Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest Alefshin

Ислам

Оцени ову тему

Recommended Posts

Из текста:

Самом Мухамеду је било заповеђено: „O Vjerovjesniče, bodri vjernike na borbu!“ (Коран, 8,65).

Упореди ово са цитатом из Новог Завета:

"Не мислите да сам дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир него мач."

И реци која је изјава радикалнија, и више позива на рат, ако се тумаче у истом духу?

Наравно, као хришћанин ћеш одбацити као бесмислицу тумачење понуђеног стиха да Христос овим позива да мачем некоме сечемо главе.

Пошто нисам познавалац Курана, не желим да тумачим, нити да прихватим тумачење неког ко није из те вере, понуђене речи Курана. Можеш наћи хришћанина које ће оне речи Новог завета искористити да оправда зашто је неком одсекао главу. Исто тако можеш наћи неког муслимана којим ће оправдати зашто је неком одсекао главу, овим речима из Курана. Али имаш много више оних који никоме не секу главе, али опет читају те речи, и труде се да живе у складу са њима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Већ сам ти рекао зашто. Зато што са радикалним верницима треба да раде психијатри. Како када би рекао иди убеди шизофреничара да није у праву, и да гласови у његовој глави нису истинити.

Већ сам ти дао пример исламске државе, која је била много верски толернатнија од било  које хришћанске државе, у то доба. Зар то није очигледан доказ да није проблем у исламу, него у интерпретацији ислама, злоупотреби вере за оправдавање својих нечовечних поступака?

То је као када би читаву римокатоличку цркву свео да на Инквизицију, и на Великог инквизитора. То је овде писац урадио. Наравно, можеш, нико ти то не брани, али онда нема сакривања иза "политичке коректности", или борбе против "политичке коректности". Него је то протурање својих радикалних ставова, које вуку ка "фашизму", у смислу верског шовинизма.

Драги Ђорђе,

јел ти знаш да смо ми Срби, пре него што смо живели у "толерантном Османлијском Царству" били плави као и сви остали Словени? Јел знаш да сада Хрвати до којих нису стигли "толерантни" Турци много сличнији по днк Србима пре Турака од нас који смо осетили "благодати" живота под османлијама?

ја просто не могу да верујем да човек који живи на овим просторима може да каже овако нешто. Јасно ми је када то чујем од београдског муфтије, њима и ислам дозвољава да лажу кауре, али брате. Па што натакоше Мученика Авакума на колац? Кршио је нечија људска права?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Драги Ђорђе,

јел ти знаш да смо ми Срби, пре него што смо живели у "толерантном Османлијском Царству" били плави као и сви остали Словени? Јел знаш да сада Хрвати до којих нису стигли "толерантни" Турци много сличнији по днк Србима пре Турака од нас који смо осетили "благодати" живота под османлијама?

ја просто не могу да верујем да човек који живи на овим просторима може да каже овако нешто. Јасно ми је када то чујем од београдског муфтије, њима и ислам дозвољава да лажу кауре, али брате. Па што натакоше Мученика Авакума на колац? Кршио је нечија људска права?

Пре свега, говорио сам сваки пут у историјском контексту. О толеранцији

хришћанског света ћемо да причамо преко небројено људи спаљених на

ломачи, због верских убеђења. Колико су западни хришаћани спалили

православних храмова, и побили православних калуђера, у походима на

невернике на истоку? Тотално је погрешно поредити османлијску империју

са данашњим државама. Православље је дефинитивно опстало под

осмалнијском империјом, како тако, а готово сам сигуран да би тешко

православље преживело под Римокатоличком империјом. Дефинитивно су и

Срби више страдали од осталих хришћанских народа, због свог менталитета,

и због честог учешћа свештеника у побунама.

У том смислу сам се побунио против констатације да је Ислам агресивна религија, коју треба угушити, уништити, забранити у цивилизованом, мирном, ненасилном друштву. А поготово да треба људе одвајати због својих верских убеђења. Већ смо имали то у хитлеровој Немачкој.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Драги Ђорђе,

јел ти знаш да смо ми Срби, пре него што смо живели у "толерантном Османлијском Царству" били плави као и сви остали Словени?

O čemu svedoče sve sačuvane freske Nemanjića... :D

Nikad mi neće biti jasno kako opstaju mitovi koji su sasvim očigledno pogrešni... u čiju pogrešnost se možeš uveriti ako samo par sekundi razmisliš o realnosti...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

O čemu svedoče sve sačuvane freske Nemanjića... :D

Nikad mi neće biti jasno kako opstaju mitovi koji su sasvim očigledno pogrešni... u čiju pogrešnost se možeš uveriti ako samo par sekundi razmisliš o realnosti...

драги брате,

не можеш да порекнеш чињеницу да су Срби били и другачији и по генетском саставу и по изгледу пре Турака и сада.

Хвала ти што си издвојио део који може да звучи нејасно и да се тумачи потпуно погрешно, али ако се потрудиш да проникнеш, видећеш да се не мисли на бројање колико и колико људи је било црне пути, колико и колико је било светлије. Ако си наравно добронамеран.

