Jump to content
Mironosica

Da pravoslavac postane pravoslavac - zasto da ne ?

Оцени ову тему

Recommended Posts

a mozda bi bilo najbolje da pravoslavac postane i ostane pravoslavac ,ne po zvanju,nego po ispovedanju vere i zivotu po Jevanjdjelja.

Divan odgovor..i ja sam takovog misljenja..samo obratno..mislim na moje!

da katolik postane i ostane katolik ,ne po zvanju,nego po ispovedanju vere i zivotu po Jevanjdjelju..

Mi cesto sirimo zarazu,umesto da sirimo Evandjelje , zaboravljamo da zivimo po njemu..Svi krscani trebali bi imati na umu da zivimo rijec Bozju...to je Evandjelje..U tome ,i po tome se treba razlikovati krscanin,pa tako i svaki pravoslavac,katolik, protestant.Krscanin znaci biti dostojan "siriti"Radosne vijesti, istinski svjedociti zivot u istini,ne samo rijecima nego i primjerom..Na nama je da budemo svjesni ,"vaznosti" rijeci ,koje nam progovara sam Bog.Budimo radosni sto mozemo odkrivati djela Gospodnja.Lako je zivjeti Evandjelje dok smo u zajednistvu.."kada si svoj na svome"ali vazno je zivjeti Evandjelje tamo ,gdje si sam i na tudjem..svjedoci svojim zivotom..?Tu se mozemo osloniti samo na Njega , to jest na Bozju snagu,a ne na podrzku koji su oko mene/nas...Osobni odnos sa Bogom ,treba biti prepoznatljiv.Bog je ovdje s nama ,u tisini i svi GA mozemo cuti,kako nam govori preko drugih..Nije ON daleko,ni u jednoj krscanskoj konfesiji..On je tu s nama,cijelo vrijeme..Treba mu samo dati sansu ,oslusavati svoje srce,jer u njemu stanuje ON..Gospodin trazi ,da idemo u svjet da navjestamo Evandjelje...Dovoljno je reci,dragi brate i draga sestro"I tebe ljubi Bog u Gospodinu Isusu."ali,treba tako zaista misliti..ili reci..braco i seko-"Krist u meni ljubi Krista u tebi"Taj drugi mora to da osjeti,nesto dobro,jednu novu svijet u sebi...a to se vidi i osjeti u pravom i iskrenom prijateljstvu..upovjerenju i dubokom postovanju..drugoga,ma tko god on bio...

Lako je biti pravoslavac medju pravoslavcima,ili katolik medju katolicima...valja nam ici medju druge ljude ,i tamo biti netko.Ratuje se ,tezimo za bogatstvom i moci,a bol i okrutnost skrivaju Bozje lice ljudima/nama..Na nama je da budemo mirni ,sa mnogo ljubavi ,da budemo svjedoci Svemogucega,da mozemo bez zla postati s njima prijatelji.Svi ocekujemo prijateljstvo, da osjetimo da nas Bog ljubi i da smo spaseni u Isusu Kristu...

Zato ti hvala draga sestro ..na temi! .hvala.

da kantolik postane pravoslavac - zasto ?

da protestant postane pravoslavac - zasto ?

a mozda bi bilo najbolje da pravoslavac postane i ostane pravoslavac ,ne po zvanju,nego po ispovedanju vere i zivotu po Jevanjdjelju

Хајде да разумем прва два питања, али треће?! Како си мислила да Православац постане Правосалвац? Бити Православац није звање већ моћ човекове душе и подразума исповедње вере и живот кроз који га воде јеванђеља. Ко тако не ради, не може се сматрати Православцем. Амин.

Хајде да разумем прва два питања, али треће?! Како си мислила да Православац постане Правосалвац? Бити Православац није звање већ моћ човекове душе и подразума исповедње вере и живот кроз који га воде јеванђеља. Ко тако не ради, не може се сматрати Православцем. Амин.

mislila sam kao sto pise

iz tvog pisanja se moze izvucu zakljucak da ljudi koji ne idu u crkvu ,a krsteni su nisu pravoslavci !?!?!?

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Едит претходне поруке на твоју:

Надам се да ти није засметао недостатак једног слова. Ако је тако, придружујем се твом смеху.

П.С. Моје извињење, морала сам да промешам ручак па сам у журби изоставила два слова што знатно мења суштину моје мисли. ETO.gif

mislila sam kao sto pise

iz tvog pisanja se moze izvucu zakljucak da ljudi koji ne idu u crkvu ,a krsteni su nisu pravoslavci !?!?!?

0516_music Ти си друга с лева у хору. Хајде поново закључуј а можеш се и консултовати са диригентом.

