Jump to content

"Papa je vidljivi i živi Krist na zemlji"!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

To nije tačno, imamo isto Vjerovanje:

Кад ми покажеш снимак из Шириког Бријега или Међугорја где се ово исповеда онда ћу ти поверовати. А пошто папа може да уђе да се моли у џамију, не видим зашто би му био проблем да не чита филокве. Дакле, ово нема везе са РЕАЛНОШЋУ, већ је ово класична политика.

Подели на овим сајтовима

Кад ми покажеш снимак из Шириког Бријега или Међугорја где се ово исповеда онда ћу ти поверовати. А пошто папа може да уђе да се моли у џамију, не видим зашто би му био проблем да не чита филокве. Дакле, ово нема везе са РЕАЛНОШЋУ, већ је ово класична политика.

Tebi to ne bi bilo jasno ni kad bi ga čitao zajedno i sa Hristom Isusom i Bogorodicom zajedno ali ja ti tu ne mogu pomoći, nažalost!

stadaradim

Подели на овим сајтовима

Tebi to ne bi bilo jasno ni kad bi ga čitao zajedno i sa

Hristom Isusom samim ali ja ti tu ne mogu pomoći, nažalost!

stadaradim

Смешно. Ваш је и проблем овде што имате мене да вам осујетим свако подметање.

Ова два града су пример провинције, али и традиционалног римокатоличанства. Дакле, кад у таквим срединама не буде исповедано филокве онда ће то значити да је то учење РКЦ обавезно за све вернике. А кад Рацингер са васељенским патраијархом чита Никео-цариградски символ, онда је то ништа друго до дипломатија.

Подели на овим сајтовима

Смешно. Ваш је и проблем овде што имате мене да вам осујетим свако подметање. Ова два града су пример провинције, али и традиционалног римокатоличанства. Дакле, кад у таквим срединама не буде исповедано филокве онда ће то значити да је то учење РКЦ обавезно за све вернике. А кад Рацингер са васељенским патраијархом чита Никео-цариградски символ, онда је то ништа друго до дипломатија.

To je tvoj problem nije moj. Svako se češe tamo gdje ga svrbi. Mene zatim ne, uopšte mi to ne smeta što Papa i Patrijarh konstantinopoljski ispovijedaju isto Vjerovanje. Ako tebi smeta onda se idi žalit k njima. Ili budi i ti "diplomata", kao i oni, tako to bude najjednostavnije. To ti niko uostalom ni ne brani!

1000000001010

Подели на овим сајтовима

To je tvoj pšroblem nije moj. Svako se češe tamo gdje ga svrbi. Mene zatim ne, uopšte mi to ne smeta što Papa i Patrijarh konstantinopoljski ispovijedaju isto Vjerovanje, ako tebi smeta onda se idi žalit k njima. Ili budi i ti "diplomata", ka i oni, tako to bude najjednostavnije.

1000000001010

Мени ништа не смета. Поготово везано за РКЦ, пошто сте ви мало ближи од лутерана или англиканаца, стварно не видим зашто би се вама придавала пажња, како сам навео у првом посту. Дакле, ово је само коментар покушаја твог подметања на моје да ми немамо исти Символ, као што и немамо. И као што рекох монофизити су нам пуно ближи од вас, а овакве дипломатске цаке су смешне. Док не будемо имали евхаристијско општење ви сте за нас изван и све ово је само шминка.

Подели на овим сајтовима

Мени ништа не смета. Поготово везано за РКЦ, пошто сте ви мало ближи од лутерана или англиканаца, стварно не видим зашто би се вама придавала пажња, како сам навео у првом посту. Дакле, ово је само коментар покушаја твог подметања на моје да ми немамо исти Символ, као што и немамо. И као што рекох монофизити су нам пуно ближи од вас, а овакве дипломатске цаке су смешне. Док не будемо имали евхаристијско општење ви сте за нас изван и све ово је само шминка.

Zanimljivo, ti kao pravoslavac optužuješ ovdje na pravoslavnom forumu Njegovu svetost Patrijarha Konstantinopoljskog +Vartolomeja, na mnogaja lita, da je heretikom i krivovjercem? OMG! Strašno! Kad kažeš da je to moje podmetanje, pa onda su to "podmetnuli" nešto neko od njih dvoje ili obojica? Vidiš, stvarno, to mi nije ni palo na pamet, možda su se dogovorili oba? Sad čekam šta ću čuti još dalje ovdje?

:229229229:

Ne izmisljaj i ne kleveci! . . . Kenobi

Подели на овим сајтовима

Није проблем да ли ће сам папа исповедати исти Символ као православни, проблем је у томе што ће папа то чинити селективно и повремено, а цела РмКтлц неће исповедати тај Символ, него онај неправославни, са filioque. Тако да и јесте помало за похвалу што папа, ето, нама шизматицима указује милост, па исповеда православље, али и није, кад погледаш - управо због тога што нема жеље да православно исповедање вере буде званично у Рмктлц.

Није проблем у томе ко је од кога колико удаљен. Запад је увек имао и свој етос и своју литургијску праксу, па с те стране нормално је да су нам монофизити ближи, онако интимно, или бар разумљивији. Ја се у римокатоличком храму увек осећам као странац - није то једноставно наш менталитет. Али, с друге стране, то и није тако битна ствар - то је психологизам на крају. Друго је проблем, а то је оно што је код рмклтка наплављено после 1054. - сва она погрешна учења која коче...

Подели на овим сајтовима

Ma, da monofiziti su nam bliži, jer nam oni nisu teološki konkurenti, da kažem. To što Hristologiju oni totalno pogrešno shvataju i tumače, nema veze.

