Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Aristotel

Da katolik postane pravoslavac - zašto?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Mislim da do Dana Gospodnjeg neće doći do službenog ujedinjenja naših dvaju Crkava. Uvijek će postojati određen (uglavnom manji) broj konvertita, ali da će Katolici postati Pravoslavci ili obratno... u to sumnjam.. stoga nam džaba ove teme koje na kraju završe onako kako inače završavaju. Bolje trošiti vrijeme na nešto drugo..

Kako bi vi to objasnili jednom katoliku?

I koji bi bio najvažniji razlog?

Zanimaju me vaši odgovori...

Nema razloga da Katolici prelaze u Pravoslavlje. Narocito ako su u pitanju pojedinacni slucajevi. Na kraju oni budu i kontraproduktivni. Jedino pozeljno je da se izmedju dveju Crkava nadje resenje raskola (ne zaboravite: u istoriji smo duze bili zajedno nego sto smo razdvojeni i to je oni sto predstavlja izazov za nase vreme, jer nam ono svima polako istice). Svaki ce Katolik u potpunosti vrsiti volju Boziju u koliko na Pravoslavnu Crkvu gleda kao na sestrinsku, a na pravoslavce kao na bracu i obrnuto: pravoslavci na katolike. Durgacije ne moze biti.

Nema razloga da Katolici prelaze u Pravoslavlje. Narocito ako su u pitanju pojedinacni slucajevi. Na kraju oni budu i kontraproduktivni. Jedino pozeljno je da se izmedju dveju Crkava nadje resenje raskola (ne zaboravite: u istoriji smo duze bili zajedno nego sto smo razdvojeni i to je oni sto predstavlja izazov za nase vreme, jer nam ono svima polako istice). Svaki ce Katolik u potpunosti vrsiti volju Boziju u koliko na Pravoslavnu Crkvu gleda kao na sestrinsku, a na pravoslavce kao na bracu i obrnuto: pravoslavci na katolike. Durgacije ne moze biti.

Moze.Postoje mnogi primeri,samo treba skupiti dovoljno hrabrosti za tako nesto.To nije nimalo lako pogotovu kod nas na Balkanu,gde to nije samo versko nego i nacionalno pitanje.

Bravo!

Bravo!

joooj  slava3

facebook-dislike-button.png

Нешта слично је Патријарх СПЦ рекао у Печату..

само мислим да није толико једноставно...

иза нас има доста сукоба и жртава...а оне траже павду....а нико неће да се извине...

осим БоТе prst ka dole

Нешта слично је Патријарх СПЦ рекао у Печату..

само мислим да није толико једноставно...

иза нас има доста сукоба и жртава...а оне траже павду....а нико неће да се извине...

