Jump to content
Guest Alefshin

Ислам

Оцени ову тему

Recommended Posts

Bogu nije potreban sin da bi bio dobar i pokazao svoju ljubav prema ljudima i stvorenjima...

Nije mu potreban da bi bio milosrdan, da bi bio Al Rahman, ali je neophodan da bi bio ljubav. Nema ljubavi bez odnosa između ličnosti. Koga je volio Bog prije nego je stvorio meleke i svijetove? Koga je volio čitavu vječnost? Nije valjda samog sebe, jer se time  ne bi mnogo razlikovao od Aristotelovog filozofskog egoističnog boga. Uvijek je Bog zajednica ličnosti, jer se tek u odnosu ličnost može pokazati kao ljubav. Isus je vječan sa Ocem i Duhom - rođen je od Oca kao misao u umu (a nema uma bez misli), rođen je od Oca kao što sunce rađa zrake (a nema sunce bez zrakova)..to je vječna zajednica. A slažem se sa Kuranom kada se kaže da Allah nema sina niti ženu..On je uzvišen od toga. Ako riječ sin shvatimo doslovno - kao fizičko djete koje je rođeno u nekom vremenu - onda se slažem tu sa Kuranom - Allah je uzvišen od takvih stvari. No riječ Sin je prije svega intimna metafora koja naglašava prisnost između Božjih Ipostasi. Da bi bio ljubav neophodno je da Bog bude Trojica. Jer Bog sve stvara iz ljubavi koju u sebi posjeduje oduvjek.. Bog je ljubav - kaže se u Novom Zavjetu. Jer kako kaže Pavle, dok bijasmo grešnici Hristos umrje za nas. Prvo je Bog ljubio nas a ne mi njega. Nema recipročnosti i računice u Božjoj ljubavi. 

Prvo to nije nase pominaje Boga nego filozofsko...i traze odgovor od vernika na to pitanje...

A kakvo je vase poimanje Boga ?

Bog ne moze da ima manjkavosti...ne moze da bude zavistan o necemu...

A ko kaze da je zavistan o necemu ?

Drugo da li je Isus oduvek ili ga je stvorio Otac?Da li su stvarali svet zajedno ili je svako stvorio deo ili je jedan stvorio sve a drugi nista?

Otac radja Sina i ishodi Svetog Duha, i tako je oduvek ( jer za Boga ne postoji vreme ). Znaci, Isus nije stvoren, nego rodjen.

O stvaranju sveta procitaj ovo : LINK

Za detaljnije objasnjenje od srca ti preporucujem da procitas prvih sedam naslova sa narednog linka : LINK Taj rad je izvanredan, napisan za ucenike i jednostavan, i vredi da ga svako ko razgovara sa Hriscanima procita sa paznjom i razumevanjem, pogotovu sedam prvih naslova.

Муамер Хукић: Поносим се што сам Србин!

Muamer-Hukic-300x199.jpg

Јесте да ме у иностранству зову Марко Хук, странцима је лакше да то изговарају, али моје име је Муамер Хукић и волим да ме тако ословљавају. Држављанин сам Србије, поносан сам на то, и истичем своје српско порекло кад год могу – рекао је у разговору за „Новости“ наш шампион, који слободно време ових дана

