Jump to content
Mironosica

Da pravoslavac postane pravoslavac - zasto da ne ?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ти поправљаш некога, неко поправља тебе и ето вас поправљених да не кажем оправљених. shmirgla.gif

Разумела сам поенту твог питања само си га лоше срочила. Постоји лепа мисао, вреди је запамтити у аутентичном издању: "А зашто видиш трун у оку брата свог, а брвна у оку свом не осећаш?". Хм, шта кажеш на то? То је за амин!

pa da milice !!!!!!!!!!! bravo !!!!!!!!!!

jos kad bi ti primenila tu misao ,mozda bi nekog i razumela !

Како је дивно када се православци међусобно часте...

Шта па да?! Шта браво?! (Некада су смајлији много јаснији.)

Немам времена за твој коментар али имам обзира да ти то и кажем.

Слава Богу!

Како је дивно када се православци међусобно часте...

Све и да је и на мој рачун, ово је заслужило најмање три facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222

Видите, овако размишљам. Своју децу васпитавам и учим врлинама јер сам из родила из љубави. Другу не морам, али желим кад год видим да има смисла. Често, да бих макар мало успела у томе, морам користити мени не баш омиљени тон разговора све у нади да ће ме разумети али, авај! Одустајем и молим Божију помоћ.

Слава Богу!

htedoh reci ustvari da ako neko nekome zeli da ukaze na trun a sam ima brvna, znaci iz najbolje namere oce(protivrecnost jer nije iz najbolje namere nego iz optuzivanja) da mu ukaze na trun da bi ovaj progledao, ne moze to efektno da ucini tako sto ce mu nasilno cackati po oku, zakaciti zivac a trun tako zabiti jos dublje, jer nema osecaj(tj nema odsustvo (trna/)brvna u sopstvenom oku) i onda ce takav "savet" biti cak i kontraproduktivan, tako da nije jednostavno nekome ukazati na trun a da ima pozitivnog efekta, tj da savet uopste i dopre do slusaoca sa trunom, jer takav savet onda nema znacaja posto dolazi od coveka sa brvnom i otezan je time i ne moze jasno da vidi jer mu je vid zamagljen brvnom, a pipav zahvat je u pitanju

znaci pazljivim pipkanjem tj uz pomoc melema se vadi trun iz tudjeg oka a ne bagerom na silu :lol:

Све и да је и на мој рачун, ово је заслужило најмање три facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222

Видите, овако размишљам. Своју децу васпитавам и учим врлинама јер сам из родила из љубави. Другу не морам, али желим кад год видим да има смисла. Често, да бих макар мало успела у томе, морам користити мени не баш омиљени тон разговора све у нади да ће ме разумети али, авај! Одустајем и молим Божију помоћ.

Слава Богу!

bas lepo

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...