Jump to content
Sign in to follow this  
Booba

Експлозија у Ослу

Rate this topic

Recommended Posts

Бог кажњава на различите начине: ратом, болешћу, глађу, природним непогодама или лудацима с аутоматским оружјем. Послао је Асирце и Навуходоносора на Јевреје, али то их не чини Божјим праведницима.

сад ми је потпуно јасно што људи не капирају Христа, Сина Божјег.  bliss jeeee

како можеш да волиш такву искривљену приказу Бога?

Само тртљаш без икаквих аргумената. Ти си тај који воли искривљеног и лажног бога.

Не знам да ли да се смејем или да плачем кад читам бисере оног "теолога" Александра који тврди да се Бог открива људима на начин прилагођен времену у коме живе. Пошто смо сада у 21. веку, мора да ликови као Чеда Јовановић и Наташа Кандић објављују Његову вољу. Тадић ће да напише ново јеванђеље.

Ти си тај који воли искривљеног и лажног бога.

пази кад ми је драго што не верујем у каменовање, крвожедност и кажњавање (зваћемо их ККК краће  4chsmu1), већ у Милост и Љубав Господа Исуса Христа  facenew22222222 :) 0442_feel

................................................................

Само тртљаш без икаквих аргумената. Ти си тај који воли искривљеног и лажног бога.

Не знам да ли да се смејем или да плачем кад читам бисере оног "теолога" Александра који тврди да се Бог открива људима на начин прилагођен времену у коме живе. Пошто смо сада у 21. веку, мора да ликови као Чеда Јовановић и Наташа Кандић објављују Његову вољу. Тадић ће да напише ново јеванђеље.

Alo bre, pinhas! Vodi racuna sta pises, vredjanje i klevetanje ucesnika foruma je ZABRANJENO! Koliko puta to treba da se kaze?!

Стивен Ленон: Убиства у Норвешкој знак "нарастајућег гнева" против муслимана у Европи

26.07.2011.

_54255040_edlleaderstephenlennonatcourttoday1.jpgЛУТОН – Лидер Енглеске лиге одбране, британске партије крајње деснице, Стивен Ленон назвао је данас нападе у Норвешкој које је извео Андерш Беринг Брејвик знаком „нарастајућег гнева” против муслиманских имиграната у Европи.

Ленон је за агенцију АП рекао да не одобрава Брејвиков бес, али је додао да је „чињеница да је много људи уплашено”, и да то треба „имати у виду”.

„Људи би требало да погледају шта се десило у Ослу и разумеју то као нарастајући гнев у Европи. Потискујете права људи, потискујете њихове гласове и они ће наставити да се окрећу подземљу - али то неће решити проблем”, оценио је Ленон (28).

Брејвик је у манифесту који је објавио на дан масакра у коме је убијено 76 људи поменуо везе са Енглеском лигом одбране, што је Ленон негирао, наводећи да је у контакту са регионалним лидерима партије како би открио да ли је неко од чланова био у контакту са норвешким убицом.

Брејвик је на интернет, такође, поставио коментаре у којима је изразио дивљење британској крајње десничарској групи, као и жељу да учествује у њеним маршевима.

„Може се испоставити да се неки од наших чланова састао са Брејвиком, али за сада још ништа не знамо”, рекао је Ленон.

Брејвик је признао да стоји иза експлозије бомбе испред седишта владе у Ослу у којој је погинуло осам људи, као и да је на оближњем острву Утоја у омладинском кампу Лабуристичке партије премијера Јенса Столтенберга убио 68 младих људи.

Он је навео да је извео масакр како би „спасао и Норвешку и западну Европу од, између осталог, марксистичке културе и инвазије муслимана”.

Агенција АП наводи да десница јача у Европи, захваћеној таласом антиимигрантских осећања у времену опадања националних економија, пораста незапослености и нарастајућег страха од евентуалног исламског тероризма.

Ленон је рекао да је недавно водио неке припаднике његове партије на пут по Немачкој, Француској и Холандији, и тада је открио да у Европи јача подршка ксенофобичним групама као што је његова.