http://srbin.info/2012/07/muamer-huki%C4%87-ponosim-se-%C5%A1to-sam-srbin/

Nije mu potreban da bi bio milosrdan, da bi bio Al Rahman, ali je neophodan da bi bio ljubav. Nema ljubavi bez odnosa između ličnosti. Koga je volio Bog prije nego je stvorio meleke i svijetove? Koga je volio čitavu vječnost? Nije valjda samog sebe, jer se time  ne bi mnogo razlikovao od Aristotelovog filozofskog egoističnog boga. Uvijek je Bog zajednica ličnosti, jer se tek u odnosu ličnost može pokazati kao ljubav. Isus je vječan sa Ocem i Duhom - rođen je od Oca kao misao u umu (a nema uma bez misli), rođen je od Oca kao što sunce rađa zrake (a nema sunce bez zrakova)..to je vječna zajednica. A slažem se sa Kuranom kada se kaže da Allah nema sina niti ženu..On je uzvišen od toga. Ako riječ sin shvatimo doslovno - kao fizičko djete koje je rođeno u nekom vremenu - onda se slažem tu sa Kuranom - Allah je uzvišen od takvih stvari. No riječ Sin je prije svega intimna metafora koja naglašava prisnost između Božjih Ipostasi. Da bi bio ljubav neophodno je da Bog bude Trojica. Jer Bog sve stvara iz ljubavi koju u sebi posjeduje oduvjek.. Bog je ljubav - kaže se u Novom Zavjetu. Jer kako kaže Pavle, dok bijasmo grešnici Hristos umrje za nas. Prvo je Bog ljubio nas a ne mi njega. Nema recipročnosti i računice u Božjoj ljubavi. 

Sta onda da kazemo politeistima  i hindusima koji kazu hriscanima ako je mogao da se inkarnira u Isusa zasto ne moze u kipove?I ko moze da ima sina,zasto ne bi moglo da ima vise bogova?

A kakvo je vase poimanje Boga ?

A ko kaze da je zavistan o necemu ?

Otac radja Sina i ishodi Svetog Duha, i tako je oduvek ( jer za Boga ne postoji vreme ). Znaci, Isus nije stvoren, nego rodjen.

O stvaranju sveta procitaj ovo : LINK

Za detaljnije objasnjenje od srca ti preporucujem da procitas prvih sedam naslova sa narednog linka : LINK Taj rad je izvanredan, napisan za ucenike i jednostavan, i vredi da ga svako ko razgovara sa Hriscanima procita sa paznjom i razumevanjem, pogotovu sedam prvih naslova.

On je onaj koji je oduvek i zauvek,onaj koji je Jedan Jedini,Milostivi,Samilosni,Onaj koji mnogo prasta...

Ako je rodjen onda je i stvoren...Ako se ishodi onda je stvoren...

Ako mora da jede kao covek,onda je zavistan o jelu....

Vi bas imate ljudsku predstavu o Bogu. Bog je iznad stvorenog sveta i moze sta hoce, ali ono sto je u skladu sa njegovim "karakterom". Moze li Bog stvoriti pokorne robove koji nece nikada pociniti nikakav greh i biti mu uvek pokorni i poslusni, i na taj nacin svi biti spaseni u Raju ili Dzennetu ? Ako moze, zasto nije ? Nije ne zato da bi nas zezao i postavljao u iskusenja da vidi ko mu je pokoran, a ko nije. Nego zato sto zeli da ga ljudi prihvate slobodno, svojom slobodnom voljom, zeli da uspostavi zajednicu sa onima koji ga iskreno zele svojom slobodnom voljom i odlukom, jer je On sam nas stvorio slobodnom voljom sa tom zeljom.

Pitanje ti je nelogicno bosmisleno jer Boga ne mozes stavljati u okvirima sveta i zakona koje je On stvorio, a ne oni Njega.

Kako to mislis bukvalno ? Isus je postojao kao Sin oduvek, nije postao Sin zato sto se rodio od device Marije. Nije se Bog ozenio Marijom da bi imao Sina, sacuvaj Boze. Isus je svojim ovaplocenjem postao i Sin coveciji, a ne Sin Boziji.

Opet je tu problem vase ljudsko poimanje Boga, kao savrsenog zemaljskog cara i gospodara. Zemaljski vladari ne vole da dele vlast ni sa kim, pa ni sa rodjenom decom ( iako je odnos Otac Sin Sveti Duh savim drugaciji ); zemaljski vladari vole samo one koji su im pokorni, a mrze one koji ih ne vole i zele da ih uniste kad im padnu saka; zemaljskim vladarima je ponizenje da postanu kao obicni gradjani, a kamoli da stradaju od njih..... zato vi ne mozete razumeti naseg Boga, jer imate ljudsku predstavu o Bogu. Evo, procitaj ovaj TEKST

