Jump to content
marija

Licemerje (hypocrisy)

Recommended Posts

????? ???????? ?? ???????? ???????? ,?????? ??? ???????? ? ?????  ? ?????? ??? ?? ?????????. bu bu bujavascript:void(0);

???? ????? ???? ????? ?? ?????  0102_laugh :cheesy2:

???????? ????????? ? ??????? ?????????.

???? ??? ?? ?? ?? ??????? ????? ,??????? ? ?? ? ?????????? ???? ?? ???? ?????, ? ?? ????? ???? ?? ?? ??????? ??????? ???? ?? ?????? ?? ????????? ? ???? ?????? ???? ?????? ? ??? ?????????.

??????? ???? ?? ?? ? ???? ???? ????????? ? ?????? ???? ?? ??? ????? ???? ??.

? ????? ??? ?? ???? ???? ?????? ?? ??? ?????,?????? ????,?????? ???????? ? ??. ???? ?????????? ???? ???? ??????? ? ????? .

?? ?????? ??? ????????? ?? ???? ?? ?? ??????????? ????????, ??? ?????? ???? ?????? ????????, ???? ?? ???? ??????, ??????? ???? ? ?? ?? 90% ?????? ???? ?? ?????? , ??????? , ?????? , ????, ??????, ??? ???, ????? ???? ?? ???????? ????? ? ????? .

????????? 70 % ???????? ???? ?????? ?? ????.

? ??? ??? ?? ?? ?????? ?? ???? ? ???? ????? ???????? ??????????? ??????? ?????? ????????? ?? ???? ??????? ?????.

???? ?????? ?????...

??? ?? ????? ?? ??????? ????????? ??????????? ??? ?????????!

???? ????? ?????????? ????? ??????????? ? ??????? ?????,???? ??????? ?????? ???? ? ????!

????? ???????? ????? ????? ????? ?? ??????? ????????? ...

Mlecna kiselina je KISELINA, kao sto joj i ime kaze, nije nesto mrsno... :)

??, ?? ????? ??? ????????? ????? ???? ...

Ne vredi, nisam hemicar, ali hemicara sam svojevremeno pitao, i to mi je rekao... objasnio mi je jos ponesto, al` sam zaboravio...

Uglavnom, kako sam razumeo, nema tu ni "m" od mrsnog...

Slican odgovor sam dobio za npr. cips sa ukusom sunke - cista hemija, to sunku nikad nije ni videlo... Постављена слика:)

edit: pade mi na pamet, mislim da je to nesto kao i limunska kiselina, ili bilo koja druga, hemija koja nije masnoca zivotinjskog porekla...

???? ????? ?????????? ????? ??????????? ? ??????? ?????,???? ??????? ?????? ???? ? ????!

??? ?? ??? ???? ??? ?? ????? ???????????

E,ovako:guar (guma),pektin,agar-agar su aditivi biljnog porekla.

Mlecna kiselina (laktat) nastaje prilikom fermentacije mleka.

Mozda bi nasi svestenici mogli da nas posavetuju oko konzumiranja

hrane koja kao aditiv sadrzi mlecnu kiselinu.

??? ?? ??? ???? ??? ?? ????? ???????????
?? ,???? ???????? ???? ??? ???? ????? ??????, ????? ?????? ??????? ?????? ??????? ?????????,? ?? ????? ????????? ?? ?????????????.

Везано за трагове млека, кикирикија и сл... Пријатељица која ради у Штарку у производњи објаснила је мом супругу да та информација о траговима млека у ствари значи да се нпр. посни кекс производи у истим машинама, односно, на истим тракама где су претходно прављене мрсне ствари, па отуда може да садржи млеко, кикирики, соју у трагу.

U vezi ovoga što kaže sestra Vera, to je isto kao za hleb.

Ako jedemo hleb iz pekara i prodavnice, u toku dana kada se ne jede na ulju, mi zapravo jedemo na ulju, jer se plehovi podmazuju. Neću sad da paranoišem, ali verovatno tako izgleda :cheesy2:

Zanima me i za posni FORNETI od čega se pravi samo testo. Oni u pekari će uvek reći da je posno (ako je sa kajsijom, pizzom i sl.) ali ni oni sami ne znaju od čega je testo, jer ga dobijaju gotovo. Oni samo termički obrade.

Ako stavljaju margarin, onda ni to ne može u toku nedelje kad se ne jede na ulju.

Cokoladne banane,bilo da su "na meru"ili pojedinacne su MRSNE,jer sadrze belance,a i zelatin koji je ISKLJUCIVO zivotinjskog porekla.Nisam,bas radosna zbog toga zato sto ih mnooogo volim.

Cokoladne banane,bilo da su "na meru"ili pojedinacne su MRSNE,jer sadrze belance,a i zelatin koji je ISKLJUCIVO zivotinjskog porekla.Nisam,bas radosna zbog toga zato sto ih mnooogo volim.

???? ?????, ??? ???? ???? ???? ?????, ??? ?? ?????? ???????, ??? ???? ????? ???? ?????? ????.

??????? ?? ?????, ???? ???? 0442_feel

Medo,ako nadjem da ih kupim  0442_feel

Zelatin se dobija preradom zivotinjskih tvari (tetiva,kostiju,koze).(Kako se kuvaju pihtije?)

To sam ucila u skoli iz poznavanja prehrambene robe,a provri i na vikipediji.

Medo,ako nadjem da ih kupim  0442_feel

Zelatin se dobija preradom zivotinjskih tvari (tetiva,kostiju,koze).(Kako se kuvaju pihtije?)

To sam ucila u skoli iz poznavanja prehrambene robe,a provri i na vikipediji.

??? ????? ? ????????, ??? ?? ?? ??? ????? ?? ?????  klapklap

?? ???? ?????, ?? ???????? ?? ??? ?? ??? ????? - ??? ??????? ?????? ?????? ????? ? ?? ??????, ?????? ?????????? ?????? ?????  klapklap

?? ?????? ? ???? ?? ????? ?? ?????? ???? ?? ?????? ????????????, ????? ?? ??????? ? ?? ...

??????? ?? ?? ?? ?????? ????????? ???? ?????????? ?????? ...

Verovatno cu ih naci i u Kg.Hvala ti u svakom slucaju. 0442_feel

Za zeliranje zele bombona,za zgusnjavanje dzemova i sl. se

koriste biljni aditivi:guar guma (od semena neke biljke)

agar-agar (vrsta alge)

pektin (u kori dunja,jabuka i dr.)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...