Jump to content
Жељко

Нацизам за неупућене

Rate this topic

Recommended Posts

већ сам једно 20 пута писао по форуму, а поготово на национализам теми.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2265.msg478422.html#msg478422

мислиш лупетао глпости..

човече..па дате од 10 година би паметније писало од тебе..

па ако би га ти индоктринирао својим ''паметаријама'' могло би само да освоји дарвинову награду.  4chsmu1

Ha, Sizifov pos'o?

не, толико су ме пута питали.  4chsmu1

нацизам је израстао из хришћанског фундаментализма, а хитлер је спојио калвинисте и лутеранце а Христа произвео да буде аријанац а не јеврејин, и задојен управо таквим фундаменталним идејама направио квази хришћанску цркву која је била националистички и идеолошко-политилки обојена у служби државе.

Нацизам је настао на основама репаганизације и одбијања хришћанских вредности. Није остављао простора за Христа и Цркву, а хришћанство је доживљавано као пука слабост и незнање.

Хитлеров однос према хришћанству је јасан. У "Мојој борби" он каже како су немачки протестанти увек покушавали да буду патриоте, али им то није успевало, јер је њихов однос према Јеврејима позитиван на основу догматике Хришћанства. Зато су нацисти "германске хришћане" сматрали корисним будалама. Нацистички однос према Хришћанству јасно је формулисао Мартин Борман: "Националсоцијалистички и хришћански поглед на свет су неспојиви. Хришћанске Цркве су засноване на народном незнању и налазе се у напону да то незнање одрже у што већем делу популације; само на тај начин хришћанске Цркве могу сачувати своју власт. Насупрот томе, националсоцијализам почива на научним темељима." (Не подсећа ли нас ово на "религију као опијум за масе" на једној и "научни социјализам" на другој страни?)

Хитлер је, после решавања "јеврејског питања", намеравао да реши "црквено питање". Говорио је: "Рат ће се окончати. Последњи велики задатак нашег доба биће решавање црквеног питања. Тек тада ће нација бити сасвим сигурна... Кад сам био млад, мислио сам да је једино средство: динамит. Тек касније сам схватио да са таквим стварима не треба журити. То мора да сатрули као гангренозни уд. Морамо доћи до тога да за предикаоницама нема никог осим будала, и да међу верницима буду само бабе. Здрави млади људи су са нама."

нацизам је израстао из хришћанског фундаментализма, а хитлер је спојио калвинисте и лутеранце а Христа произвео да буде аријанац а не јеврејин, и задојен управо таквим фундаменталним идејама направио квази хришћанску цркву која је била националистички и идеолошко-политилки обојена у служби државе.

Нацизам је настао на основама репаганизације и одбијања хришћанских вредности. Није остављао простора за Христа и Цркву, а хришћанство је доживљавано као пука слабост и незнање.

Хитлеров однос према хришћанству је јасан. У "Мојој борби" он каже како су немачки протестанти увек покушавали да буду патриоте, али им то није успевало, јер је њихов однос према Јеврејима позитиван на основу догматике Хришћанства. Зато су нацисти "германске хришћане" сматрали корисним будалама. Нацистички однос према Хришћанству јасно је формулисао Мартин Борман: "Националсоцијалистички и хришћански поглед на свет су неспојиви. Хришћанске Цркве су засноване на народном незнању и налазе се у напону да то незнање одрже у што већем делу популације; само на тај начин хришћанске Цркве могу сачувати своју власт. Насупрот томе, националсоцијализам почива на научним темељима." (Не подсећа ли нас ово на "религију као опијум за масе" на једној и "научни социјализам" на другој страни?)

Хитлер је, после решавања "јеврејског питања", намеравао да реши "црквено питање". Говорио је: "Рат ће се окончати. Последњи велики задатак нашег доба биће решавање црквеног питања. Тек тада ће нација бити сасвим сигурна... Кад сам био млад, мислио сам да је једино средство: динамит. Тек касније сам схватио да са таквим стварима не треба журити. То мора да сатрули као гангренозни уд. Морамо доћи до тога да за предикаоницама нема никог осим будала, и да међу верницима буду само бабе. Здрави млади људи су са нама."

