Jump to content

"Papa je vidljivi i živi Krist na zemlji"!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

1.Ti ne vjeruješ na episkope, da zastupuju Hrista na zemlji?

Odgovoricu ti jos jednom, citalaca radi, iako znam da je tebi sve to vrlo dobro poznato - episkop ne zastupa nikog pa ni Hrista na zemlji, epsikop je IKONA Hristova, i to u Njegovom domoupraviteljskom i domostrojiteljnom delu, a ne u politickoj vlasti.

Dakle, nema zamenika Hristovih na zemlji, nego samo Sabor episkopa koji su ikona Njegovih (svih ne samo Petra!) apostola; nikad nije bilo niti ce biti jednog episkopa koji ce biti iznad svi ostalih...

Ni patrijarsi pravoslavni nisu ni u cemu iznad ostalih episkopa osim sto su prvi medju jednakima po pocasti...

Подели на овим сајтовима

Odgovoricu ti jos jednom, citalaca radi, iako znam da je tebi sve to vrlo dobro poznato - episkop ne zastupa nikog pa ni Hrista na zemlji, epsikop je IKONA Hristova, i to u Njegovom domoupraviteljskom i domostrojiteljnom delu, a ne u politickoj vlasti.Dakle, nema zamenika Hristovih na zemlji, nego samo Sabor episkopa koji su ikona Njegovih (svih ne samo Petra!) apostola; nikad nije bilo niti ce biti jednog episkopa koji ce biti iznad svi ostalih...Ni patrijarsi pravoslavni nisu ni u cemu iznad ostalih episkopa osim sto su prvi medju jednakima po pocasti...

Imam li to shvatiti tako da episkop nema potrebe zastupati Hrista kad već je on sam tom ikonom Hristovom? Tako si to sam napisao: epsikop je IKONA Hristova. Znači ako sam na fotografiji ja, ta fotografija predstavlja mene, zastupa me. zato se u ličnu kartu stavlja fotografija kako bi zastupala baš mene i kad mi je neko ukrade onda taj koji bi ju htio zluopotrebit ima s tim problem. Ta slika predstavlja baš mene i nikoga drugog. zato oni te slike isječu i stave tamo nečiju tuđu a tome se kaže falsifikovanje službenih isprava i dokumenata i ide se za to u zatvor. Sad mi ti objasni ovo: kako je to u tom tvom valjda "paralelnom" nekom svijetu moguće da episkop bude ikonom Hristovom a da ga ne zastupuje? Znači isto kao što bi bilo moguće da je negdje na posteru slika moja ali ne prikazuje mene već nekog drugog ali eto kod tebe je to svejedno, po tebi je moja i kad sa mnom nema ništa zajedničkog? Ili kako to bude kod tebe?

.mislise.

Подели на овим сајтовима

Као и обично, теме које покрену римокатолици крену са неком чудном теологијом и након пет секунди заврше у политици и прозивкама...

Хоћемо ли икад чути неки конкретан теолошки аргумент или само пуста кафанска наклапања?

Подели на овим сајтовима

Као и обично, теме које покрену римокатолици крену са неком чудном теологијом и након пет секунди заврше у политици и прозивкама...

Хоћемо ли икад чути неки конкретан теолошки аргумент или само пуста кафанска наклапања?

Ovu temu nije započeo nikakav katolik ni rimokatolik već Limes dakle član koji se deklariše kao pravoslavac!

dada

Подели на овим сајтовима

Да ли је могуће да ви баш у толикој мјери потцјењујете интелигенцију чланова овог форума?

Ne shvatam zašto bi se netko predstavljao tim čim nije. Ne razumijem šta bi od tog imao. Meni više problema čini ta vaša tvrdnja da episkopi ne zastupuju Hrista, na ništa takvo slično nisam naišao čak ni kod protestanata, luterana augzburškog vjerispovijedanja. Zaista vrlo, vrlo diskutabilno stanovište za hrišćane, nadam se da to nije i ne predstavlja oficijalno učenje i bogoslovski nauk pravoslavne Crkve!

Подели на овим сајтовима

Ne shvatam zašto bi se netko predstavljao tim čim nije. Ne razumijem šta bi od tog imao.

