Jump to content
Sign in to follow this  
Booba

Експлозија у Ослу

Оцени ову тему

Recommended Posts

Брате Жељко, има у Европи пуно паметних и разумних људи који на све те ствари упозоравају, али се не служе насиљем. На пример Герт Вилдерс у Холандији, Елизабет Сабадиш-Волф у Аустрији, па су чак и неки Европски лидери помињали да "мултикултурализам" није успео (Камерон из Британије, Саркози из Француске, чак и Мерколова). Није то никаква тајна.

До његовог "екстремизма" довео је само њогов болестан ум.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Брате Жељко, има у Европи пуно паметних и разумних људи који на све те ствари упозоравају, али се не служе насиљем. На пример Герт Вилдерс у Холандији, Елизабет Сабадиш-Волф у Аустрији, па су чак и неки Европски лидери помињали да "мултикултурализам" није успео (Камерон из Британије, Саркози из Француске, чак и Мерколова). Није то никаква тајна.

До његовог "екстремизма" довео је само њогов болестан ум.

Ни то не спорим.

То је сасвим тако.

Упозоравања разумних људи очигледно није имао ко да чује.

Екстремизам рађа екстремизам.

Наше ( нас Срба) није довољно да само осудимо овај поступак , него и да укажемо да је он продукт медијске сатанизације Срба а не просто да се ограђујемо као што је учинио БоТа . Јер тиме ништа не постижемо, сваки нацош у европи узеће нас за пример после овог Ендрјуа .

Треба јасно рећи шта је била наша борба , а не само оградити се, јер тиме признајемо на неки начин да је наша борба била злочиначки подухват самим тим признајемо и да смо као народ попут тог Ендрјуа .

Нити смо ми крсташи , нити смо жељни невиних жртава, ни крви туђе.

Просто рат је био грађански, распад државе, свако се борио за своју ствар .Рат је завршен , "мир је савршен" али ми нисмо крсташи то су од нас направили западни медији, ми смо најобичнији Срби и православци.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Разумем шта хоћеш да кажеш, али ја би избегавао сваки коментар његових идеја у том смислу. Може само да нам штети. Довољно је да кажемо да осуђујемо његове поступке без обзира на "образложење".

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Извињавам се нисам сасвим био прецизан, мислио сам на оне наводе пре тих његових "метода", саћу да их подебљам .

Па ни ту се није баш прославио...

Међу људима које би желео да упозна, Брејвик између осталог наводи лидера босанских Срба и хашког оптуженика Радована Караџића, негирајући да је он, како пише, "масовни убица и расиста". Брејвик тако тврди да ће Караџић "због својих напора да ослободи Србију ислама, увек бити сматран и упамћен као часни крсташки ратник и европски ратни херој".

Овде се жестоко испројектовао на Караџића. Без обзира на то што ја верујем да Караџић није масовни убица ни злочинац, он свакако није ни некакав крсташки ратник који је из идеолошких разлога кренуо у рат против Ислама.

Караџићу првом, па ни нама Србима, ни најмање не иде у прилог да нас неко на овај начин "брани".

"Потпуно је неприхватљиво то што су Америка и Западна Европа бомбардовале нашу српску браћу. Све што су они хтели јесте да депортују албанске муслимане назад у Албанију. Кад су Албанци то одбили, Срби нису имали другог избора него да употребе војску. Недопуштањем Србији да реши проблем на својој сувереној територији западни режими ископали су гроб за Европу. Направили су будућност у којој ће неколико мини-пакистанаца (бомбаша самоубица) на крају бити створено у свакој западноевропској престоници. То је неприхватљиво, потпуно неприхватљиво - навео је Брејвик.

Ја се нешто не сећам да је тако било. Албанце нико није покушавао да било где депортује, већ се на Косову десила оружана побуна пред којом је режим у Београду (легитимни демократски изабрани режим, ма колико се теби и мени то не свиђало) предуго затварао очи и правио се да тај проблем не постоји, а ако је веровати Србима са Косова, између осталог и оцу Сави Јањићу, органи истог тог режима на Косову су годинама дозвољавали да се Албанци наоружавају будући да су добијали од њих новац за предизборне кампање.

Осим тога, тај исти режим је тим истим Албанцима и дозволио да се на Косову населе. Када се ствар отела контроли, онда је било касно...

Косовски Срби као Јевреји под Нацистима

Кад је реч о историји Косова, Брејвик пише да су према подацима из 12. века Срби били већина на Косову и да је тако било до 20. века. Он даље наводи историјске чињенице да су Албанци поразили Србе тако што су рађали три пута више деце и државном политиком која је вођена против српског живља. Истовремено пореди и Јевреје под нацистима у Немачкој са Србима данас под Албанцима на Косову.