осим БоТе prst ka dole

Razumijem te sasvim, no pogledaj sad ovo ovako. Moramo znati i to kako ćemo nešto rješavati, naravno pod uslovom da to uopće hoćemo! Čime su te žrtve obostrano bile uzrokovane; nacionalno, vjerski ili obojetno što kažu Česi? Pogledaj, Česi su imali isto također ratove u istoriji, krvave i bespoštedne, jedan bio stogodišnji, drugi tridesetogodišnji! I tada bi se moglo reći da su ti ratovi bili i vjerski i nacionalni pa čak i građanski istovremeno. Znači ništa novog pod suncem. A jedini način da zabranimo kako bi se nešto tako ponavljalo je trajni mir i smir. Česi su se kroz istoriju isto strašno mnogo borili s Germanima ili Njemcima kako bi opstali i živi bili ostali. A sad nemaju nikakve probleme ni s Poljacima ni s Njemcima, tim posljednjim čak ne spominju više stalno ni Heidrichiadu ni koncentrake ni Terezin i slično ni protektoratnu torturu, Lidice a Ležáky (obdoba srpskog Kragujevca). Međutim isto tako ni sa Poljacima to nije bilo baš haj-hoj! A pri tom svemu su stigli još i sami ugnjetavat i "gnječit" te recimo tamo Slovake, Rusine i ostale te razne male manjinske narodiće tamo. A to temeljito i sistematski! Znači niko nije toliko ni svet ni pravedan i bez krivice na sebi ikakve! NDH ustaše i "pravaški blok" nisu na vlasti danas zahvaljujući samo velikoj većini hrvatskog naroda koji ih ne žele niti šta o njima hoće slušati ili imati s njima šta zajedničko. Zahvaljujući konkretno i meni samome. Znači zahvaljujući isključivo tim samim Hrvatima koji ih birati ne žele a ni ne budu, ničem drugom! A ni u 2ww nije bilo drugačije, bilo ih je takvih koji su ustašama bili i takvih koji ih smisliti nisu mogli. Kao recimo komplet moja porodica. Što se tiče jasenovačke tragedije, ona zaista tragedijom jeste bez sumnj!, No šta očekavati od čovjeka - ili nečovjeka životinje, zvjeri i kad tačno znamo da s tim rečenim i te životinje vrijeđamo. Jer to nikakve zvijeri ni nisu već izgleda demonima samima, pravo rečeno? Da će taj biti sposobniji nekakve empatije pri tom ako već znamo da je bio u stanju izrezat dijete iz majčine utrobe nekakve žive žene, trudnice srpske nacionalnosti? Da će poštediti sve ostale, svejedno koliko ih je moglo biti? Da je to mogla spriječila bi recimo moje babe sestra koja je vrlo mlada nastradala u direktnoj borbi baš s ustašama i pri čemu je bila ranjena dum-dum mecima i umrla već 1942.g. u najtežim mukama ne napunivši ni 25 cijelih godina. To hoćete okriviti i nju za takvo nešto, za genocid protiv Srbima? Ili njenog brata koji je cijeli rat proveo boreći se s oružjem u ruci protiv njima? Ili njenu najstariju sestru, moju babu koja se trudna htjela radije otrovat (s mojom majkom u stomaku) nego pasti u ruke sarajevskim ustašama "Na obali" zato što je njen muž, moj djeda bio ilegalac i prijetila im tada direktna akutna izdaja? Bosanski Srbi budu tačno znati o čemu se radi i na šta s tim mislim.

Razumijem te sasvim, no pogledaj sad ovo ovako. Moramo znati i to kako ćemo nešto rješavati, naravno pod uslovom da to uopće hoćemo! Čime su te žrtve obostrano bile uzrokovane; nacionalno, vjerski ili obojetno što kažu Česi? Pogledaj, Česi su imali isto također ratove u istoriji, krvave i bespoštedne, jedan bio stogodišnji, drugi tridesetogodišnji! I tada bi se moglo reći da su ti ratovi bili i vjerski i nacionalni pa čak i građanski istovremeno. Znači ništa novog pod suncem. A jedini način da zabranimo kako bi se nešto tako ponavljalo je trajni mir i smir. Česi su se kroz istoriju isto strašno mnogo borili s Germanima ili Njemcima kako bi opstali i živi ostali. A sad nemaju nikakve probleme ni s Poljacima ni s Njemcima, tim posljednjim čak ne spominju više stalno ni Hadrihijadum ni koncetrake Terezim i slično ni protektoratnu torturu. Međutim isto tako ni sa Poljacima to nije bilo baš haj-hoj! A pri tom svemu su stigli jo šni sami ugnjetavat te recimo tamo Slovake, Rusine, male manjinske narodiće. Znači niko nije toliko ni svet ni pravedan i bez krivice ikakve! NDH ustaše" i "pravaški blok" nisu na vlasti danas zahvaljujući samo velikoj većini hrvatskog naroda koji ih ne žele niti šta o njima hoće slušati ili imati s njima šta zajedničko. Zahvaljujući konkretno i meni samome. Znači zahvaljujući isključivo tim samim Hrvatima koji ih birati ne žele a ni ne budu, ničem drugom! A ni u 2ww nije bilo drugačije, bilo ih je takvih koji su ustašama bili i takvih koji ih smisliti nisu mogli. Kao recimo komplet moja porodica. Što se tiče jasenovačke tragedije, ona zaista tragedijom jeste bez sumnje, no šta očekavati od čovjeka - ili nečovjeka životinje pravo rečeno? Da će taj biti sposobniji nekakve empatije pri tom ako već znamo da je bio u stanju izrezat dijete iz majčine utrobe nekakve žive žene, trudnice srpske nacionalnosti? Da će poštediti sve ostale, svejedno koliko ih je moglo biti? Da je to mogla spriječila bi recimo moje babe sestra koja je vrlo mlada nastradala u direktnoj borbi s ustašama i pri čemu je bila ranjena dum-dum mecima i umrla u najtežim mukama ne napunivši ni 25 cijelih godina. To hoćete okriviti i nju za takvo nešto, za genocid protiv Srbima? Ili njenog brata koji je cijeli rat proveo boreći se s oružjem u ruci protiv njima? Ili njenu sestru, moju babu koja se trudna htjela radije otrovat (s mojom majkom u stomaku) nego pasti u ruke sarajevskim ustašama "Na obali" zato što je njen muž, moj djeda bio ilergalac i prijetila im direktna akutna izdaja, bosanski Srbi budu tačno znati o čemu se radi i na šta s tim mislim.