Ako iskreno pogledas sta pise u Bibliji videces da se Isus razlikuje od ostale dece Bozije i sinova Bozijih. Evo ti nekih citata. Prvo, tekstovi iz Starog Saveza :

"Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li? "

" Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni. "

" A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među hiljadama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti Gospodar u Izrailju, kome su izlasci od početka, od večnih vremena. "

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim. I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti. "

"Tada se prepade car Navuhodonosor, i brže ustav progovori i reče svojim dvoranima: Ne bacismo li tri čoveka svezana u oganj? Odgovoriše i rekoše caru: Da, care. Odgovori i reče: Eno, vidim četiri čoveka odrešena gde hode posred ognja i nije im ništa, i četvrti kao da je Sin Božji. "

A sada tekstovi iz Novog Saveza :

" U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. .... " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. "

Iz ovoga se vidi da Bog ima samo jednog Sina, tj. da je Jedinorodan od Oca. Jasno je da isus nije obicno dete Bozije kao sto to vi smatrate.

" Koji god veruje da je Isus Hristos, od Boga je rođen; i koji god ljubi Onog koji je rodio, ljubi i Onog koji je rođen od Njega." Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji? Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina. Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno."

Mislim da je ovde sve jasno. Isus nije Bozije stvorenje, nije stvoren od Boga, nego je rodjen. Ali, hajde da vidimo sta sam Isus kaze :

"Tada rekoše Jevreji: Da se neće sam ubiti, što govori: Kud ja idem vi ne možete doći? I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta, ja nisam od ovog sveta. Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem. "

Isus za sebe kaze da je On pocetak, bas kao sto govori ono prorocanstvo iz Starog Saveza. Ko ima oci da vidi, neka vidi.

"A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla. "

"Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima. Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili? I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje. Svaki dakle koji sluša ove moje reči i izvršuje ih, kazaću da je kao mudar čovek....... "

Nego, ne znam ima li smisla sa vama uopste razgovarati o tome. Evo zasto. Recicu ti nesto sto sam rekao i jednom tvom bratu u veri o problemu koji imamo sa vama prilikom vodjenja ovakvih razgovora.

Problem je to sto ti ne smes reci Kurana dovoditi u sumlju i pomocu nih tumacis Bibliju. Ako Kuran kaze da su Hriscani izmislili Sveto Trojistvo, da apostol Pavle nije autoritet, da su Bozije objave izmenjene ( kakav je to Bog koji nije u stanju da sacuva svoje objave, pitam se ), da Isus nije razapet i vaskrsao.... ti u to moras da verujes da ne bi vecno goreo u dzehenemu i razljutio strogog Allaha. Mogu ti ja do sutra dokazivati da Biblija govori drugacije, ali to nece nista vredeti, jer ti ne razmisljas racionalno po tom pitanju. Ti imas pravo na to i to je tvoja stvar, samo nemojte izvrtati reci iz Biblije i govoriti da u Njoj ne pise ovo ili ono, da Isus nije rekao to , nego je rekao nesto drugo, da je ovo izmisljeno, a ovo nije.... Nemojte to raditi molim vas, jer vam je pristup pun lazi, prevara i obmanjivanja. Ili prihvati da su sve zapisane reci Isusa tacno zapisane ili ih nemoj uopste koristiti kao dokaz za Kuran tako sto ces birati ono sto ti se svidja, a odbacivati ono sto ti se ne svidja i tumaciti onako kako volis.

Pozdrav i svako dobro.

Zasto onda jevreji ne veruju u to?

Sta onda da kazemo politeistima  i hindusima koji kazu hriscanima ako je mogao da se inkarnira u Isusa zasto ne moze u kipove?I ko moze da ima sina,zasto ne bi moglo da ima vise bogova?

