Jump to content

Rate this topic

Recommended Posts

Čitao sam zadnjih par godina više knjiga na navedenu temu: divjejevsko proročanstvo, kazivanja pok. oca Gavrila, pok. oca Tadeja, više srp. proročanstava iz srednjeg i ranog novog veka. Potrudio sam se proveriti nekoliko zanimljivosti iz njih. Npr. da 'nekakve ale iz onih rimskih bunara kopaju tunele pod Beogradom...'. Jedno vojno lice (oficir upućen u štošta i čovek od ugleda) mi je potvrdio navedeno - ne za 'ale' ali za tunele da ih ima 'strava' kako reče pod Bg., da im kraja nema, te da su čak sumnjali o posebnoj civilizaciji pod Bg. Posebno je zanimljiva priča o caru Mihailu što će doći u Rusiji, Istanbulu i dr. Ovo dvoje zadnje se provlači u proročanstvima još od srednjeg veka. Tako se pominje na jednom mestu bitka u kojoj će Rusi u belim uniformama učestvovati kod Metkovića. Posle zadnjeg rata u BiH, kada su NATO snage počele 'zaprašivati' narod i teren koječime u Bosanskoj krajini - čemu sam lično svedočio u jednom mestu; nestalo je u kratkom roku komaraca i muva, a isto mesto je danas rekorder po broju malignih oboljenja - (po jednoj priči) Rusi su poslali nad prijedorski kraj nekakvu letelicu koja je dosta dugo 'nadgledala' navedeni kraj. Stanovnici istog kraja lako se prisete neprirodno velike i niske 'zvezde' - ima sam priliku i sam uveriti se. Radilo se o letelici plavkaste boje, moj rodjak i jedna komšinica (inače udovica čuvenog palog borca) su gledali sa jakim durbinom i uspeli izbrojati šest prozora. Dakako da se radi o tzv. NLO, koji su ništa drugo do vojne letelice. I sam sam ih video nekoliko ima par puta. Opet, zadnja dešavanja u CG kao da su uvod u crna prororočanastva pok. oca Tadeja o Crnoj Gori. Ima li još ko kakvih saznanja o navedenome

Kod Radovana N. Kazimirovića imaju u njegovim delima stara srpska proročanstva. Kazimirović je bio i teolog po struci, đak kijevske duhovne akademije. Čitao sam jednu njegovu knjigu (ne mogu da se setim naslova) sa navedenim proročanstvima. Knjigu je bio posvetio Svetom Nikolaju ohridskom i žičkom.

Па ето видим да си ти заиста се потрудио све то некако да анализираш , ајде се потруди па постави сва та пророчанства овде на ову тему, тако да буду сва на једном месту. То би заиста био посао а и уједно мислим да би млогима помогло који то истражују да нађу све на једном месту.Само бих те молио да сваки пут кад постављаш нови текст на ову тему наслов ставиш у складу са тим текстом, због лакше претраге касније.

Ко што сам ја сад променио , капиш ?

Proročanstva oca Tadeja i starca Gavrila imaju na netu, divjejevsko proročanstvo ima na ruskim sajtovima. Za srpska proročanstva ukazao sam na dela dr Kazimirovića. Zar mora sve biti servirano ko na tacni? Evo pitanja za raspravu: 1) car Mihailo biće pre ili posle Trećeg svetskog rata? 2) podudarnosti u proročanstvima (povlačenje izvora pitke vode, velika glad, velika pogibija muškaraca ['grliće žene panjeve misleći da su ljudi']); 3) skraćenje ljudskog veka na 30 godina ('rađaće deca decu već s dvanaest godina'): 4) krajnji polni razvrat. Kad ko pročita navedenu literaturu hajmo pretresti sve navedeno u svetlosti pravoslavnog predanja.hajmo pretresti sve navedeno u svetlosti pravoslavnog predanja.

Proročanstva oca Tadeja i starca Gavrila imaju na netu, divjejevsko proročanstvo ima na ruskim sajtovima. Za srpska proročanstva ukazao sam na dela dr Kazimirovića. Zar mora sve biti servirano ko na tacni? Evo pitanja za raspravu: 1) car Mihailo biće pre ili posle Trećeg svetskog rata? 2) podudarnosti u proročanstvima (povlačenje izvora pitke vode, velika glad, velika pogibija muškaraca ['grliće žene panjeve misleći da su ljudi']); 3) skraćenje ljudskog veka na 30 godina ('rađaće deca decu već s dvanaest godina'): 4) krajnji polni razvrat. Kad ko pročita navedenu literaturu hajmo pretresti sve navedeno u svetlosti pravoslavnog predanja.hajmo pretresti sve navedeno u svetlosti pravoslavnog predanja.

Au-hu.. Ovo je tema koja i mene jako interesuje..Ako ima nešto o Divjevskim proročanstvima prevedeno, neka postavi neko.. O ruskom caru i srpskom Nemanjiću..

Hvala...Pa citala sam dosta pre mozda par godina, sve ovo sam citala...Interesuje me vase misljenje o svemu tome...Meni je svestenik rekao da ne treba tako slepo svemu verovati, samo Bog zna sta ce biti.

Hvala...Pa citala sam dosta pre mozda par godina, sve ovo sam citala...Interesuje me vase misljenje o svemu tome...Meni je svestenik rekao da ne treba tako slepo svemu verovati, samo Bog zna sta ce biti.

Istina, samo ako se drastično promenimo i pokajemo se za sve jer Božja Milost može sve promeniti...

Naravno da ne treba slepo verovati, ne znam ni ko uopste ima kakve koristi od toga, jer vidjenja nisu data da bi se u njih slepo verovalo, njihova svrha je da upozore na dogadjaje da bi bili spremni da reagujemo i da bi ih mogli izbeci, u slucaju da se stvari pocnu desavati po vidjenom scenariju.

Naravno da ne treba slepo verovati, ne znam ni ko uopste ima kakve koristi od toga, jer vidjenja nisu data da bi se u njih slepo verovalo, njihova svrha je da upozore na dogadjaje da bi bili spremni da reagujemo i da bi ih mogli izbeci, u slucaju da se stvari pocnu desavati po vidjenom scenariju.

Sa tim sto treba imati na umu da ovakva vidjenja kod ljudi uglavnom izazivaju strah,a strahom se najbolje manipulise ljudima.Tako da,ko zna ko je umesao sve prste u ova vidjenja i koliko je od ovoga rekao otac Tadej npr.

da bi bili spremni da reagujemo i da bi ih mogli izbeci, u slucaju da se stvari pocnu desavati po vidjenom scenariju.
  - bas ovo me malo plasi...kad sve krene po scenariju...a ima dosta podudarnosti.