Drugim recima, oces da kazes da RMK imaju pravilnu Hristologiju? Svasta...

Da sad ne nabrajamo ostale kvarezi...

I tacno je, monofizitske crkve su nam daleko blize...

................................................

Tu ti nešto nemaš poslagano kako treba, svaki episkop jeste i ikona Hristova ali istovremeno i zamjenik Hristov na zemlji jer u Hristovo ime čini sve to što čini, ni u čije drugo ni tuđe a ni u svoje lično!...................................

papa, jedan Petrov nasljednik, onaj koji je bio pozvan utvrditi braću u vjeri. ... Zbog ove vjere Šimun postaje „Petar“, stijena na kojoj Isus može sagraditi svoju Crkvu. ... vjerom podržala vjeru apostola i neprekidno podržava vjeru njihovih ... I drugo današnje čitanje govori o vjeri, i upravo je sveti Petar koji ...

Propovijed pape Benedikta XVI. na misi beatifikacije Ivana Pavla II.

Ovde bi nas narod rekao nesto, ali suzdrzacu se...

U svakom slucaju - najobicnije lupetanje 100%.

Mislim, ne kapiram sto mi uopste citiras reci papine, kad za mene one nemaju bas nikakvu vaznost i znacaj.

Sto se zbunjivanja tice - jedino sam zbunjen zasto i dalje trpim bezobrazluke i spamovanje od tebe, to mi bas nije jasno...

A narocito je nebulozno i glupo ovo...

Tu ti nešto nemaš poslagano kako treba, svaki episkop jeste i ikona Hristova ali istovremeno i zamjenik Hristov na zemlji

Naravno, vi mozete da sma(t)rate ovako u vezi pape, ali Crkva i Pravoslavna eklisiologija nikad nisu poznavali niti ce ikad da imaju ovako nesto bolesno i izvitopereno - da covek menja Boga...

Подели на овим сајтовима

Drugim recima, oces da kazes da RMK imaju pravilnu Hristologiju? Svasta...

Da sad ne nabrajamo ostale kvarezi...

I tacno je, monofizitske crkve su nam daleko blize...

................................................

Ovde bi nas narod rekao nesto, ali suzdrzacu se...

U svakom slucaju - najobicnije lupetanje 100%.

Mislim, ne kapiram sto mi uopste citiras reci papine, kad za mene one nemaju bas nikakvu vaznost i znacaj.

Sto se zbunjivanja tice - jedino sam zbunjen zasto i dalje trpim bezobrazluke i spamovanje od tebe, to mi bas nije jasno...

A narocito je nebulozno i glupo ovo...

Naravno, vi mozete da sma(t)rate ovako u vezi pape, ali Crkva i Pravoslavna eklisiologija nikad nisu poznavali niti ce ikad da imaju ovako nesto bolesno i izvitopereno - da covek menja Boga...

Nikad nisi čuo za blagdan koji se zove Preobraženje Gospodnje? Naravno da čovjek Boga ne mjenja ni mjenjati nikad ne bude ali Bog se može suobličavati nama i približiti nam se, zviditeljniti, postati nam vidljivim, prepoznatljivim, dosažiteljnim i "opipljivim" u podobama hljeba i vina, u ikonama, kroz liturgiju, kroz svete Tajne, kroz sveštenike i episkope a na koncu konca i kroz episkopa Rima koji je također naravno episkopom. A to čini! Šta je tebi tu toliko "bolesnoga", baš bi to zanimljivo bilo čuti?

Подели на овим сајтовима

Nikad nisi čuo za blagdan koji se zove Preobraženje? Naravno da čovjek Boga ne mjenja ni mjenjati nikad ne bude ali Bog se može suobličavati nama i približiti nam se, zviditeljniti, postati nam vidljivim i prepoznatljivim u podobama hljeba i vina, u ikonama, kroz liturgiju, sveštenike i episkope a na koncu konca i kroz episkopa Rima koji je također naravno episkopom. A to čini! Šta je tebi tu toliko "bolesnoga", baš bi to zanimljivo bilo čuti?

Sto znaci, tom logikom, da su i ikone, i hleb, i vino - zamenici Hristovi na zemlji?

Kakav si ti lik, nemam reci, ovakvo spinovanje nisam do sad video nigde ni na jednom forumu... a posecujem ih dosta...

Подели на овим сајтовима

Ma, da monofiziti su nam bliži, jer nam oni nisu teološki konkurenti, da kažem. To što Hristologiju oni totalno pogrešno shvataju i tumače, nema veze.

Ako mislis na orijentalne Crkve, one nisu monofizitske. O njihovoj Hristologiji imas temu ovde na forumu pa vidi sta ispovedaju...

Подели на овим сајтовима

Sto znaci, tom logikom, da su i ikone, i hleb, i vino - zamenici Hristovi na zemlji?Kakav si ti lik, nemam reci, ovakvo spinovanje nisam do sad video nigde ni na jednom forumu... a posecujem ih dosta...

Dobro, ako nećeš drugom logikom hajdemo to prvom, prosto onom srpskom, zdravom, seljačkom logikom:

1.Ti ne vjeruješ na episkope, da zastupuju Hrista na zemlji?

2. Ti ne vjeruješ na svete Tajne, da su jedinim načinom spasenja, branama nebeskim koje nam je Hrist otvorio sam svojom smrti na krstu i Uskrsnućem?

3. Ti ne vjeruješ na ikone da su tajinstvenim predstavama samog Hrista, Bogorodice, neba i opštenja svetih u Nebu?

Ili kako je to kod tebe onda?

Lepo sam ti rekao da se sredis i da ne kleveces vise, inace ce biti guzve!!! . . . Kenobi

Подели на овим сајтовима

No comment

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...