Postoji ogromna razlika između čovjeka koji je stvoren po slici Božjoj (ako već hoćeš, kome su anđeli učinili sedždu) i ostale tvorevine, koja je ili mrtva (poput kipova) ili nerazumna, alogosna (poput životinja) itd. Čovjek je kruna stvaranja. Vidimo da sva tvorevina pada sa čovjekom i ustaje sa čovjekom..sve je radi ljudi. Gospod je ušao u tvorevinu. Upravo je i zato stvorio čovjeka po svojoj slici..da čovjek postane ikona Božja. Dakle, onima koji govore da je Bog isto tako mogao ući u kipove ili životinje itd. možemo odgovoriti da je ogromna razlika između razumnog stvorenja i nerazumne tvorevine.

Zašto nema više bogova? Postoji jedno nerazumjevanje kada se kaže: Bog ima sina. Da li to znači da je Bog rodio dijete u vremenu? Odgajio sebi dijete??? Sačuvaj Bože! Estagfirullah! Zaista i ja onda mogu reći sa Kuranom - daleko je uzvišen Bog iznad takvih stvari! Bogohulno je zaista pomisliti da bi Tvorac Univerzuma uzeo sebi ženu ili imao djecu itd. Tu se potpuno slažemo. Niko ne tvrdi tako strašnu stvar. Mi hrišćani tu nismo u sporu sa vama. To nije učenje Svetog Pisma da je Bog rodio dijete kako ljudi rađaju djecu sa ženama itd.

Šta znači 'sin'? Prvo, može značiti biološko dijete koje se rađa iz odnosa muškarca i žene. I kada se kaže da je Hristos Sin Božiji nikada se ne misli na ovako nešto. Drugo značenje otkriva npr. sam Novi Zavjet kada Hristos Jakova i Jovana, sinove Zavedeja i Salome, naziva 'sinovi groma'. Ta riječ tu ima preneseno značenje. Ne ukazuje na fizički odnos. Bog je Otac koji ima svoju vječnu Riječ i Duh. To nisu tri boga već jedan Bog. Božja Riječ i Duh su takođe ličnosni i vječni sa Ocem. Bog Otac sve stvara svojom Riječju i održava svojim Duhom. Neposredno je prisutan u svijetu preko Riječi koja se ovaplotila, otkrio nam se tako Bog na najneposredniji način, iz ljubavi, i dalje je neposredno prisutan u svijetu, u Crkvi preko svog Duha. Dakle, kao što Sunce 'rađa' zrakove i emituje toplotu u isto vrijeme ipak nećemo reći da su to tri odvojene stvari...

Sada vidimo kada Kuran kaže u suri 'Stoka':

On je Stvoritelj nebesa i Zemlje! Otkud Njemu dijete kad nema žene, On sve stvara, i samo On sve zna.

ja tu uopšte ne vidim kritiku hrišćnstva već kritiku jednog bogohulnog koncepta koji i hrišćani odbacuju - da Bog ima djecu kao što ljudi sa ženama imaju djecu.

Bog nije stvorio svoju Riječ i svoj Duh. Zar je bilo perioda kada je Bog bio bez svoje Riječi kojom sve stvara i čini i bez Duha Životvornoga? Tada bismo morali reći da je bog bio nijem i neosjetljiv, ako je bilo perioda kada je bio bez Riječi i Duha, i ne bismo se razlikovali od pagana koji slave neosjetljive kipove. A ako Riječ i Duh nisu ličnosni, tada su beslične sile, a zar je moguće za Riječ Božju i Duh Njegov reći da su nekakve slijepe i bezlične sile? Reći da su Duh i Riječ ličnosti -to nije pripisivanje drugih bogova i sadruga Jednome Bogu već to jeste jedan i jedini Bog.