лепо си рекао...

али то није довољно...јесте за прање савести хрватског народа...али Косорка је била на КиМ-у..подржала терористе..како мисли побољшати односе са Србима....

у исто време повратак Срба и Крајину...је на 0 (нули)...повратак имовине на 0...

муслимани,милогорци, маћедонци...иста прича...Србска имовина анулирана...е па такво помирење није могуће

Gospodine Božović, Zayron je Hrvat i njegovo mišljenje dijeli dobar dio našeg naroda (to da je Talijanski i Njemački fašizam u Hrvatskoj bila loša ideologija, da je u Jasenovcu učinjeno zlo i da je Kosovo dio Srbije) stoga poštuj njegov odgovor i ne čačkaj mečku jer što se tiče te Jadranke Kosor-Vlaisavljević ona ni nije Hrvatica da bi meni kao Hrvatu njezino mišljenje bilo jako bitno, instalirana je od strane HDZa nakon odlaska Ive Sanadera, pitao bih te da li bi HDZ pobijedio kad su bili parlamenarni izbori da je bila ona na čelu, a ne Sanader- malo tko bi glasao za Jadranku Kosor-Vlaisavljević od Hrvata, međutim sve se može vratiti na pravi put za Hrvatsku i Hrvate, sada kada budu izbori Jadranka Kosor Vlaisavljević gubi mjesto premijerke.

A što se tiče da je podržala Kosovo i sl. to i mene čudi, ako je Srpkinja što i jest, trebala bi raditi sa Vukom Jeremićem na diplomatskoj ofenzivi protiv Kosova jel tako? Pošaljite joj pismo i upitajte je zašto ona izdaje svoj Srpski narod i svoju pradomovinu i ne gnjavite nas Hrvate tim pitanjima jer Kosovo nije moja zemlja niti me briga. To je vaš problem i manite se uvlačiti druge u to. Eto vam vojno sposobni muškarci, Rusija i Kina iza leđa i krenite, napravite nešto od svojih zavjeta i za svoje unuke ako ste muškarci jer ste ovako ko babe samo kukate i dosadili ste svima, a odbijate i nas koji vas koliko toliko pokušavaju razumjeti.

A što se tiče imovine Srba - eto vam opet Jadranke Vlaisavljević Kosor i eto vam podpredsjednika vlade RH Slobodana Uzelca (Srbin) i HDZovih koalicijskih partnera SDSS (Pupovac i društvo) stoga ne krivite nas, braćo Srbi za spor povrat imovine, eto vam vaših sunarodnjaka (1. i 2. čovjek vlade RH su Srbi, rekoh, Kosorka-Vlaisavljevićka i Uzelac) pa neka vam oni polažu izvještaje dok mogu jer nakon ovih izbora na vlast će ako bude kako treba biti zasjesti koalicija Hrvatskih socijalista i narodnjaka, društvo predsjednika RH Ive Josipovića, i konačno ćete moći upoznati prave Hrvate a Kosor-Vlaisavljević, Uzelac, Pupovac i co. će otići u oporbu i nadam se da će tamo dugo i ostati.