„Биће их све више и више”, поручио је Ленон.

http://www.vidovdan.org/index.php?option=com_content&view=article&id=16388:------q-q----&catid=48:vesti

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15861.msg490688#msg490688 date=1311715844]

пази кад ми је драго што не верујем у каменовање, крвожедност и кажњавање (зваћемо их ККК краће  4chsmu1), већ у Милост и Љубав Господа Исуса Христа  crvenilo .mislise. :)

Да проверимо то твоје  prstgore :) 0442_feel

Матеј, глава 15

1. Тада приступише к Исусу књижевници и фарисеји од Јерусалима говорећи:2. Зашто ученици твоји преступају обичаје старијех? Јер не умивају руку својијех кад хљеб једу.3. А он одговарајући рече им: зашто и ви преступате заповијест Божију за обичаје своје?4. Јер Бог заповиједа говорећи: поштуј оца и матер; и који опсује оца или матер смрћу да умре.5. А ви кажете: ако који рече оцу или матери: прилог је чим бих ти ја могао помоћи;6. Може и да не поштује оца својега или матере. И укидосте заповијест Божију за обичаје своје.7. Лицемјери!

И још једном:

Марко, глава 7

9. И рече им: добро укидате заповијест Божију да свој обичај сачувате.10. Јер Мојсије рече: поштуј оца својега и матер своју; и: који опсује оца или матер смрћу да умре.11. А ви кажете: ако рече човјек оцу или матери: корван, то јест: прилог је чим бих ти ја могао помоћи.12. И тако не дате му ништа учинити оцу својему или матери својој,13. Укидајући ријеч Божију својијем обичајем који сте поставили; и овако много којешта чините.

Биће роштиљања:

Лука, глава 12

5. Него ћу вам казати кога да се бојите: бојте се онога који има власт пошто убије бацити у пакао; да, кажем вам, онога се бојте.

И још роштиљања:

Матеј, глава 13

41. Послаће син човјечиј анђеле своје, и сабраће из царства његова све саблазни и који чине безакоње.42. И бациће их у пећ огњену: ондје ће бити плач и шкргут зуба.

Показаће он њима:

Марко, глава 6

11. И ако вас ко не прими и не послуша вас, излазећи оданде отресите прах с ногу својијех за свједочанство њима. Заиста вам кажем: лакше ће бити Содому и Гомору у дан страшнога суда него граду ономе.

Солуњанима посланица друга светог апостола Павла Глава 1

6. Јер је праведно у Бога да врати муке онима који вас муче;7. А вама које муче покој с нама кад се покаже Господ Исус с неба с анђелима силе своје8. У огњу пламеноме, који ће дати освету онима који не познају Бога и не слушају јеванђеља Господа нашега Исуса Христа;9. Који ће примити муку, погибао вјечну од лица Господњега и од славе његове,

Мало места за толеранцију:

Лука, глава 19

27. А оне моје непријатеље који нијесу хтјели да ја будем цар над њима, доведите амо, и исијеците преда мном.

Мрзи ме сад да цитирам Откривење, има тога још.

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15861.msg490688#msg490688 date=1311715844]

пази кад ми је драго што не верујем у каменовање, крвожедност и кажњавање (зваћемо их ККК краће  4chsmu1), већ у Милост и Љубав Господа Исуса Христа  0110_hahaha 0102_laugh :D

Да проверимо то твоје  :( 0442_feel 0442_feel

Матеј, глава 15

1. Тада приступише к Исусу књижевници и фарисеји од Јерусалима говорећи:2. Зашто ученици твоји преступају обичаје старијех? Јер не умивају руку својијех кад хљеб једу.3. А он одговарајући рече им: зашто и ви преступате заповијест Божију за обичаје своје?4. Јер Бог заповиједа говорећи: поштуј оца и матер; и који опсује оца или матер смрћу да умре.5. А ви кажете: ако који рече оцу или матери: прилог је чим бих ти ја могао помоћи;6. Може и да не поштује оца својега или матере. И укидосте заповијест Божију за обичаје своје.7. Лицемјери!

није брате нити један Завет Бога и човека буквалан, па немам ништа против да ти објасним сваки овај навод јер је очигледно велико, дугачко и дубоко тражење твоје prstgore

мада је тужно кад се човек сам себи наруга сопственим речима.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/TumacenjeJevandjeljapoMateju/15.htm

Свети ТЕОФИЛАКТ Охридски

ТУМАЧЕЊЕ СВЕТОГ ЕВАНЂЕЉА ПО МАТЕЈУ

3-6. А он одговарајући рече им: Зашто и ви преступате заповијест Божју за предање своје? Јер Бог заповједи говорећи: Поштуј оца и матер; и који ружи оца или матер смрћу да умре. А ви кажете: Ако који рече оцу или матери: прилог је оно чиме бих ти ја могао помоћи. Може и да не поштује оца свога или матер. И укидосте заповијест Божју за предање своје.

