Jump to content
ribar

Episkop Grigorije: Jedino vjera može sabrati ljudsku osobu u jedno!

Оцени ову тему

Recommended Posts

I jos jedna stvar za Justinijana. neko ti je lepo rekao ne citaj traceve. ne znam koju firmu Grigoprije hoce da spasi iz Hipoteke.

Samo mogu da ti kazem da su sarajevski i banjalucku anticrkveni listovi na sva zvona pricali o tome kako je vladika zamenio imanje "u centru grada za rupu na hrupjelima". Ono sto ne znaju je da je taj prostor u centru grada zvrjao prazan i neizdat preko dve godine a da je na Hrupjelima u novom prostoru najpre otvoren vrtic a potom i crkva. Vidis kako jedna normalna vest moze postati senzacijom kada ti se lazno servira. Narocito kada o tome sudis iz Banjaluke citajuci novine.

I jos jedna stvar za Justinijana. neko ti je lepo rekao ne citaj traceve. ne znam koju firmu Grigoprije hoce da spasi iz Hipoteke.

Samo mogu da ti kazem da su sarajevski i banjalucku anticrkveni listovi na sva zvona pricali o tome kako je vladika zamenio imanje "u centru grada za rupu na hrupjelima". Ono sto ne znaju je da je taj prostor u centru grada zvrjao prazan i neizdat preko dve godine a da je na Hrupjelima u novom prostoru najpre otvoren vrtic a potom i crkva. Vidis kako jedna normalna vest moze postati senzacijom kada ti se lazno servira. Narocito kada o tome sudis iz Banjaluke citajuci novine.

Не из хипотеке него стечаја.

Није реч о никаквим новинама. Нису новине једини извор информација.  :drugarstvo:

Зеебеедее, дал ја и Јустинијан измишљамо када кажемо да владика Григорија излази у град, скоцка се...брат, брату, може смувати дјевојке од 20 година :drugarstvo:

Дал је то монашки, носити кошуље, одјела и излазити у град на кафу?

Не спорим ја пастирски рад владици Григорију, зато га и цјеним.

Trebinje je do 1992 g. i dolaska Vladika Atanasija bio najgori bezboznicki grad koji postoji. Neko ga je dobro poredio sa Enver Hodzinom Albanijom. Atanasije je dole napravio cuda. Od jedne zapustele Crkve doveo je do sasdasnje situcaije gde svako naselje ima svoju Crkvicu pa u nedelju ako zivis u gradu Trebinju koje uzgred receno ima 30 000 stanovnika mozes da biras da li ces u Saborni, Hrupjela, Goricu, Gracanicu ili Kasarnu. Pet mesta gde se moze otici na liturgiju.

Hajde neka neko od ovih galamdzija na Atanasija navede nesto o ovome.

Нико не галами на +Тасу, напротив, само кажемо да је тешко достићи такав идеал.  :drugarstvo:

Trebinje je do 1992 g. i dolaska Vladika Atanasija bio najgori bezboznicki grad koji postoji. Neko ga je dobro poredio sa Enver Hodzinom Albanijom. Atanasije je dole napravio cuda. Od jedne zapustele Crkve doveo je do sasdasnje situcaije gde svako naselje ima svoju Crkvicu pa u nedelju ako zivis u gradu Trebinju koje uzgred receno ima 30 000 stanovnika mozes da biras da li ces u Saborni, Hrupjela, Goricu, Gracanicu ili Kasarnu. Pet mesta gde se moze otici na liturgiju.

Нико није ни поменуо в.Атанасија у негативном контексту, ја га још похвалио...Ја сам критички говорио о понашању в.Григорија, а ти оде у 1992.г, и в.Атанасија.... :drugarstvo:

Семберац, Јустинијан и ја живимо у РС, а могу да се кладим да то није случај са тобом.

Ја се о црквеним дешавањима у РС не информишем из новина, него власитим очима.

Досад си двадесет пута опоменут и пар пута банован са форума због непоштовања и прозивки,

и сад опет настављаш. Шта сам ја слагао? Цитирај, или се сад фино јавно извини.

И добро пази кад користиш множину у обраћању (ово ти пријатељски савјетујем)

Nije ali ste slagali pedeset stvari na Vladiku Grigorija. kakvi bre izlasci na kafu u odelu? Kakvih mesec dana u Italiji na obuci?

Kako nasedate na traceve koje se sire po novinama. Ako ti nisu novine izvor Justinijane onda su ti izvor likovi koji su citali novine  :drugarstvo:

Имај мало више обзира када разговараш са другим. Брате Евгеник те је лепо упозорио.

И нису ми извор новине, него земљишно књижни изводак:

Постављена слика

као и потврда да је овај изводак регуларан од других људи који раде са институцијама државе којима је централно место у Бања Луци.

и опет ти кажем какви су трачеви, вожња масератијем, ергела коња, подрум вина, шуровање са политичарима, фенсерај по кафићима:

Постављена слика

Први Епископ којег сам видио у цивилном одјелу у кафани а да није није у питању неко ко је рашчињен. Иначе, кад сам био у Грчкој, у Патри - помесни Епископ је угледао једног ђакона како стоји у кошуљи испред своје куће (дакле без мантије, а још приде није монах) и дао му повелику епитимију иако је овај у том тренутку прао кола. Дакле у сестринским Црквама не само монаси, него и жењено свештенство увијек у јавност излази само у мантији, док ево код нас имамо Епископа који у цивилу сједи на јавном мјесту.Мислим да постоје и канони који јасно забрањују монаштву да скидају мантију (поготово јавно).

Није осуда, него констатујем да се дешава нешто што нечег још није било, и нема потребе да се јављају душебрижници јер ово није тема ко в.Григорија воли/не воли или цијени/не цијени, него о конретној ситуацији која се помиње у канонима и која има свој значај и утицај на вјернике.

Ацо, пишемо о човеку којег јако цијенимо и волимо.

Па ето типичног лицемерства, хахахахаха.

Са једне стране сви нападају владику Василија што живи у луксузу, а са друге стране не смемо позитивну критику изнети на рачун владике Григорија...о мајко моја. joooj

A da ,braco, vi malo oladite sa +Grigorijem?

Bavite se malo:Konstantinom,Georgijem,Nikanorom,Vasilijem,Pahomijem.....,pa ako preostane zelje i volje,ovaj nece nigde pobeci.

Bolje da cutim za pomenute....

Све би то требало брате испитати и довести под конац. Не би било уреду да се кола сломе на Артемију. Случај Артемија је показао да има много смрдежа у Цркви којег треба очистити. Константин, Георгије, Василије Качавенда и Пахомије су свакако случај који треба да се испита. Нажалост ако на томе остане, биће да Црква решава проблеме само парцијално у датом тренутку када се укаже нека потреба, а не са свеобухватне стране да у њој постоји ред.

Мени је Григорије драг када га слушам, али то ме не спречава да његов имиџ означим као неприкладан за једног епископа.

Како нико не трачари о в.Хризостому Бихаћком? Нема шта трачарити, када владика једва крпи крај са крајем да одржава једну од најсиромашнијих епархија код нас...О в.Григорију брује новине и новине, и има ту и много трача, али тамо где има дима има и ватре...а неке ствари се дају сазнати и мимо трачерских медија.

Ето ја ћу да кажем да и онај акт чишћења жвака исто тако говори једну ствар, које можда ни сам в.Григорије није био свестан.  joooj

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...