Vidiš, Bog koji je stvorio ovaj svijet, koji je stvorio ljude morao je biti Bog ljubavi. U početku je sve bilo Bog. Ili ljepše kazano, Bog je bio sve. Kada je stvorio slobodne duhove - ljude, Bog kao da je nekako napravio prostora od svoje volje. Dao je slobodu. Za ljubav je potrebna sloboda. Ako želiš da voliš i da te neko voli ta osoba mora biti slobodna. Da te neko voli na silu - to je paradoks. Da bog nie Bog ljubavi već nešto drugo, možda bi stvorio robote koji bi mu se klanjali i obožavali ga, ali sigurno ne bi dao slobodu izbora. Tako vidimo da je ljubav ne nešto akcidentalno kod Boga, ne neka osobina koja se pojavljuje tek u odnosu prema stvorenjima već mora biti nešto suštinsko. Jer je stvorio svijet iz ljubavi. Te je dakle, morao biti ljubav i prije stvaranja svijeta. A ako je bog neka monada, neka jedinka ne bi mogao biti Ljubav. Jer se ljubav projavljuje djelatno tek u zajednici. Ako kažemo da je on oduvjek bio ljubav samo ta ljubav nije bila djelatna tada umanjujemo Boga, jer tvrdimo da je jedno Njegovo bitno svojstvo bilo  neaktivno te da je bilo potrebno da On uradi nešto (tj. stvori svijet) da bi to svojstvo postalo aktivno. Vidiš kako je ideja o ljubećem Bogu zapravo ideja o Bogu Trojici.

A kako je to Trojica ipak jedan Bog? Mogu reći kako ja to razumijem. Npr. ti i ja smo zasebne ličnosti, iako dijelimo istu prirodu (tj. ljudi smo a ne npr. kompjuterski program ili anđeli ili roboti ili marsovci :) ). No ipak nismo ista egzistencija, isto biće. Zašto? Pa, rođeni smo u različitom vremenu, živimo na različitom prostoru, naši životi teku različito, poznajemo različite ljude, volimo i želimo mnoštvo različitih stvari i još bezbroj razlika postoji. No ako bismo postojali simultano, željeli isto, imali istu volju, istu ljubav, isti život bili bismo isto biće. No, sad neko može reći- pa tada bi bilo reduntantno govoriti da smo mi različite osobe..Mi bismo u tom slučaju bili jedno isto. Ali vidiš, u Trojici tri ličnosti nisu jedna ličnost jer se razlikju po odnosu koje kao Ličnosti imaju. Tako se Sin (Riječ) 'rađa' od Oca u vječnosti, a Duh u vječnosti ishodi od Njega. Tako nekako ja ovu ideju činim sebi intuitivnom. Bog koji je stvorio svijet je Bog darivanja jer nam je darovao slobodnu volju. Ali pošto je savršena ljubav ne staje samo tu. Jer zašto nam je dao slobodnu volju? Daruje nam još i sebe. Zato imamo slobodu. Da bismo Njega prihvatili, i ušli u Njegovu vječnu ljubav kojom sve ljubi. Bog je samo- darivanje ljubavi. Odgovor koji čeka naš odgovor. Zajednica koja nas poziva k Sebi.

Postoji ogromna razlika između čovjeka koji je stvoren po slici Božjoj (ako već hoćeš, kome su anđeli učinili sedždu) i ostale tvorevine, koja je ili mrtva (poput kipova) ili nerazumna, alogosna (poput životinja) itd. Čovjek je kruna stvaranja. Vidimo da sva tvorevina pada sa čovjekom i ustaje sa čovjekom..sve je radi ljudi. Gospod je ušao u tvorevinu. Upravo je i zato stvorio čovjeka po svojoj slici..da čovjek postane ikona Božja. Dakle, onima koji govore da je Bog isto tako mogao ući u kipove ili životinje itd. možemo odgovoriti da je ogromna razlika između razumnog stvorenja i nerazumne tvorevine.

Zašto nema više bogova? Postoji jedno nerazumjevanje kada se kaže: Bog ima sina. Da li to znači da je Bog rodio dijete u vremenu? Odgajio sebi dijete??? Sačuvaj Bože! Estagfirullah! Zaista i ja onda mogu reći sa Kuranom - daleko je uzvišen Bog iznad takvih stvari! Bogohulno je zaista pomisliti da bi Tvorac Univerzuma uzeo sebi ženu ili imao djecu itd. Tu se potpuno slažemo. Niko ne tvrdi tako strašnu stvar. Mi hrišćani tu nismo u sporu sa vama. To nije učenje Svetog Pisma da je Bog rodio dijete kako ljudi rađaju djecu sa ženama itd.