"Слично, али не исто, Јевреји су доживели под нацистима у Немачкој. Пре Хитлера мржња према Јеврејима је била институционализована, а 1941. претворила се у политику истребљења. Од 615.000 Јевреја у Немачкој 1910, ниједан није остао до 1945. И Јевреји под нацистима и Срби под већинским Албанцима искусили су исти тренд депопулације. Постоје снажни докази да су косовски Срби доживели разне врсте етничких принуда које су их натерале да се раселе са Косова“, наводи Брејвик.

Јесте, једино што режим који је у то време био на власти (претпостављам да се мисли на период од педесетих до деведесетих) није био албански, већ српски. Присети се - судом који је донео пресуду да се Ђорђе Мартиновић самоповредио је председавао Србин, а не Албанац.

Ма колико нама било болно да се суочимо са тиме да смо сами свом поразу на Косову највише допринели, не можемо жмурити пред чињеницом да смо се управо ми Срби практично утркивали ко ће да покаже верност Титовом режиму тиме што ће радити на штету Србије и Срба. А за такве ствари се плаћа одређена цена - она коју ми данас плаћамо. И све док будемо затварали очи пред том лекцијом из историје коју очигледно нисмо успели да научимо, мораћемо да је понављамо...

Решеност великих сила да Косово постане самостална држава, Брејвик назива неопростивим потезом и тврди да је то само још један корак у исламизацији Европе. Он за Албанце тврди да су "познати као криминалци који се баве продајом дроге".

Косово види као прву велику победу европског ислама од отоманске окупације Крита 1669.

Косово је практично постало самостална држава још онда када смо (драге воље, у име братства и јединства) отворили границу са Албанијом и дозволили Албанцима да се на Косову населе. Све што се касније десило су логичне последице политике која је била неспособна да се са тиме носи, и да тај проблем реши...

Све у свему - једно крајње поједностављено, идеолошки заслепљено и нереално гледање на ствари, по принципу четриногедобредвеногелоше.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Боже помози!!!  :(  Једни убијају нас да би "бранили" друге, други убијају друге да би "бранили" нас?!?  mocart  Најбоље би било кад би нас сви оставили на миру и тако нас одбранили од њих самих!!!  .please.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дакле шта од Ендрјуових наовда о Србима није тачно , ако нисте у стању да одговорите на ово питање молим вас немојте се ватати тастатуре и писати ми како нема потребе манијак , лудак, масон итд да нас брани.

Заиста сте ме избацили из живци...

mocart

Ма ти не разумеш брале. Шта те брига шта је код његових изјава тачно а шта не? Што уопште анализирати његове изјаве? Јер није он неки филозоф, мислилац, политичар итд па да је писао о овоме и ономе, па се такав прочуо па онда узео и поубијао. Онда би могли улазити у историју злочина и размишљати о његовим теоријама. Овако заиста ... чак је и не допустиво разматрати нечије ставове након што се свету објавио овако како се објавио. Није патетика. Води рачуна да ти се не подметне свашта.

Шта ти мислиш о ставовима баба сере о нама Србима? Што да не? А када би баба сера неког поубијала па онда развезла о Србима и сл.? Да ли би онда њен текст био од значаја?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Што уопште анализирати његове изјаве?

Njegove izjave sad uzurbano analiziraju upravo zapadni mediji... to treba nesto da ti kaze o jednoj globalnoj ozbiljnosti ovog slucaja...

Nema smisla da ovako omalovazavas brata Zeljka, nije on osnovac...

Jedno je svakako tacno, sto ovde Zeljko kaze - jedan extremizam (islamsko-fanaticni, na koji su evropljanske vlasti intenzivno zmurale decenijama) rodio je drugi isti takav - krstaski, novokrstaski, ili ga zovite kako `ocete...

Sto su skuvali, na zalost - morace i da pokusaju...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Што уопште анализирати његове изјаве?

Njegove izjave sad uzurbano analiziraju upravo zapadni mediji...

Jedno je svakako tacno, sto ovde Zeljko kaze - jedan extremizam (islamsko-fanaticni, na koji su evropljanske vlasti intenzivno zmurale decenijama) rodio je drugi isti takav - krstaski, novokrstaski, ili ga zovite kako `ocete...

Sto su skuvali, na zalost - morace i da pokusaju...

Како? Јер се ради о некој крсташкој оранизацији чије је ово прво "дело". Нисам тако разумела.

А то што западни медији анализирају исто је ненормаслно (уколико не стоји неки покрет иза њега). Медији ко медији. Могу закључити свашта. из таквих закључака могу да следе и свакакве реакције. Његове изјаве су изјаве неког лудака или лудачке организације. Али ко је организцаија у питању онда је то друго.

