Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest - . . .-

Online часови византијског појања на ЖРУ - Игор Зиројевић

Recommended Posts

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Pomaze Bog , vec treci mesec sam u crkvenom horu u Kraljevu , i jako mi je lepo i dobro nam ide na probama , medjutim privlaci me poprilicno ova vrsta pojanja ... U Kraljevu u Duhovnom centru je krenula skola Vizantijskog pojanja , ali bih ja voleo da se pripremim da naucim sto je vise moguce putem interneta, i uz Vasu mozda bilo koju pomoc . Recite mi sta mi je najbolje ciniti , voleo bih da pocnem nekako, pa da vidim svoju ozbilnost .. Kao sto rekoh u crkvenom sam horu gde mi je jako lepo , i gde napredujem ..

Za upis u školu postoji verovatno prijemni ispit. Kontaktiraj ljude iz škole i posavetuj se. Učenjem preko interneta samo možeš da napraviš štetu koju će kasnije profesori sa mukom da ispravljaju.

Eventualno možeš da slušaš tu vrstu muzike, greek byzantine choir i angelopoulosa....nikako kabarnosa i ostale fristajlere

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од ризница богословља,
      Благословом Његовог Преосвештенства Епископа новосадског и бачког Господина Иринеја, у недељу 10. фебруара 2019. године, почео је пролећни семестар у Школи православне духовности при Црквеној општини новосадској. Тим поводом, гост Јутарњег програма Радија Беседе био је презвитер Игор Игњатов. Отац Игор је слушаоце упознао са програмом и темама предавањâ у пролећном семестру Школе православне духовности. Прилог смо преузели са званичне интернет странице Радија Беседе.

Извор: Радио Беседа
    • Од ризница богословља,
      Поводом празника преподобног Серафима Саровског, у Јутарњем програму смо разговарали са презвитером Игором Игњатовим о животу и најзначајнијим духовним поукама овог великог подвижника и светитеља наше свете Цркве.   Извор: Радио Беседа
    • Од ризница богословља,
      „Свети Јован Лествичник мора да је познавао човечју природу боље него и Ви и ја кад је рекао, да ̍нико осим светитеља не може чути о себи похвале од људи без штете̍. Јер само свети људи прозиру човека и виде, од куда извиру похвалне речи. Због тога свети људи и свете жене чујући о себи похвале цене их или као незнање или као намерну лаж“. Свети Владика Николај Велимировић Има ли човек потребу за похвалом? Може ли похвала да буде подстицај? Како да реагујемо када нас хвале/куде? Хвалити или кудити децу – како то може да утиче на младу душу? На ова питања говорио је презвитер Игор Игњатов, парох при храму Светог Симеона у Ветернику. Емисија је емитована 6. децембра 2018. године.   
    • Од Зосима,
      Мојсијевци сад имају своју плејлисту на јутјубу, и поставили су ово појање у више делова,одлично за праћење и учуње...
      Уживајте...
      Чланови Српског византијског хора Мојсије Петровић поју мелодије из књиге Осмогласник - Старо српско црквено појање, едиција Богословски уџбеници, у издању Светог архијерејског синода СПЦ, Београд, 2011.