не знам како си схватила моје писање, ал ти ако доживљаваш хришћански фундаментализам као хришћанство и хитлерове идеолошке покушаје национализације протестанске цркве као ход ка Богу, ја уопште немам жељу да даље дискутујем о томе  prstgore

http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamentalist_Christianity#Fundamentalist_movement_in_the_United_States

иначе, посебна је прича што су гомила православних задојени својеврсним антисемитизмом, и то најчешће кроз теорије завере о илуминатима, банкарима и којечему, а поготово кроз онај лажни и одурни текст ''протокол сионских мудраца'', не схватајући да је то једна од три књиге које су утицале на хитлера да напише мајн камф у затвору.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Protocols_of_the_Elders_of_Zion

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15607.msg482964#msg482964 date=1310664817]

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15607.msg482894#msg482894 date=1310659296]

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15607.msg482883#msg482883 date=1310658161]

значи, нациста је неко ко верује у теорију еволуције, и мора да је квази-хришћанин и милитантни педер, или тако нека комбинација

Naravno, šta si ti mislio. Plus, dodajmo ateizam. Hrišćanin nije nikad nacista, nikad rasista itd. Ko bi govorio da je Hrišćanin a da je istovremenom nacista i slično, taj laže.

брате, неко ко говори да је националиста и православан је већ у дубиози  0102_laugh

ајде, пали  prstgore

Добро медо ево ја сам националиста и Хришћанин сам , сад ми објасни у каквој сам то дубиози јербо ми није јасно.

Искрено да ти кажем мрзи ме да читам. Имам овде скоро 10 иљада постова и на видовдану преко толико на верујему не знам колико и на другим форумима да не набрајам и свугде сам говорио о српском национализму и о Хришћанству.Као што ти мене сада шаљеш на ту твоју тему и друге теме где си нешто писао, ето могу и ја теби исто рећи , прелистај моје постове па прочитај о чему говорим. Ако нађеш нешто у мом национализму да није Хришћанско јави ми да продискутујемо. Ако нађеш нешто у мом Хришћанству да није националистичко јави ми да продискутујемо.

Али се не сећам да ми је ико рекао да сам у дубиози. Неки су оспоравали ово или оно , давали сугестије изводили закључке , могуће да је било људи који су мислили да сам у дубиози али ми то нико није рекао тек тако а да није образложио.

Пошто немаш никакво образложење ( на овој теми) сматрам да лупаш глупости.

поззз

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15607.msg483043#msg483043 date=1310672504]

иначе, посебна је прича што су гомила православних задојени својеврсним антисемитизмом, и то најчешће кроз теорије завере о илуминатима, банкарима и којечему, а поготово кроз онај лажни и одурни текст ''протокол сионских мудраца'', не схватајући да је то једна од три књиге које су утицале на хитлера да напише мајн камф у затвору.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Protocols_of_the_Elders_of_Zion

још један доказ да немаш благе везе о ономе ..о чему мислиш да причаш...а у ствари само брбљаш..

класична НВО шупља о десичарима као антисемитима...

но.1

антисемитизам је исто и бити антиарапин..значи Јевреји су антисемити...  prstgore

но.2

у чуду би био твој мозак...да зна како добру сарадњу имају наши десничари са Израелцима...

0102_laugh

но.3

илуминати су махом западни "хришћани" ..и то германи..

искрено ко БРАТ БРАТУ ти речем..упознај се мало са стварим о којим волиш да блебећеш..

Putin: Borićemo se protiv nacizma

IZVOR: TANJUG

Moskva -- Ruski predsednik Vladimir Putin obećao je danas da će se Rusija boriti protiv svih manifestacija nacizma, javila je ruska novinska agencija Itar Tas.

127921133353bd5ad3ec234680252538_368x247

Vladimir Putin (Foto: Beta/AP, arhiva)

"Oživljavanje ideje nacizma izazivaju ozbiljnu zabrinutost. Oni koji danas iskrivljuju istoriju u pokušaju da umanje zasluge onih koji su uništili nacizam, idu toliko daleko da zločincima i žrtvama zamenjuju mesta i deluju po logici - što je neverovatnija laž, brže su ljudi skloni da joj veruju", rekao je ruski predsednik.

Putin je, na sastanku s predstavnicima međunarodne javnosti i verskih organizacija, a uoči obeležavanja jednog od "najžalosnijih datuma" u julu 1942. kada su hiljade Jevreja ubijene u Sevastopolju na Krimu, istakao da je jevrejski narod veoma mnogo trpeo tokom Drugog svetskog rata, u kome ih je šest miliona ubijeno. 

Putin je zahvalio jevrejskoj zajednici i organizacijama koje su nastavile beskompromisnu i hrabru borbu protiv svih manifestacija i pokušaja aktiviranja nacističke ideologije u savremenom svetu. 

"Vidimo vas kao naše najbliže saveznike u tom pogledu i molimo vas da nas, takođe, podržite na isti način", rekao je Putin, naveo je Itar Tas.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=07&dd=09&nav_category=78&nav_id=874622