Нема ништа од тога реално, али ваљда тај римокатолички комплекс лажне мудрости и осјећај супериорности, шта ли, већ виђено кроз читав миленијум.

meni više problema čini ta vaša tvrdnja da episkopi ne zastupuju Hrista, na ništa takvo slično nisam naišao čak ni kod protestanata. Zaista vrlo, vrlo diskutabilno stanpvište za hrišćane, nadam se da to nije i ne predstavlja oficijalno učenje i bogoslovski nauk pravoslavne Crkve!

Христу не требају адвокати да га "заступају", читај мало апостолске ученике и ране Оце Цркве па ћеш видјети да је Епископ првенствено онај који "надгледа" (види превод ријечи епископ), дакле он пази да не буде застрањења у вјери и предводи помјесну литургијску заједницу.

Ти ултра-клерикални концепти да лаос- народ свети и изабрани, представља само овце којима треба манипулисати, воде само у тешку прелест.

Подели на овим сајтовима

Molim vas da mi neko od Vas obrazloži i ovo da je papa vidljivi i živi Hristos na zemlji. Da li ove riječi Vaša crkva prihvata kao zvanično učenje ili je ovo samo stav Ivana Merza? da li je on pogriješio?

Mir svima!

NIJE, ni jedno ni drugo ni treće.

Opširniji odgovor ću napisati kad uhvatim malo više vremena...

Подели на овим сајтовима

Нема ништа од тога реално, али ваљда тај римокатолички комплекс лажне мудрости и осјећај супериорности, шта ли, већ виђено кроз читав миленијум.

Христу не требају адвокати да га "заступају", читај мало апостолске ученике и ране Оце Цркве па ћеш видјети да је Епископ првенствено онај који "надгледа" (види превод ријечи епископ), дакле он пази да не буде застрањења у вјери и предводи помјесну литургијску заједницу.

Ти ултра-клерикални концепти да лаос- народ свети и изабрани, представља само овце којима треба манипулисати, воде само у тешку прелест.

Ja ih čitam, te rane Oce Crkve, na primjer svetog Ignacija Antiohijskog. I gle šta tamo nalazim!

II.

1. Bylo mi dopřáno spatřit vás prostřednictvím vašeho důstojného biskupa Dama, hodných kněží Bassa a Apollonia i prostřednictvím mého spoluslužebníka jáhna Zotiona. Bud' požehnán, poněvadž se podrobuje biskupu jako Boží vůli a kněžstvu jako zákonu Ježíše Krista.

VI

1. V uvedených tvářích jsem viděl, jak jste všichni plni víry, a měl jsem z toho radost. Prosím vás, snažte se v Boží svornosti konat vše s vědomím biskupa, který zastupuje Boha, kněží, kteří zastupují sbor apoštolů, a s vědomím mně velmi milých jáhnů, kteří jsou pověřeni "službou Ježíše Krista, jenž před věky byl u Otce a na konci se zjevil.

Sveti Ignacije Antiohijski, poslanica Magnezijskim

Ignatios Magnesijským

Nađite si sami srpski, poslanica Magnezijskim!

Подели на овим сајтовима

Zanimljivo, ti kao pravoslavac optužuješ ovdje na pravoslavnom forumu Njegovu svetost Patrijarha Konstantinopoljskog +Vartolomeja, na mnogaja lita, da je heretikom i krivovjercem? OMG! Strašno! Kad kažeš da je to moje podmetanje, pa onda su to "podmetnuli" nešto neko od njih dvoje ili obojica? Vidiš, stvarno, to mi nije ni palo na pamet, možda su se dogovorili oba? Sad čekam šta ću čuti još dalje ovdje?

:229229229:

Ne izmisljaj i ne kleveci! . . . Kenobi

По чему си закључио ово болдовано? Пошто је тешка глупост, да глупља не може бити и из мог писања се не види. Није Патријарх кривоверац, већ је Рацингер тај који чини како ветар дува. Са васељенским патријархом чита Никео-цариградски, а код Степинца на гробу онај фелерични, са додатком. Дакле, може се закључити да папа исповеда веру у зависности од аудиторијума.

Подели на овим сајтовима

Ovu temu nije započeo nikakav katolik ni rimokatolik već Limes dakle član koji se deklariše kao pravoslavac!

dada

Он је православац исто колико си и ти часна сестра.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Он је православац исто колико си и ти часна сестра.

Ja ne mogu ovdje bit Forumska policija i provjerati ko se kako predstravlja, na kraju ne mora bit ni katolik ni pravoslavac već recimo musliman ili ateista ili budista ili neopagan ili satanista. Otkud to možeš znati? Ja se rukovodim prema tome šta taj čovjek o sebi javno proglasi. Kad uvidim da to nema veze s realnošću onda na to reagujem. To da nije pravoslavcem je moguće, ali ja nisam još vidio ni pročitao ništa iz čega bi se moglo zaključiti da je katolikom. Prema pitanjima koja postavlja se može sa sigurnošću reći da se u katoličku dogmatiku razumije ko Marko Kraljević u moderni balet. Što se tiče Pape i patrijarha +Vartolomeja, ako čitaju javno isto Vjerovanje to znači da ga javno pred svima očituju i ispovijedaju a tu se nema šta više dodati, ni oduzeti. Za mene je to jasna stvar, s njom mogu da se ne složim ili složim, prihvatim je ili ne prihvatim kao i ti ili svako od vas ili i od nas uostalom ali to je već drugi problem i to ništa na tom faktu ne mjenja niti promjeniti može! Ako to Vjerovanje koje ispovijedaju je heretično onda su hereticima oba isto i podjednako. Nije mi jasno kako može prema tom tvom tvrđenju Papa koji ispovijeda isto to što i patrijarh +Vartolomej biti heretikom a istovremeno Patrijarh ne! Imaš neki veći košmar s tim! To ti tvrdiš s tim "podmetanjem". Papa je znači nagovorio Patrijarha da zajedno idu to Vjerovanje pročitati kako bi ga sa sobom strgao u jeres ili šta? Nije mi nikako jasno na šta misliš, oba znaju starogrčki i grčki savršeno dobro a da ne bi znali šta čitaju.I jedan i drugi!

Подели на овим сајтовима

Ja ne mogu ovdje bit Forumska policija i provjerati ko se kako predstravlja, na kraju ne mora bit ni katolik ni pravoslavac već recimo musliman ili ateista ili budista ili neopagan ili satanista. Otkud to možeš znati, ja se rukovodim prema tome šta taj čovjek o sebi javno proglasi. kad uvidim da to nema veze s realnošću onda na to reagujem. To da nije pravoslavcem je moguće, aloi ja nisam još vidio ni pročitao ništa iz čega bi se moglo zaključiti da je katolikom. Prema pitanjima koja postavlja se može sa sigurnošću reći da se u katoličku dogmatiku razumije ko Marko Kraljević u moderni balet. Što se tiče Pape i patrijarha +vartolomeja, ako čitaju jabvno istovjerovanje to znači da ga javno pred svima očituju i ispovijedaju a tu nema šta više dodati, ni oduzeti. Za mene je to jasna stvar, s njom mogu da se ne složim ili složim kao i ti ili svako od vas ali to je već drugi problem i to ništa na tom faktu ne mjenja niti promjeniti može!

То шта је неко се препознаје по његовим речима и делима.

Како онда објашњаваш то разлику у папином исповедању? Ако са патријархом исповеда јавно Никео-цариградски, зашто онда на свим другим местима исповеда онај франачки? Јасно је да се Рацингер, као и сваки други папа руководи према аудиторијуму. Пошто Символ вере није божићна песмица, па да можеш себи допустити да један део једном отпеваш, а други пут прескочиш.

Подели на овим сајтовима

То шта је неко се препознаје по његовим речима и делима.

Како онда објашњаваш то разлику у папином исповедању? Ако са патријархом исповеда јавно Никео-цариградски, зашто онда на свим другим местима исповеда онај франачки? Јасно је да се Рацингер, као и сваки други папа руководи према аудиторијуму. Пошто Символ вере није божићна песмица, па да можеш себи допустити да један део једном отпеваш, а други пут прескочиш.

Šta to ispovijeda franački? Mi takvo vjerovanje nikakvo nemamo,

nekakvo to franačko, ili šta, ja to prvi put čujem u životu, nikad čuo za to?

0409_feel

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...