Фарисеји су оптуживали ученике да преступају заповест старих учитеља, али им Христос показује да они преступају Закон Божји, (Уп. 2. Мојс. 20:12; 21:16) јер су учили младе да ништа не дају својим родитељима, већ све што имају да приложе у ризницу Храма. У Храму је, наиме, постојала скривница у коју је свако стављао колико је хтео и она се звала "газа". Све што се тамо нашло раздавано је сиромашнима. Фарисеји су, дакле, наговарали младе да ништа не дају својим родитељима, већ да то приложе у ризницу Храма. Учили су их да говоре: "Оно што тражиш од мене, оче, је дар, то јест приложено је Богу." Тада су они и фарисеји делили новац, а родитељи су остајали незбринути у својој старости. На исти начин су посту-пали и зајмодавци. Ако би неки од њих позајмио сиромаху новац, а дужник касније није имао да врати дуг, зајмодавац би говорио дужнику да је оно што му дугује "корван", то јест дар посвећен Богу. Тада би дужник, који је тако дуговао Бог, био присиљен да и против своје воље плати дуг. Ето, чему су фарисеји учили младе.

7-9. Лицемјери, добро је за вас пророковао Исаија говорећи: Приближава ми се народ овај устима својим; и уснама ме поштује; а срце им је удаљено од мене. Но узалуд ме поштују учећи наукама и заповијестима људским.

Речима пророка Исаије, (Ис. 29:13) Господ показује да су се фарисеји и књижевници односили према Њему на исти начин као према Његовом Оцу. Будући зли, својим злим делима удаљили су се од Бога и само су устима говорили речи Божје. Зато они који Бога руже својим делима узалуд Га поштују и праве се да Му служе.

Биће роштиљања:

Лука, глава 12

5. Него ћу вам казати кога да се бојите: бојте се онога који има власт пошто убије бацити у пакао; да, кажем вам, онога се бојте.

овај стих се односи на следеће:

Вратиће се у пакао безбожници, сви народи који заборављају Бога;

Псалми Давидови, глава 9, стих 17

с обзиром на то да је пакао стање које креће већ овде на земљи, а не место казне како неки буквални умови виде, није ни чудо што треба да се прибојавају такве судбине за коју су сами криви и пиће и јешће последицу.

И још роштиљања:

Матеј, глава 13

41. Послаће син човјечиј анђеле своје, и сабраће из царства његова све саблазни и који чине безакоње.42. И бациће их у пећ огњену: ондје ће бити плач и шкргут зуба.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/TumacenjeJevandjeljapoMateju/13.htm

Свети ТЕОФИЛАКТ Охридски

37-42. А он одговарајући рече им: Који сије добро сјеме то је Син Човјечији; а њива је свијет; а добро сјеме синови су Царства, а кукољ синови су зла. А непријатељ који га је посијао јесте ђаво; а жетва је свршетак вијека; а жетеоци су анђели. Као што се, дакле, кукољ сабира и огњем сажиже, тако ће бити на посљетку овога вијека. Послаће Син Човјечији анђеле своје, и сабраће из царства његова све саблазни и оне који чине безакоње. И бациће их у пећ огњену; ондје ће бити плач и шкргут зуба.

Оно што је требало да се каже, већ смо рекли горе. Казали смо, дакле, да Господ овде говори о јересима које су остављене да постоје до краја света. Када бисмо убијали и истребљивали јеретике, настали би сукоби и борбе и вероватно би многи верни настрадали у њима. Чак су и Павле и (покајани) разбојник имали "кукоља" у себи пре него што су поверовали, али тада нису били посечени због "пшенице" која ће касније израсти у њима. Они су тек после донели род Богу, а "кукољ" су попалили огњем Светога Духа и топлином своје вере.

Показаће он њима:

Марко, глава 6

11. И ако вас ко не прими и не послуша вас, излазећи оданде отресите прах с ногу својијех за свједочанство њима. Заиста вам кажем: лакше ће бити Содому и Гомору у дан страшнога суда него граду ономе.

А кад се они противљаху и хуљаху, отресе хаљине своје и рече им: Крв ваша на ваше главе; ја сам чист, од сад идем у незнабошце.