Мене плаше ове анализе.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@ Obi and Zeljko

Ја све мислим да је једна ствар анализирати овакве појаве а друга анализирати ставове лудака. Сем, понављам, ако није нека организација. То мора да буде јасно да ли је или није. Ако јесте појединац, онда је опасно анализирати, па затим формирати шире санкције на основу идеологије лудака. Схваташ шта ме плаши. Исхитрене реакције које воде ко зна где баш зато што им се није дешавало, па ће наједном да се штите. Када се ту упетљају и "други" и друге околности, мука ме припадне шта све може да испадне. Није наивно. Али добро ... изгледа одмора од белаја нема.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако је поента Жељкових питања да се на неки начин покаже грешка западних влада које су спроводиле мултикултурализацију, а што је пак изазвало ревлот кето код једног лудака, онда да ли можда да се тражи и одређен дио кривице у западним владама?

Ја не бих рекао да има кривице у томе што су западне владе радиле на стварању мултикултуралног друштва. Заиста се не може ни на један микросекунда ставити злодјело Бревиак на страну, и рећи е ево шта су тражили то су и добили, као једног револтираног лудака.

Е сад не везано за то шта је Бервик починио, то што говори о Србији и Србима, и нека је и тачно нешто од овога, али није он рекао ништа ново по том питању, све ово је већ било речено.

Једино из свега тога, он, његов манифест, и његов лудачи поход само нам евентуално може донети штету код људи. Јер овај његов манифест ће се сада прочвати, читати, дијелити, водити дискусије о њему, и увке ће бити незаобилазно помињање Срба и Караџића. Већина ће људи по инерцији закључити, то што је он нахвалио Караџића, бранио Србе, и на крају починио масакр, да је западна пропаганда о Срба отоком рата у БиХ у потпуности била тачна.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дакле шта од Ендрјуових наовда о Србима није тачно , ако нисте у стању да одговорите на ово питање молим вас немојте се ватати тастатуре и писати ми како нема потребе манијак , лудак, масон итд да нас брани.

Заиста сте ме избацили из живци...

mocart

Ма ти не разумеш брале. Шта те брига шта је код његових изјава тачно а шта не? Што уопште анализирати његове изјаве? Јер није он неки филозоф, мислилац, политичар итд па да је писао о овоме и ономе, па се такав прочуо па онда узео и поубијао. Онда би могли улазити у историју злочина и размишљати о његовим теоријама. Овако заиста ... чак је и не допустиво разматрати нечије ставове након што се свету објавио овако како се објавио. Није патетика. Води рачуна да ти се не подметне свашта.

Шта ти мислиш о ставовима баба сере о нама Србима? Што да не? А када би баба сера неког поубијала па онда развезла о Србима и сл.? Да ли би онда њен текст био од значаја?

Ja озбиљно узимам у разматрање и мишљење једне баба-сере , а не камоли неког високоинтелигентног Ендрјуа који има високо образовање 7 иљада пријатеља на фејсбуку , који са 20 и нешто година већ има висок масонски чин итд.

Не бих се баш усудио да све ово занемарим једноставно етикетирајући га као лудака што свакако и јесте , но као што рекох ни мало глуп није.Последице онога што је он урадио ускоро ће бити видљиве свима а то је управо оно што је он хтео.

п.с. На острву на коме је извршио масакр су били припадници младих социјалиста и извесан број муслимана - за Ендрјуа идеална прилика.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако је поента Жељкових питања да се на неки начин покаже грешка западних влада које су спроводиле мултикултурализацију, а што је пак изазвало ревлот кето код једног лудака, онда да ли можда да се тражи и одређен дио кривице у западним владама?

Ја не бих рекао да има кривице у томе што су западне владе радиле на стварању мултикултуралног друштва. Заиста се не може ни на један микросекунда ставити злодјело Бревиак на страну, и рећи е ево шта су тражили то су и добили, као једног револтираног лудака.

Е сад не везано за то шта је Бервик починио, то што говори о Србији и Србима, и нека је и тачно нешто од овога, али није он рекао ништа ново по том питању, све ово је већ било речено.

Једино из свега тога, он, његов манифест, и његов лудачи поход само нам евентуално може донети штету код људи. Јер овај његов манифест ће се сада прочвати, читати, дијелити, водити дискусије о њему, и увке ће бити незаобилазно помињање Срба и Караџића. Већина ће људи по инерцији закључити, то што је он нахвалио Караџића, бранио Србе, и на крају починио масакр, да је западна пропаганда о Срба отоком рата у БиХ у потпуности била тачна.

То би тако било да је мултикулти друштвени пројекат на западу успео , али није успео и све је више екстремиста на западу који једноставно више не желе да живе у мултикулти друштву које им је наметнуто од њихових влада.

Код овог растућег екстремистичког дела западњака Ендрју ће бити херој.

Мене то не брине.

Брине ме да једног дана ови екстремисти не узму Србе за идоле у смислу у коме данас узимају Хитлера.

Зато сматрам да није довољно само се оградити од свега тога, већ је битно објаснити разлику између четника и крсташа.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...