Jump to content
Зорица екс Милева

Gdje su nestali džentlmeni???

Оцени ову тему

Recommended Posts

Moj otac je bio džentlmen, pa pokušavam i ja....
Ali ovo što mi se dogodilo...

Udjem u bus, idem na posao, "sabajle" (~pola 9), uzmem mobilni,
čitam Psaltir...kad vidim predamnom na sedištu, devojka sedi i bezglasno plače!
Šta ću, izvadim paket maramica i ćutke pružim joj. Ona se iznenadila, pokušala da
se nasmeje, uzme jednu i ostatak mi pruži. Ja odmahnem rukom i okrenem 
se da izadjem. I izadjem jednu stanicu ranije nego što sam planirao.
Da joj ne bude blam što sam svedok njene tuge.
I zaboravim na to.

Nekih 8,5 sati kasnije, idem kući s posla, udjem u bus, stojim i čitam u sebi
Psalam (pokušavam da naučim što više Psalama, 'nako...) kad ugledam,
na "simsu" prozora "čuču" paket papirnih maramica!
Ušao sam u isti bus i stao na isto mesto! A 8,5 sati se paketić vozikao po Beogradu
i niko ga nije uzeo! Sam me Bog ... Sobom iznenadio!

Uzmem paketić i stavim u džep. Trebaće još nekome....

пре 3 часа, Toma рече

Moj otac je bio dzentlmen...

Samo jedno nisi uradio dzentlmenski, trebao si da probas da je utesis. Saosecajnost je jos jedna odlika dzentlmena.

Kao sto vidis, svi se borimo  neko padne, neko odpadne, a neko ustane i nastavi da se bori. 

Samo napred, niko ne moze da nam stane na put naseg napretka ako mu mi to ne dozvolimo.?

Ако је  џентлмен  синоним за каваљер, онда (етимолошки ) порекло речи је од  појма коњ (италијански кавало) . Онај ко је имао коња, могао се и назвати каваљер (коњаник ) Преведено на савремено доба , само они који имају ауто (може и бајс) :D могу бити каваљери односно џентлмени, остали су безгаћници....:smeh1:

пре 59 минута, Liga Džentlmena рече

Samo jedno nisi uradio dzentlmenski, trebao si da probas da je utesis. Saosecajnost je jos jedna odlika dzentlmena.
Kao sto vidis, svi se borimo  neko padne, neko odpadne, a neko ustane i nastavi da se bori. 
Samo napred, niko ne moze da nam stane na put naseg napretka ako mu mi to ne dozvolimo.?

Ma gledaj, nije da ti nisi u pravu nego sam nekako osetio da joj više treba maramica nego uteha.
A opet, možda su me slagala moja rodjena osećanja, ne znam..... Nisam pametan...

Prethodnih puta kada sam reagovao na tudje (a ženske) situacije, koristio sam jednu "foru"
da ona ne pomisli: "Vidi matoru dijabolu, startuje me" - ne gledam je direktno u oči.
Ono, pogledam ja u nju, a onda dok pričam ili dok ona priča više gledam u vis kao ... razmišljam.
I dobro bude....

пре 46 минута, Toma рече

Ma gledaj, nije da ti nisi u pravu nego sam nekako osetio da joj više treba maramica nego uteha.
A opet, možda su me slagala moja rodjena osećanja, ne znam..... Nisam pametan...

Prethodnih puta kada sam reagovao na tudje (a ženske) situacije, koristio sam jednu "foru"
da ona ne pomisli: "Vidi matoru dijabolu, startuje me" - ne gledam je direktno u oči.
Ono, pogledam ja u nju, a onda dok pričam ili dok ona priča više gledam u vis kao ... razmišljam.
I dobro bude....

E, pazi i mene znaju da slazu osecanja, tako da nisi jedini. Tipa ispalis se kod neke onako bas bas dobro sto kazes ispadnes dijabola.

Al sam naucio da, Gde god da gledas samo nemoj i grudi i zadnjicu jer po novom zakonu to je seksualno uznemiravanje. 

A dzentlmen gleda u oci siguran sam da ti je tata to rekao.

Где су џентлмени?

Питајмо мајке мушке деце јер ми жене исту васпитавамо.

Не учи отац сина понашању, већ мајка и то прилично дуго. До пубертета. 

Тако да ја нас жене видим као главне кривце што нам се мушка популација претворила у саможиве дечаке у телу одраслог мушкарца.

Много лоше васпитавамо синове. Од многих никад мушкарци.

пре 7 минута, Месечева рече

Где су џентлмени?

Питајмо мајке мушке деце јер ми жене исту васпитавамо.

Не учи отац сина понашању, већ мајка и то прилично дуго. До пубертета. 

Тако да ја нас жене видим као главне кривце што нам се мушка популација претворила у саможиве дечаке у телу одраслог мушкарца.

Много лоше васпитавамо синове. Од многих никад мушкарци.

Љуби их(нас) мајка! :smeh1:

Не могу само мајке да буду главни кривци. Нашао сам једну лепу мисао која каже: Ово је време амбалаже, где се презире садржај. У овом времену је битна фасада, па макар ти у кући живеле змије. 

Slažem se. Sa oba mišljenja.

Љуби их(нас) мајка! :smeh1:
Не могу само мајке да буду главни кривци. Нашао сам једну лепу мисао која каже: Ово је време амбалаже, где се презире садржај. У овом времену је битна фасада, па макар ти у кући живеле змије. 

Послато са HUAWEI Y625-U21 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Време увек носи својеврсне изазове.

Па ипак, да ли умемо да устанемо старици у градском превозу, да ли муж уме и хоће да усиса кућу или опере суђе и помогне својој уморној жени, ствар је кућног васпитања, а не медијске прокламације. :)

пре 9 часа, Месечева рече

Време увек носи својеврсне изазове.

Па ипак, да ли умемо да устанемо старици у градском превозу, да ли муж уме и хоће да усиса кућу или опере суђе и помогне својој уморној жени, ствар је кућног васпитања, а не медијске прокламације. :)

Ваља мало и медији да прокламују. Људи се доста поистовећују са ликовима из медија. ?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...