Jump to content

FiLmSkI CiTaTi

Оцени ову тему

Препоручена порука

"Sindlerova Lista"

Постављена слика

Oskar Šindler: Moć je kada imamo apsolutno pravo da ubijemo, ali mi nećemo.

Amon Goet: Stvarno misliš da je to moć?

Oskar Šindler: Recimo... čovek ukrade nešto, dovedu ga pred cara, a on se baci na kolena i moli za život, iako sasvim sigurno zna da će biti pogubljen. A carga tada oslobodi! Tog bezvrednog čoveka oslobodi, tek tako - pusti ga da ide...

Amon Goet: Ja mislim da si pijan i da ne znaš šta pričaš.

Oskar Šindler: To je moć, Amone. To je prava moć.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 44
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Бој на Косову - цитати  по сценариу Љубомира Симовића   Еј Црноришче, да ли се на ову страну иде према Косову? – Јесте на ту, али и на ону тамо, и на ону онамо и на ону страну са које си

"Кад издају жене, што не би и земљу." Даница Чворовић

"Sindlerova Lista" Oskar Šindler: Moć je kada imamo apsolutno pravo da ubijemo, ali mi nećemo. Amon Goet: Stvarno misliš da je to moć? Oskar Šindler: Recimo... čovek ukrade nešto, dovedu ga pred

"Velika ocekivanja"

Постављена слика

Pip: Shvatio sam, da što sam se više trudio da postanem džentlmen - jedino sam uspevao u tome da postanem snob.

*

Ms. Nora Digger Dinsmoor: Ona je slomila tvoje srce. To je činjenica! I pored toga što sam te upozoravala, i pored toga što sam ti garantovala da će te ta devojka jezivo povrediti - ti si nastavio po svom tvrdoglavo! Ah.. zar nije ljubav predivna?

*

Estella: Mi smo to što jesmo. Iluzija da se ljudi mogu promeniti.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Saptac"

Постављена слика

Tom Booker: Ponekad, ono što nam izgleda kao predaja, nije predaja. Već se radi o tome, šta se dešava u našim srcima. O tome, što u jednom trenutku potpuno jasno možemo da vidimo život takav kakav je, i sposobni smo da ga prihvatimo jer želimo da budemo iskreni prema sebi ma koliko to bola da povlači. Jer, u suprotnom, bol neiskrenosti i iluzije je mnogo, mnogo jači.

*

Grace: Da li se ti ičega bojiš Tome?

Tom Booker: Starenja. Bojim se da ću jednoga dana biti neupotrebljiv.

*

Annie: Čula sam da vi pomažete ljudima kada imaju probleme sa konjima?

Tom Booker: Tačnije, ja pomažem konjima jer imaju probleme sa ljudima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 3 weeks later...

"Не мрзи своје непријатеље. То утиче на твоје расуђивање"- филм Кум 3;  Мајкл Корлеоне (Ал Паћино) у хеликоптеру говори свом сестрићу, будућем куму, Винсенту (Енди Гарсија). Пошли су на пословни састанак.

"Гордост. Мој омиљени грех."- филм Ђавољи адвокат; говори Ал Паћино силазећи низ степеницу на крају филма

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 3 weeks later...

Film "Gorki mesec"

Постављена слика

"TV pomaže bračnim parovima da podnose jedno drugo a da ne moraju da razgovaraju."

*

"Ljubavnici treba da prekinu na vrhuncu strasti, a ne da čekaju da strast prestane."

*

"Nije interesantno povrediti nekoga ko vam ništa ne znači."

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

Noel Lengli "Čarobnjak iz Oza"

"Ja sam Oz, Veliki i Strašni", progovori čudovište glasom koji je bio nalik na riku. "Ko si ti i zašto si želeo da me vidiš?"

"Ja sam drvoseča i načinjen sam od lima. Zato nemam srce i ne mogu da volim. Molim vas, dajte mi srce kako se ne bih razlikovao od ostalih ljudi."

"Što se toga tiče", odgovori Oz, "mislim da grešiš što želiš srce. Ono većinu ljudi čini nesrećnim. Ni ne slutiš koliko si srećan što ga nemaš!"

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Film "Ime ruže"

Постављена слика

"I čak sada, kada sam star, star čovek, moram priznati da od svih lica koja su se pojavljivala u mojoj prošlosti, jedino koga se najjasnije sećam je lice devojke koju nisam prestao da sanjam sve ove godine... Ona je bila jedina moja zemaljska ljubav u životu. Pa ipak, nikada nisam saznao, niti sam ikada čuo - njeno ime!"

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Film "Opasne veze" po romanu Šoderlo De Laklo

Постављена слика

Vikont: Često se pitam kako ste uspeli da postanete takva.

Markiza: Nisam imala izbora, zar ne? Ja sam žena. Žene moraju biti daleko sposobnije od muškaraca. Možete uništiti naš ugled i naše živote sa svega par odabranih reči. I onda, naravno da sam morala izmisliti ne samo sebe... nego i načine za izlaz o kojima niko pre nije ni razmišljao. I uspela sam zato što sam oduvek znala da sam rođena da
dominiram vašim polom i osvetim moj.

Kada sam ušla u društvo, bilo mi je 15 godina. Znala sam da mi je uloga, na koju sam bila osuđena prvenstveno da ćutim i činim ono što mi je rečeno, dala savršenu priliku da slušam i posmatram. Ne ono što bi mi ljudi rekli...već sve ono što bi pokušali prikriti.
Uvežbavala sam odstojanje. Naučila sam kako da izgledam veselo dok bih ispod stola štipala ruke do bola. Postala sam... majstor obmane. Nisam žudila za zabavom već za znanjem. Savetovala sam se s najstrožim moralistima o tome kako se ponašati. Filozofima, da bih znala šta misliti. Čak i romanopiscima, ne bih li otkrila šta sebi mogu dopustiti. Na kraju sam sve to pomešala u jedno vrlo jednostavno načelo... pobedi ili umri.

Vikont: Vi ste, dakle, nepogrešivi?

Markiza: Ako želim muškarca, imam ga. Ali ako želi da se hvali, otkriće da ne može. To je cela priča.

Vikont: Bila je to i naša priča?

Markiza: Želela sam vas pre nego što smo se uopšte upoznali. Moje samopoštovanje je to zahtevalo. Kada ste počeli sa udvaranjem, tako sam vas želela. To je ujedno bio i jedini put kada je požuda bila jača od mene.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...