(Jadranka Vlaisavljević Kosor, Kosor joj je prezime od očuha, Hrvata, koji je nikad nije priznao, Vlaisavljević joj je prezime pravog oca, inače popa SPC)

Gospodine Božović, Zayron je Hrvat i njegovo mišljenje dijeli dobar dio našeg naroda (to da je Talijanski i Njemački fašizam u Hrvatskoj bila loša ideologija, da je u Jasenovcu učinjeno zlo i da je Kosovo dio Srbije) stoga poštuj njegov odgovor i ne čačkaj mečku jer što se tiče te Jadranke Kosor-Vlaisavljević ona ni nije Hrvatica da bi meni kao Hrvatu njezino mišljenje bilo jako bitno, instalirana je od strane HDZa nakon odlaska Ive Sanadera, pitao bih te da li bi HDZ pobijedio kad su bili parlamenarni izbori da je bila ona na čelu, a ne Sanader- malo tko bi glasao za Jadranku Kosor-Vlaisavljević od Hrvata, međutim sve se može vratiti na pravi put za Hrvatsku i Hrvate, sada kada budu izbori Jadranka Kosor Vlaisavljević gubi mjesto premijerke.

A što se tiče da je podržala Kosovo i sl. to i mene čudi, ako je Srpkinja što i jest, trebala bi raditi sa Vukom Jeremićem na diplomatskoj ofenzivi protiv Kosova jel tako? Pošaljite joj pismo i upitajte je zašto ona izdaje svoj Srpski narod i svoju pradomovinu i ne gnjavite nas Hrvate tim pitanjima jer Kosovo nije moja zemlja niti me briga. To je vaš problem i manite se uvlačiti druge u to. Eto vam vojno sposobni muškarci, Rusija i Kina iza leđa i krenite, napravite nešto od svojih zavjeta i za svoje unuke ako ste muškarci jer ste ovako ko babe samo kukate i dosadili ste svima, a odbijate i nas koji vas koliko toliko pokušavaju razumjeti.

A što se tiče imovine Srba - eto vam opet Jadranke Vlaisavljević Kosor i eto vam podpredsjednika vlade RH Slobodana Uzelca (Srbin) i HDZovih koalicijskih partnera SDSS (Pupovac i društvo) stoga ne krivite nas, braćo Srbi za spor povrat imovine, eto vam vaših sunarodnjaka (1. i 2. čovjek vlade RH su Srbi, rekoh, Kosorka-Vlaisavljevićka i Uzelac) pa neka vam oni polažu izvještaje dok mogu jer nakon ovih izbora na vlast će ako bude kako treba biti zasjesti koalicija Hrvatskih socijalista i narodnjaka, društvo predsjednika RH Ive Josipovića, i konačno ćete moći upoznati prave Hrvate a Kosor-Vlaisavljević, Uzelac, Pupovac i co. će otići u oporbu i nadam se da će tamo dugo i ostati.

(Jadranka Vlaisavljević Kosor, Kosor joj je prezime od očuha, Hrvata, koji je nikad nije priznao, Vlaisavljević joj je prezime pravog oca, inače popa SPC)

al me ti nasmija hahhaa,tipicno je tamo na balkanu,posebno srbi i hrvati ,imaju problem da njihovi politicari i neki sta znam nikada nisu ni kod srba srbi ,ni kod hrvata hrvati hahhahaha ,nemoj zamjeriti nije zlonamjerno misljeno vec samo zapazeno od kada citam za svima sta pisu

Dakle - nema nikakvog razloga.  U KC ima sve svete tajne koje su potrebne za spasenje. Osnovna Hristova zapoved: Ljubi Boga i ljubi bližnjeg svoga kao samoga sebe, ne  zavisi od zajednice u kojoj se nalaziš već od tebe samoga. Ako to nemaš ni ne držiš, neće ti pomoći ni Katolička ni Pravoslavna Crkva.

facenew22222222

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...