Jump to content
Жељко

Споменик Туђману у Београду?

Rate this topic

Recommended Posts

Пише: ТАБУ   

19 јун 2011

normal_skulpturaTudman.jpg

Када се ускоро буду шетали преуређеним Ташмајданом, уживали у околним кафићима, и док њихова деца буду трчкарала широким травњацима, посетиоци ће можда гледати и на нови бронзани споменик бившег хрватског председника Фрање Туђмана који ће се наћи на истакнутом месту овог парка у центру града. Ова информација је процурила из извора блиских хрватској влади премијерке Косор.

Хрватска влада инспирисана идејом подизања споменика првом азербејџанском председнику верује да би Србија прихватила и дар од Загреба у виду бронзане статуе Фрање Туђмана првог хрватског председника који је створио хрватску државу. Исто тако у влади Хрватске се врши опсежна анализа колики би фонд био довољан да се званични Београд омекша и да прихвати овакав дар који би био и залог међусобног помирења и развоја регионалне сарадње.

Kaко се сазнаје из кругова блиских Косорки у влади хрватске сматрају да би ипак требали да дају више од два милиона евра колико ће Азербејџан платити да се њихов председник нађе у ташмајданском парку. Иако су сигурни да српска влада не би поклоњеном коњу, то јест статуи Туђмана на коњу, гледала у зубе постоји ризик од "просвједа србијанских националиста који не би вољели Фрању Туђмана у центру њихове престонице". Оцењују да "србијанска јавност још није потпуно усвојила евроатлантске вриједности, те да је њихова предоџба Фрање Туђмана и даље оптерећена једностраним стереотипима и негативним предрасудама милошевићевске промиџбе која је првог хрватског предсједника прогласила за кривца за протеривање стотина тисућа припадника православнога живља из Хрватске у операцији Олуја и за бројне злочине над њима". 

Стога се разматрају и алтернативни предлози да или споменик Туђману буде подигнут у Суботици или да неко други замени "првог хрватског демократског предјседника" и да се његов споменик испоручи Србији уз одговарајући стимулативни фонд. У игри су за сада Штросмајер, Крлежа и Дворник. Из кругова блиских католичкој цркви долази компромисни поредлог да се у Београду подигне споменик Степинцу и да се изгради нека образовна институција католичке провинијенције која би носила његово име. 

Надлежни у Београду нерадо говоре о овом случају. Нисмо могли да добијемо изјаву ни једног званичника, ни потврду ни деманти ове информације која је процурила из хрватске владе. Једино су у круговима муслиманских партија могло чути да ако Србија подигне споменик Туђману онда би и они сакупили потребан фонд са којим би финансирали подизање споменика Алији Изетбеговића у центру Новог Пазара.

ТАБУ

http://www.vidovdan.org/index.php?option=com_content&view=article&id=14882:statua-tudjman-u-beograd&catid=44:kultura&Itemid=71

Е, да. А Амери на сред Менхетна огроман споменик Бин Ладену. Ради политичке коректности називаће се загонетно - "Бин 'Ладовина"

Zvuci apsurdno,ali ja sam zahvalana Tudjmanu sto me proterao iz Hrvatske,jer dok sam tamo zivela,bila sam slepa pored (komunjarskih) ociju.Ako bi mu podigli spomenik,ja bih prva polozila cvetic u znak duboke zahvalnosti jer me priveo Veri pradedovskoj i nacionalnom identitetu.Trebalo je Hrvati da mi psuju majku srpsku,da ukapiram da sam Srpkinja(sa 12 godina).

Gde vam je smisao za ironiju i kritiku?

Tekst očigledno služi da se malo kritikuje naša vlast za šurovanje sa zločincima....  greengrin

greengrin

Или су по партијској дужности дужни да се праве да не схватају иронију, или су оперисани од ироније и хумора.

Иначе Телеграфска агенција Балканске Уније - ТАБУ уколико је неко испратио, је старија од њуз.нета а смисао је сличан њеног деловања.

Tekst očigledno služi da se malo kritikuje naša vlast za šurovanje sa zločincima....  0110_hahaha

facenew22222222

Или су по партијској дужности дужни да се праве да не схватају иронију, или су оперисани од ироније и хумора.

Иначе Телеграфска агенција Балканске Уније - ТАБУ уколико је неко испратио, је старија од њуз.нета а смисао је сличан њеног деловања.

Ne, al' meni je stvarno neviđeno fascinantno da se inteligentni ljudi primaju na ovako nešto i ne shvataju ironiju. Kako onda da razumeju jurodivost?

Tekst očigledno služi da se malo kritikuje naša vlast za šurovanje sa zločincima....  confused

confused1

Ne, al' meni je stvarno neviđeno fascinantno da se inteligentni ljudi primaju na ovako nešto i ne shvataju ironiju. Kako onda da razumeju jurodivost?

Никако , вероватно би га тукли као злог , прљавог , маторог , ратног злочинца.