0516_music Ти си друга с лева у хору. Хајде поново закључуј а можеш се и консултовати са диригентом.

tesko da sam ja druga s leva

Бити Православац није звање већ моћ човекове душе и подразума исповедње вере и живот кроз који га воде јеванђеља. Ко тако не ради, не може се сматрати Православцем. Амин.]

kako onda nazivas ljude koji su krsteni u pravolavnoj crkvi a ne idu u crkvu ,ne citaju jevanjdelje ?

tesko da sam ja druga s leva

Бити Православац није звање већ моћ човекове душе и подразума исповедње вере и живот кроз који га воде јеванђеља. Ко тако не ради, не може се сматрати Православцем. Амин.

kako onda nazivas ljude koji su krsteni u pravolavnoj crkvi a ne idu u crkvu ,ne citaju jevanjdelje ?

Како ниси друга када је друга погрешила?! Немој сада тако, хриишћански је признати грешку и биће ти опроштена од Господа и људи.

Не разумем чиме се водиш када постављаш таква питања? Лекар, кувар, апотекар, месар, бравар, столар, колар... то су звања/занимања. Моје звање није Православка већ нешто друго, а вера ми је Православна. Јасније или да наставим?

Цветић за тебе 65710.gif

Како ниси друга када је друга погрешила?! Немој сада тако, хриишћански је признати грешку и биће ти опроштена од Господа и људи.

Не разумем чиме се водиш када постављаш таква питања? Лекар, кувар, апотекар, месар, бравар, столар, колар... то су звања/занимања. Моје звање није Православка већ нешто друго, а вера ми је Православна. Јасније или да наставим?

Цветић за тебе 65710.gif

molim te nastavi ,ali prvo odgovori na pitanje ,kako nazivas ljude koji su krsteni u pravoslavnoj crkvi a ne citaju jevadjelje i ne idu na liturgije

Дедер,Милице објасни и мени,молим те,ја тако мало тога знам,а видим да се ти у све тако лепо и паметно разумеш,настави молим те и ја бих нешто да научим од паметних и мудрих ... blessyou

molim te nastavi ,ali prvo odgovori na pitanje ,kako nazivas ljude koji su krsteni u pravoslavnoj crkvi a ne citaju jevadjelje i ne idu na liturgije

Уопште их не називам. Такви верници су ми једнако опори као и они који кажу да су вернци а делом, речима и мишљу то не доказују.

Надам се да је с питањима готово. А сада мало ви Yiveli168549.gif

Уопште их не називам. Такви верници су ми једнако опори као и они који кажу да су вернци а делом, речима и мишљу то не доказују.

ti ovako dozivljavas zivot po jevanjdjelju ?

a mozda bi bilo najbolje da pravoslavac postane i ostane pravoslavac, ne po zvanju,nego po ispovedanju vere i zivotu po Jevanjdjelju .

Одлично питање.

Право питање.

Мислим да си и сама дала један могући одговор:

ићи у Цркву редовно, на евхаристију, постити, молити се, читати и практиковати Јеванђеље, итд.

Ја бих лично још и додао:

као прво, као почетак, као основа, човек који је само номиналан "православац" мора да увиди свој атеизам. Да, атеизам.

Скоро сам причао са оцем Иваном о томе, и рекао му да је проблем број 1. наше СПЦ Цркве управо атеизам ВЕРНИКА и СВЕШТЕНИКА (ових других посебно)! Не атеизам атеиста, којих овде или другде срећемо, већ један прикривени атеизам верника и свштенства који су у Цркви, или се макар некако сматрају да су у њој.

Дакле, шта треба да уради један "православац" да би постао Православац?

Да увиди, за почетак, сву богоиспражњеност свог живота. Богоудаљеност. Богозаборавност.

Дакле, да призна себи да је атеиста.

То је почетак црквеног живота, ако желимо да буде прави.

...наравно, ово је само моје лично мишљење и једно мало искуство са самим собом.

Мислим да си и сама дала један могући одговор:

ићи у Цркву редовно, на евхаристију, постити, молити се, читати и практиковати Јеванђеље, итд.

Поштовани г. Нешићу,

Моја маленкост размишља да нико себе не може сматрати Православцем па ни други на то немају право, ако не чини све оно што сте Ви навели у коментару... итд.

Не поричем да нема и таквих, али их не можемо назвати Православним верницима - Православцима који константно у себи утврђују веру управо на начин који сте Ви описали. Мени се чини по мало сувишним објашњавати појам "Православац". То се подразумева, зар не?

Исто тако, верујем да Вам је познато колико људи ради управо тако како Ви наводите а у души ништа од тога не зато што смо проникли у њихове душе што је и немогуће, већ што делима доказују супротно.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...