Jump to content
Александар Милојков

Оборена теорија о нестанку диносауруса?

Recommended Posts

Osjećam se prozvanim - pa da objasnim svoje obrazovanje - završio fiziku - ali sam se poprilično lomio da upišem biologiju i dok sam studirao, a i dan danas veoma aktivno pratim dešavanja iz biologije, biohemije i sl... Ne bavim se trenutno naukom (puno rada malo para) - pa mi praćenje nauke na internetu, gledanje klipića, čitanje radova i povremeno piskaranje o nauci dođe kao neki izduvni ventil... Ne trebaš biti veliki stručnjak da braniš nešto takvo čvrsto kao što je evolucija ili da znaš kada su izumrli dinosaursi... Nisam ja kopao te fosile i procjenjivao im starost - niti sam vršio genetska ispitivanja - vjerujem stručnjacima koji jesu...

Na prirodnim naukama je inače veliki bias (ne zamjerite nam na pogrešnim spelovanjima na srpskom i upotrebi stranih riječi - ali engleski je de fakto jezik nauke i mnoge smo stvari učili na engleskom) prema ateizmu... Zašto je to tako - ne bih na ovoj temi... Što ne znači da nema sjajnih naučnika vjernika naravno - počevši od briljantnih evolucionista tipa Milera - pa do nekih primjera naučne misli na ovom forumu...

Osjećam se prozvanim

Mani ih, cim neko pokazuje interesovanje za nauku i dok drugi igraju fudbal on cita naucne magazine, casopise i clanke na interentu odma' se pravi pametan.

Na stranu sto u vecinu sluchajeva se radi o gradivu iz srednje skole.

počevši od briljantnih evolucionista tipa Milera - p

like. :)

Rečito..i veoma nadahnuto...

Piše se Ajnštajn..ili Einstein..ako već mora .. Inače tvoji kući kako su..

Kad si ti od svega sto sam rekao nasao sam da kritikujes moje typing, gramaticke i pravopisne greske - meni je onda odlichno. :)

Kad si ti od svega sto sam rekao nasao sam da kritikujes moje typing, gramaticke i pravopisne greske - meni je onda odlichno. :)

E meni je jo$ bolje uta, ta uta ta...kad si ti ovako odgovorio ko $to si odgovorio..uta ta.. :drugarstvo:

Pozdravi kuci

Обимно је то градиво. Ако те интересује, имаш на сајту верујем.орг дела Светог Максима. Прочитај како пише хришћански геније.

Previse ima teksta koji me ne interesuje, da bih nasao nesto sto ti kazes da je on tvrdio. Molim te daj mi primer sta je Sveti Maksimilijan tvrdio sto je tek kvantna fizika potvrdila. Nemoj pogresno da me razumes, ti njegova dela dobro poznajes i znas gde da nadjes primer, ja bih morao puno da procitam i da bistrim da bih nasao ono sto me zanima.

Previse ima teksta koji me ne interesuje, da bih nasao nesto sto ti kazes da je on tvrdio. Molim te daj mi primer sta je Sveti Maksimilijan tvrdio sto je tek kvantna fizika potvrdila. Nemoj pogresno da me razumes, ti njegova dela dobro poznajes i znas gde da nadjes primer, ja bih morao puno da procitam i da bistrim da bih nasao ono sto me zanima.

Рецимо, да је познање истине питање односа (субјекат-објекат). Затим, да све што постоји (у створеном свету) има свој узрок, да све што је у покрету има свог покретача, итд.

Рецимо, да је познање истине питање односа (субјекат-објекат). Затим, да све што постоји (у створеном свету) има свој узрок, да све што је у покрету има свог покретача, итд.

Prvo mi deluje kao filosofska tema, a druga dva nemaju vezu sa kvantnom fizikom. Ne mislim da umanjujem njegov znacaj nego me interesuje tvoja tvrdnja da je on imao znanja koja tek danas potvrdjuje kvantna fizika.

Prvo mi deluje kao filosofska tema, a druga dva nemaju vezu sa kvantnom fizikom. Ne mislim da umanjujem njegov znacaj nego me interesuje tvoja tvrdnja da je on imao znanja koja tek danas potvrdjuje kvantna fizika.

Па то прво је веома важно. И мислим да то прво итекако има везе са квантном физиком.

Kvantna fizika (ili kvantna mehanika) odnosi se na proučavanje osobina i međusobnih interakcija najsitnijih poznatih čestica koje čine svaku materiju, tj. sve što nas okružuje, uključujući i nas same.
Nekada se smatralo da je atom najsitniji deo materije koji postoji. Danas je pitanje da li najsitnije čestice uopšte postoje ili je sve sačinjeno od skupa energetskih (elektronskih) veza. Radi se o tome da su sve čestice koje čine bilo koju materiju u opštem smislu međusobno povezane takvim vezama. Pa, ako posmatramo naš organizam, ukljucujući čak i naše misli i naša osećanja (ako ih posmatramo prosto kao nizove hemijskih reakcija u našem telu koje nastaju između različitih hormona, koji su takođe sastavljeni od tih čestica), dolazimo do zaključka da lančanom reakcijom čak i naše misli imaju uticaja na svet koji se nalazi izvan našeg tela, jer su sve te čestice međusobno povezane.

Интеракције, однос - као истина, као постојање. На то сам хтео да ти скренем пажњу.

Ono što Aleksandar hoće da kaže je sledeće: prema kopenhagenskoj interpretaciji kvantne mehanike (koja nije bez kritičara, ali nebitno) stvarnost ne postoji kao takva nezavisno od posmatrača, nezavisno od merenja. Sveti oci su učili briljantno o tome da ne postojimo kao ličnosti bez "interakcije" sa drugim ličnostima. Ovo prvo nikome nije ni padalo napamet pre kvantne mehanike i čak je i danas vrlo kontroverzno.

N. Zeland: Čudna zver nasukana na obalu

Natruli ostaci “morskog čudovišta” misterioznog izgleda otkriveni su na jednoj novozelandskoj plaži.

334164014518b52e2e2e91537952864_orig.JPG

Video objavljen na mreži YouTube snimila je Elizabet An i prikazuje ogromnu glavu sa razjapljenom vilicom do pola ukopanu u pesak. 

Veći deo trupa nedostaje. 

Ostaci su dugački oko devet metara, a spekuliše se da je možda reč o morskom krokodilu, džinovskoj jegulji, delfinu, pa čak i dinosaurusu. 

Fotografije životinje poslate su u novozelandsko Odeljenje za konzervaciju i Akvarijum Keli Tarlton na identifikaciju. 

Stručnjak za morske sisare Anton van Helden odbacuje sve spekulacije i kaže da je struktura peraja ovog stvorenja slična kitu ubici. 

Dalji testovi bi trebalo da pokažu o čemu je reč.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3mQitcMLoLY

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=05&dd=09&nav_id=712136

Није ми јасно чему то замлаћивање са диносаурусима, кад сви лепо знамо ко им је доакао...

13678258629897_sv_georgije_copy_za_sajt.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...