Šta znači 'sin'? Prvo, može značiti biološko dijete koje se rađa iz odnosa muškarca i žene. I kada se kaže da je Hristos Sin Božiji nikada se ne misli na ovako nešto. Drugo značenje otkriva npr. sam Novi Zavjet kada Hristos Jakova i Jovana, sinove Zavedeja i Salome, naziva 'sinovi groma'. Ta riječ tu ima preneseno značenje. Ne ukazuje na fizički odnos. Bog je Otac koji ima svoju vječnu Riječ i Duh. To nisu tri boga već jedan Bog. Božja Riječ i Duh su takođe ličnosni i vječni sa Ocem. Bog Otac sve stvara svojom Riječju i održava svojim Duhom. Neposredno je prisutan u svijetu preko Riječi koja se ovaplotila, otkrio nam se tako Bog na najneposredniji način, iz ljubavi, i dalje je neposredno prisutan u svijetu, u Crkvi preko svog Duha. Dakle, kao što Sunce 'rađa' zrakove i emituje toplotu u isto vrijeme ipak nećemo reći da su to tri odvojene stvari...

ja tu uopšte ne vidim kritiku hrišćnstva već kritiku jednog bogohulnog koncepta koji i hrišćani odbacuju - da Bog ima djecu kao što ljudi sa ženama imaju djecu.

Bog nije stvorio svoju Riječ i svoj Duh. Zar je bilo perioda kada je Bog bio bez svoje Riječi kojom sve stvara i čini i bez Duha Životvornoga? Tada bismo morali reći da je bog bio nijem i neosjetljiv, ako je bilo perioda kada je bio bez Riječi i Duha, i ne bismo se razlikovali od pagana koji slave neosjetljive kipove. A ako Riječ i Duh nisu ličnosni, tada su beslične sile, a zar je moguće za Riječ Božju i Duh Njegov reći da su nekakve slijepe i bezlične sile? Reći da su Duh i Riječ ličnosti -to nije pripisivanje drugih bogova i sadruga Jednome Bogu već to jeste jedan i jedini Bog.

Ali na kraju covek ne moze da bude Bog...covek je ogranicen Bog nije...Covek je nemocan Bog nije...Ccovekmora da jede i da izbaci to sto jede...Ima jedna sekta u Siriji koja veruje da se Bog utelotvoruje u sve predsednike ...jer kazu kako vladaju ako nisu Bog...

Mi verujemo da je Isus Boziji Poslanik i jedan od Bogu dragih...za razliku od jevreja...Sta jevreji kazu za Isusa?

Али то ништа не вреди, нама је Христос Бог, а вама је посланик. Тако да је исто што ви верујете да је Исус посланик и јевреји који га потпуно одбацују, и једни и други сте изгубили поенту.

Али то ништа не вреди, нама је Христос Бог, а вама је посланик. Тако да је исто што ви верујете да је Исус посланик и јевреји који га потпуно одбацују, и једни и други сте изгубили поенту.

Moj prijatelju moj odgovor na ovo bi bio takav da bi prouzrokovao raspravu a rasprava nevodi dobru

Zadovoljimo se onim što je u Kur'anu: Vama vaša a meni moja vjera.

Moj prijatelju moj odgovor na ovo bi bio takav da bi prouzrokovao raspravu a rasprava nevodi dobru

Zadovoljimo se onim što je u Kur'anu: Vama vaša a meni moja vjera.

Како стоји онда са овим."Borite se protiv onih kojima je data Knjiga (Јevreji i Hrišćani), a koji ne vjeruju ni u Allaha ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu poslušno i smjerno." (9:29)

Или например овим:"O vjernici, borite se protiv nevjernika koji su u blizini vašoj i neka oni osjete vašu stogost! I znajte da je Allah na strani čestitih. " (9:123)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...