Jump to content
LedenaNk

Da li je grijeh zaljubiti se u svesteno lice ili u svog duhovnika?

Rate this topic

Recommended Posts

Pa ja bar nisam licemer,ziveo sam nekim zivitom koji vi niste ni na filmovima videli i ja ne bezim od toga,ali bar znam da kada odem u Crkvu ili manastir ja ne idem da se tamo zaljubljujem u monahinje....zato mi je i ogavno ovo...grozim se zaista...u ovoj osobi vladaju legioni demona!!!

ti posto si toliko duhovan stani odmah na molitvu ,i pomozi joj brate,a ne pljuj

i ovde nije niko imenovan ,mozda da ponovo procitas pitanje sa pocetka teme

Pa ja bar nisam licemer,ziveo sam nekim zivitom koji vi niste ni na filmovima videli i ja ne bezim od toga,ali bar znam da kada odem u Crkvu ili manastir ja ne idem da se tamo zaljubljujem u monahinje....zato mi je i ogavno ovo...grozim se zaista...u ovoj osobi vladaju legioni demona!!!

Legioni demona?Auuu bate da nisi malo preoštar?Jesi siguran da je baš legion u pitanju? >:D

Дени,друже...респект твојој биографији али разуми и схвати да су проблеми и упадање у исте различити код сваког човека.

Ne bih sad o zaljubljivanju kao o grehu, ali svakako nije dobitna kombinacija ni kada se radi o običnoj vezi a tek o zaljubljenosti u fratra.

No nije to toliko veliki probljem koliko je kada svećenik se povede za suknjom, jer on ima mnogo veću odgovornost. Ovo kada se neka vjernica (vernik) zaljube u svećenika je više na nivou tinejdžerske zaluđenosti.

Dobitna kombinacija je čista nepatvorena i suzama orošena ljubav (može i bez suza). Ljubav koja ne traži, ljubav koja daje. Ljubav kakvu osećamo prema deci ili prema roditeljima i braći i sestrama.

Takva ljubav je moguća i prema bilo kom drugom biću. Samo otvorimo oči i ugledajmo na nebu onu Zvezdu koja je pratila bebu Isusa.

Tako je moguće voleti i Oljicu i Vladana i patrijarha i svećenika svoga naravno.

A,ja mislila da si ti čovek širokih shvatanja i pogleda na život,ali ne ti si spreman samo da budeš jedan mali zgranuti čovek.Deni,Deni,duboko si me razočarao... 0102_laugh

Nema tu nikakva siroka shvatanja,stvar je vise nego jasna....ta osoba je posesnuta i lukavi deluje kroz nju odvodeci je na najgoru stranputicu

Hoćeš reći POSEKSNUTA (opterećena seksom)?

Молим неког из администрације да обрише све ове непотребне поруке,пошто је тема веома озбиљна,ко се саблажњава,нека прескочи ову теми итд...

Молим неког из администрације да обрише све ове непотребне поруке,пошто је тема веома озбиљна,ко се саблажњава,нека прескочи ову теми итд...

Složio bih se sa tobom kada se sve ne bi svodilo u ovoj situaciji na seks. A mislim da se svodi.

Jer iz kojih bi drugih pobuda se neko zaljubio u svećenika? Ako ne iz želje da ga poseduje (seksualno) i da ga seskom drži pod jarmom. Mislim da je seks mnogo prisutniji u ovoj temi od zaljublejnosti.

Ljubav je već nešto drugo, ali o tome ovde ne pričamo.

Složio bih se sa tobom kada se sve ne bi svodilo u ovoj situaciji na seks. A mislim da se svodi.

Jer iz kojih bi drugih pobuda se neko zaljubio u svećenika? Ako ne iz želje da ga poseduje (seksualno) i da ga seskom drži pod jarmom. Mislim da je seks mnogo prisutniji u ovoj temi od zaljublejnosti.

Ljubav je već nešto drugo, ali o tome ovde ne pričamo.

Да,углавном је ствар сексуалне природе,већ имамо доста примера тога,да не помињем.Заправо,егоизам и незрелост на обе стране чине овакве тешке ситуације.

Да будем прецизнија,

замислите да је нека жена рекла:

Заљубила сам се у старца Пајсија или Порфирија?

Ми већ унапред знамо да то није могуће јер су ти оци били облагодаћени људи а њима су долазиле жене и младе и старије али једноставно,љубав у Христу је та која руководи сусрет и разговор двоје људи.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...