Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

grigorije22

10 Pitanja ateiste na koja svaki hrišćanin mora da odgovori?

Оцени ову тему

Recommended Posts

"Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i prostran put koji vodi u propast, i mnogo ih je koji njime ulaze.

Kako su uska vrata i stešnjen put koji vodi u život, i malo ih je koji ga nalaze."

oduvek sam se pitao zašto ovde ne piše da su vrata sasvim ok ali smo mi stešnjeni i uski-mada se svodi na isto

Pa naravno... znas ti otkad ja pricam da danasnji prevod nema veze s originalom. i da su ljudi koji su prepisivali bibliju po potrebi i volji prekrajali i dopisivali stvari koje su im se cinile zgodne

Ovo vazi samo kada su u pitanju stvari od petorazrednog znacaja sustinski nema nikakve razlike

I trece, ako biblija gresi kad su u pitanju skakavci i slepi misevi sto ne bi gresila i kad su u pitanju jevandjeoske cinjenice... prosto

Biblija ne gresi ni kada su skakvci i slepi misevi u pitanju stvar je samo prevoda sa originala i nista vise.

Za jevadjeoske cinjenice ne postoji nijedan dokaz da biblija gresi

Није ми сад при руци та књига, али Веселин Чајкановић сасвим јасно показује да су Дучић и Караџић на неким местима зезнули ствар и што се неких важнијих ствари тиче. Сад стварно не могу да се сетим о чему се ради.

Dela ljudi... Dela nam trebaju a ne rechi... Sa druge strane sushtina jednog kvalitetnog dijaloga je da ljudi iznesu svoje stavove i da posle tog dijaloga i jedan i drugi chovek izadju bogatiji za novo znanje, ispravljen put, nove informacije, i da na neki nachin koriguju svoj stav... U svom okruzenju imam dosta ateista i mozda smo jednom ili dva puta prichali o Bogu, uvideli da se nalazimo na dve razlichite strane i stavili sa strane ta pitanja i odgovore jer nije inteligentno zapochinjati raspravu o nedokazivom... Nikako ja njemu ne mogu dokazati da Bog postoji, kao shto on meni ne moze dokazati da ne postoji... S druge strane Bog nam je dao slobodnu volju da odluchimo shta zelimo... I opet sa trece strane,moj ujak je stari komunista koji je uchinio vishe dobrih dela od 80 posto vernika koje poznajem, shto dokazuje ovo shto rekoh na pochetku-dela a ne rechi... Da, zakljuchim, ne vredi ulaziti u raspracu sa ateistima, ali treba znati odgovore na pitanja, zbog nas samih...

Dela ljudi... moj ujak je stari komunista koji je uchinio vishe dobrih dela od 80 posto vernika koje poznajem, shto dokazuje ovo shto rekoh na pochetku-dela a ne rechi... Da, zakljuchim, ne vredi ulaziti u raspracu sa ateistima, ali treba znati odgovore na pitanja, zbog nas samih...

Oнда никако не смемо изгубити из вида чињеницу да су ДЕЛА БЕЗ ВЕРЕ НИШТА - као што је и Вера дакле, без дела мртва...

na primer, ako das prosjaku dinar, samo zato sto to tako treba eto automatski, bez da se radujes tom delu, das od srca i saosetis sa prosjakom, onda je to promasena investicija, jer nije dinar taj koji ce njemu istinski pomoci, nego ljubav i toplina...

na primer, ako das prosjaku dinar, samo zato sto to tako treba eto automatski, bez da se radujes tom delu, das od srca i saosetis sa prosjakom, onda je to promasena investicija, jer nije dinar taj koji ce njemu istinski pomoci, nego ljubav i toplina...

Hmmm, malo je to diskutabilno... Zar se upravo u tome "zato shto to treba" ne krije zamka za srce verujuceg choveka? O kakvoj investiciji prichamo uopshte-zar ne dajem dinar prosjaku,od srca, zato shto mi je njega zao, i zato shto zelim da mu mojim skromnim darom pomognem, zbog njega samoga a ne zbog mene? mislim da je dobro delo zbog samog dela, Bogougodnije od dobrog dela za koji ochekujem neshto u buducnosti-investicije...

nisi ti mene shvatio, ja bas mislim na to sto i ti mislis, trebao sam da stavim "investicija" sa navodnicima

ahaaa, sad tek shvatam sta pitas, moje misljenje je da ne dajes ti prosjaku radi njega samoga, nego bas radi i njega i sebe zajedno u isto vreme, radis Bogougodnu stvar, i naravno da ne razmisljas pri tome racundzijski, nego je bas u samom delu smisao, u dobrobiti koja se desava u tom momentu, kako za njega tako i za tebe

i nemoj misliti da je to nesto sebicno ili egoisticno, upravo je u tome i kvaka, ti kad dajes nekome nesto srecan si kad vidis njegovu srecu a i srecan si sto si dao, znaci dupla sreca, veca radost nego da si primio poklon :)

zapetljah se ko pile u kucine, teolozi pomoc :lol:

Ma razumemo se... :) Ono shto ne razumem je "dobro delo bez vere je nishta", i voleo bih kad bi tu bogoslovi prskochili u pomoc... Mislim da je dobro delo-dobro delo, uchinio ga verujuci ili neverujuci, sa verom ili bez vere, kao shto je zlo delo uchinio ga ateista ili vernik-zlo delo (u istoriji je chak i u ime Boga uchinjeno jako mnogo zala i greha-shto opet nema veze sa Gospodom i znam da na sve to On ne gleda sa smeshkom)...

из вере иду дела, због тога су двоје неодвојиви, ал је вера превасходна, која произилази из љубави а која опет рађа и наду.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах