svećenik se povede za suknjom, jer on ima mnogo veću odgovornost. Ovo kada se neka vjernica (vernik) zaljube u svećenika je više na nivou tinejdžerske zaluđenosti.

Браво,Силе,право у центар !

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Хеј, не провоцирај Денија када знаш да је много осетљив! :)

Ма,није он толико осетљив- само се прави :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

ako je u pitanju jeromonah, to je izgleda vise nego gresno :( mada Zabranjeno voce je najsaldje :D

ima posle jeromonaha jos cinova ,mislim samo da znas ......

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Разлика између монаха и јеромонаха је та што је некадашњи монах рукоположен у чин свештеника (јереја) и потао јеромонах. Дакле, обојица су монаси, само што је јеромонах и свештеник, односно може вршити све свештене радње као и "мирски" свештеник.

...кад се искушеник замонаши постаје монах, затим (не обавезно) следи чин ђакона, па јеромонаха...

1000000001010

Hvala, bas si se potridio da mi objasnis :) algabacaju

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

A kako se dolazi do te situacije ?

(mislim,o kojoj je tema)

Joj pa nzm vjeruj mi.. Pocnee devojka da gleda svog duhovnika da kazem drugim ocima, mozda joj i on da povoda za to, sto nije iskljuceno :(

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...