Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Aristotel

Da protestant postane pravoslavac - zašto?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Зато што Библија није "Сам свој мајстор" за хришћане него литургијска књига.

0442_feel

Izgleda da niste raspoloženi za ozbiljno razmišljanje o ovoj temi...

Zar ne biste željeli da neki vaši kolege (kolegice) ili prijatelji (prijateljice) koji su protestanti postanu pravoslavni?

Svejedno vam je?

Što bi oni dobili prelaskom na pravoslavlje? Ili mislite da ne bi ništa dobili?

Ili da okrenemo ploču: da vas protestant upita zašto ste vi baš pravoslavni a ne protestanti, što biste mu na to odgovorili?

Па ево ја сам био протестант, али то је дуга прича брате Иване. Протестант би прво требало да разуме да су "доктрине" само празна љуштура, да вера није "шта мислим о томе", да Господ неће да нас пита "шта ти Звонко мислиш о чистилишту и крштењу деце", него нека мало другачија питања. Они имају сасвим другачије виђење вере од нас, да се неко од њих не увреди али из искуства кажем да се читав живот баве решавањем ребуса и укрштених речи. То зовем "окови разума", јер се они све време заокупљају "проучавањем" и "размишљањем". Неки никада не увиде колико је то празно. Хвала Богу, неки примете па крену да траже боље. Е ту је сада проблем што већина опет тражи "исправну доктрину" па лутају од једног до другог шупљег стабла. Коначно, ако схвати да не треба да тражи "исправну доктрину" него Цркву молитве и богослужења пронађе Православље...

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  0110_hahaha

Da, i ja mislim da je bitna razlika u Crkvi i bogoslužju (svetoj liturgiji i svetim tajnama).

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  0110_hahaha

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  prstgore

Da, i ja mislim da je bitna razlika u Crkvi i bogoslužju (svetoj liturgiji i svetim tajnama).

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  stadaradim

eto opeta to mora da nest lezi odavno u svima ne u ovom vijeku  da uzme moju vjeru jel je najbolja i tako dalje 1000000001010 t1007 dada crvenilo 4chsmu1 0110_hahaha

Evo konačno jedan konstruktivan odgovor.  :)

Е па кад ти се свиђа, онда брате пређи и ти у Православље.  :cheesy:

Pitanje na ovoj temi se tiče protestanata, a ja nisam protestant.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...