Дела светих апостола (Писао их свети апостол и јеванђелиста Лука), глава 18, стих 6

Солуњанима посланица друга светог апостола Павла Глава 1

6. Јер је праведно у Бога да врати муке онима који вас муче;7. А вама које муче покој с нама кад се покаже Господ Исус с неба с анђелима силе своје8. У огњу пламеноме, који ће дати освету онима који не познају Бога и не слушају јеванђеља Господа нашега Исуса Христа;9. Који ће примити муку, погибао вјечну од лица Господњега и од славе његове,

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/SolunjanimaPrva/SolunjanimaPrva01.htm

СВЕТИ ЈУСТИН ПОПОВИЋ

ТУМАЧЕЊЕ ПРВЕ ПОСЛАНИЦЕ СОЛУЊАНИМА

читај од 1,6 па надаље  prstgore

Мало места за толеранцију:

Лука, глава 19

27. А оне моје непријатеље који нијесу хтјели да ја будем цар над њима, доведите амо, и исијеците преда мном.

Мрзи ме сад да цитирам Откривење, има тога још.

само напред, једва чекам да те поучим у милостивој и благој речи Господа Исуса Христа, Сина Божјег  prstgore

исто део се понавља у Јеванђељу по Матеју, па ћу ти дати одатле објашњење јер је и комплетније.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Svetopismo/TumacenjeJevandjeljapoMateju/13.htm

Свети ТЕОФИЛАКТ Охридски

10-12. И приступивши ученици рекоше му: Зашто им говориш у причама. А он одговарајући рече им: Зато што је вама дано да знате тајне Царства небескога, а њима није дано. Јер ко има, даће му се, и претећи ће му; а ко нема узеће му се и оно што има.

Ученицима много тога што је Христос говорио није било јасно, те су зато дошли да Га, као представници народа, упитају за објашњење. А Он им каже: "Вама је дано да знате тајне", то јест, "дано вам је, пошто у себи имате жељу и ревности да сазнате. А онима који немају ревности то није дано". Онај који тражи, налази, па зато и каже: "Тражите и даће вам се".[3] Видиш, како је овде Господ испричао причу, али су само ученици затражили (објашњење) и добили (одговор). Зато смо добро рекли да се ономе који има ревности даје знања у изобиљу. А од онога који нема духовне ревности, ни достојан ум, узеће се чак и оно што мисли да има. То значи да ако има и најмању искрицу добра у себи, угасиће је, ако на њу не дува и не распали је Духом, и духовним делима.

Невероватно. Ја те питам једно, ти одговараш десето. То је хришћанска теологија, принуђени сте на то.

Дајеш објашњења као муслимани:

"Muhammed,s.a.w.s., je rekao: “Više vrijedim od Isaa, sina Merjeminog u ovom životu i kasnije”. Ashabi su ga upitali: “Zašto je to tako, Allahov Poslaniče, s.a.w.s.?” On, s.a.w.s., im odgovori: ”Poslanici su braća, majke su im različite, ali im je vjera ista.” (prenosi Buhari)"

Као у школи кад те прозову на таблу, а ти не знаш. Нема везе, причај о сиру и војној музици, важно је да одговориш.

Исус прича да је исправно осудити на смрт децу која не поштују родитеље, а ти причаш о дугу и гази. Пишеш много, али без икаквог резултата.

Невероватно. Ја те питам једно, ти одговараш десето. То је хришћанска теологија, принуђени сте на то.

"Muhammed,s.a.w.s., je rekao: “Više vrijedim od Isaa, sina Merjeminog u ovom životu i kasnije”. Ashabi su ga upitali: “Zašto je to tako, Allahov Poslaniče, s.a.w.s.?” On, s.a.w.s., im odgovori: ”Poslanici su braća, majke su im različite, ali im je vjera ista.” (prenosi Buhari)"

Као у школи кад те прозову на таблу, а ти не знаш. Нема везе, причај о сиру и војној музици, важно је да одговориш.

Исус прича да је исправно осудити на смрт децу која не поштују родитеље, а ти причаш о дугу и гази. Пишеш много, али без икаквог резултата.

па кад би ти неко да те чеше по ушима, а не да чујеш како је било, јесте и биће.  1405_love

to sam i ja pomislio, svaka cast Medobrundo kakvo pisanije! algabacaju 0102_laugh 0311_womens

valja vise takih tekstova a manje svadje, jer dobro dodju da se shvati nesto pa i dublje sazna

Ондак се неки буне што се Брејвик повезује са десничарима, кад се види да су сви они истог духа.