Говорим о безбројним силовањима, данцима у крви, и свим осталим "благодатима" исламске тираније. И то није случај само са нама, погледај мало у историју ислама па ћеш видети каква је религија у питању. Реалност говори да смо итекако осетили на својим леђима сво зло исламске владавине... И да то је утицало и на наш генетски састав.

Istraživanje genske podudarnosti i genskog podrijetla Hrvata, koje je

proveo institut FA iz Zagreba, a trajalo je zadnjih devet godina,

donosi najšokantnije od svih dosadašnjih otkrića vezanih uz podrijetlo

Hrvata. Prema ovom uglednom institutu koji je zadnjih desetljeća

prikupio više međunarodnih priznanja iz genetičkih istraživanja, na

uzorku od 7230 ispitanika najveća je genska podudarnost kromosoma Y i

haplotipa upravo sa slavenskim haplotipom srpskog naroda iz 10.

stoljeća.

Haplotip Eu7, odnosno takozvani hrvatski haplotip,

moguće je povezati jedino s haplotipom Eu13, koji je takozvani

starosrpski haplotip, a povezan je sa Srbima do 10. stoljeća.  To bi

otprilike značilo da su sve dosadašnje pretpostavke o podrijetlu Hrvata

bile potpuno pogrešne i da nismo uviđali očito. Hrvati su potomci Srba

koji su negdje tijekom 10. stoljeća prešli na područja naseljena manjim

slavenskim plemenima, koja su se priklonila toj skupini te su negdje

tijekom toga istog stoljeća preuzeli ime Hrvat(Xorbatus) - objasnio je dr. Milorad Pavić iz instituta.

Dodali

su kako ovakvo otkriće dosad nije bilo moguće jer su se uzimali uzorci

kromosoma Y od Srba koji danas žive u Srbiji te su zato dosadašnja

istraživanja davala drukčije rezultate. Naime, današnji stanovnici

Srbije najveću gensku povezanost i gotovo identičan broj kromosoma Y te

podudarnost haplotipa imaju s Turcima, a to se uglavnom objašnjava time

da su Turci tijekom pet stoljeća kolonizacije, osobito nakon pogibije

velikog broja Srba na Kosovu, miješali svoje gene s domaćim

stanovništvom. Razlike između gena “originalnih” Srba i današnjih

jednake su kao i između Rumunja i Francuza, iako oba naroda pripadaju

romanskoj skupini, objasnili su iz instituta te dodali kako je hrvatski

gen zapravo više povezan s genom srpskih predaka nego genska struktura

današnjih Srba.

http://blog.b92.net/text/20233/%C5%A0ok%20za%20%C5%A1oviniste%20-%20otkri%C4%87e%20o%20poreklu%20Hrvata%20i%20Srba/

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Muslimanska fraza je da Hrišćanstvo egzistira na paganskom mitu i staro grčke religije a da je Mosjsije uzeo zapovesti iz egipatske knjige mrtvih 

evo iz jedne islamske grupe sa fb

On i Orfeus....
Orfeus je prije nove ere,razlika 500 godina.....i raspet je i vaskrsao nakon tri dana..
mit ili stvarnost...?

1382865_453244201463247_1669302997_n.jpg

http://clubs.pathfinder.gr/dodekatheon/314252?zoom=9&album=102495

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не знам је  ли ово тема за овакве ствари, наиђох на Игора Ражњатовића који је постао Хамза...

А недавно сам гледао и Зорана из БГ који је постао Сабахудин, сад видео не може да се види на youtube.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ima ovakvih primera na obe strane...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

mene interesuje da li su ovaj grčki paganski mit izmislili skroz...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pitala bih te da li si bio za vrijeme ratovanja u Bosni .... jer ja jesam.. i ostadoh....

mozda kao jako mala, ali eto moglo mi se desiti kao i mnogima da ne rastem ni trena vise...

gledam posljedice svuda oko sebe... bar moja putna linija uvijek vodi tuda.....

nijedan musliman nece prihvatiti da je Srbin, i sam znas.. jer samim tim nije musliman...

neemo u ovoj temi siriti teme koje zele rasprave...

postavljacemo ono sto svaka religija nosi

Svako dobro!

S time se ne slazem da Srbin ne moze musliman biti. A druga je stvar to sto sama cinjenicaa da Srbi misle da Srbin mora biti iskljucivo pravoslavac,dize kosu na glavi. Ali Srbin moze biti bilo sta. I ti mozes biti Srpkinja (kad bi htela,naravno!!!) ,i istinski ako volis srpstvo,nista manja Srpkinja ne bi bila od nekog pravoslavca.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pravoslavna crkva uči da je Bog Trojedan- Otac, Sin I Sveti Duh. To nisu tri boga već jedan Bog(suština) a tri Lica (ipostasi). Dokazi iz Biblije"Boga niko nikad nije video, Jedinorodjeni Sin koji je u naručju Oca, On ga objavi." I de je Jedinorodjeni Sin Isus. Sledeći citat "Ja i Otac, jedno smo" Sledeći citat"Zato idite i načinie sve narode mojim učenicima krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...