Jump to content
Милош

Верска настава - Веронаука

Оцени ову тему

Recommended Posts

no sustina veroucenja ne bi trebalo biti skupljanje svih teorijskih znanja u glavama dece... broj cinova i cinovi andjela nicemu ne sluze, sem naucnicima, ili da kazem ja znam...

nego,kazu za muzicare i one koje su isli u muzicke skole da u nemogucnosti da se afirmisu i nadju mesto pod nebom, kao muzicari,oni dogmatski poznaju svaku epohu i svaku biografiju svakog muzicara, a od toga sustinski nema koristi...

pa od prakticnih izvodjaca i kreativnih kompozitora, postane poznavalac teorije...

hvala u svakom slucaju,koristice... :D

inace upravo sam,pre neki dan polozio prijemni za fakultet...

jedva cekam da poreski obveznici pocnu da mi placaju skolovanje.....hehehe.... :cheesy3: :cheesy3: :cheesy3: :cheesy1: :cheesy1: :cheesy1: :cheesy1:

???? ?? ??????? ????? ? ?? ??? :cheesy2:

a ja cu se potruditi da investicija ne propadne  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :rstar: :star: :bstar: :drugarstvo::cheesy3::drugarstvo: 8)

Да ли је неко од колега имао прилике да прочита текст Невенке Вукадинов: ''КАТИХИЗИС ЗА ЦАРСТВО ЗЕМАЉСКО''?

Veronauka je potrebna u školi,ali je još potrebniji redovan odlazak u crkvu na Svetu Liturgiju. Koliko bi bilo dobro da je oduvek bila zastupljena u školi.Zato je sad potrebna i za odrasle-što se i organizuje i za svaku pohvalu u hramu Svetog Jovana Vladimira u Beogradu utorkom posle Akatista.Koliko se prepoznaju i deca i ljudi svi koji idu u crkvu i na Svetu Liturgiju.Svaka duša je bitna za spasenje a Gospod nas sve čeka i voli.Svi skupa se trudimo koliko možemo i umijemo svugde gde god bili:školi, na radnom mestu,u crkvi-a sve za dobro i spasenje svih.

?? ?? ?? ???? ?? ?????? ???? ??????? ?? ??????? ????? ??????? ?????????: ''????????? ?? ??????? ????????''?

Ukoliko bi nedaj Bože došlo da se veronauka odstrani iz škole,dali bi deca koja sada prisustvuju veronauci dolazila u prostorije parohiskih hramova na veronauku?

nadam se da ne?e biti ukinuta, govori?u u svoje ime ja bih dete poslala  u parohijski hramna veronauku kada bi tamo postojalo nešto takvo dada

Guest MiraSB

Moj omiljeni predmet, i jedini iz kojeg ne moram da odgovoram!  bleh

Mislim jednino ja, a kada pitam zasto meni nista ne pita, dobijem sledeci odgovor:"Dobro, Miro ajde sta da te pitam, kad znam da sve znas???"

Tako da mi je to omiljeni i jedini predmet koji me zanima...  0110_hahaha

Ukoliko bi nedaj Bože došlo da se veronauka odstrani iz škole,dali bi deca koja sada prisustvuju veronauci dolazila u prostorije parohiskih hramova na veronauku?

?????? ??? ????? ????!

????? ???????? ?? ?? ???? ??????? ????? ????????? ?? ?????? ? ?????? ?????? ?? ????, ????????? ???? ????, ???  ?? ??????? ????? ?? ?? ?? ???? ????????? ???????????.

???????? ?????? ?? ??????? ?????? ?????????? ?? ????????? ?????? ??????? ???? ?????. ? ?? ?? ?? ???? ?????????? ?????? ????????? ? ???????? ???????????? ????? ?????? ?? ??????? ??????? ???????? ? ?? ??? ?????. ??????? ?? ????? ?? ?? ?? ?????????? ? ? ??????????? ???? ??????????.

??? ?????, ??? ?? ???? ??????, ? ?? ? ?? ??? ??????? ????.

?? ??????? ??? ??????????? ????????? ?? ?????. ? ?? ?? ???? ??? ???? ?? ?????????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ? ?? ??? ?????? ????? ?????? ?????????.

Guest Izida

Pomaze Bog,oce Slobo!Dobro nam dosli! 0202_238

Svratite nekad na kaficu kafica u Zenski kutak!Bice mi cast!Svi Ivanovi prijatelji su i moji prijatelji!

Btw,ja sam isla na veronauku nedeljom u Parohijski dom.Bilo je divno!Jedva sam cekala nedelju,tih godina,da idem na Liturgiju i na cas.

Guest свештеник Иван Цветковић

??? ?????, ??? ?? ???? ??????, ? ?? ? ?? ??? ??????? ????.

?? ??????? ??? ??????????? ????????? ?? ?????. ? ?? ?? ???? ??? ???? ?? ?????????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ? ?? ??? ?????? ????? ?????? ?????????.
?? ?? ?? ??? ??? ???? "????? ?? ?? ????? ?????". ?? ???, ????? ??????????.

Bio bih vrlo :drugarstvo: , kad bi jednog dana veronauka ponovo postala redovan , obavezan predmet u skolama.

Takodje voleo bih da u svakom gradu bude organizovana " vecernja skola " veronauke za nas koji smo u skolu isli dok veronauke nije bilo, a zeleli bismo da o tome ucimo . Znam da je u Jagodini takvih pokusaja bilo , ne znam koliko je sve to trajalo , ali svakako nije na adekvatan nacin u javnosti bilo propraceno i popularizovano.

Pozdrav do site verouciteli. Se raduvam deka kaj vas se izucuva veronauka, i mislam deka treba da bidete srekni poradi  toa. Vo Makedonija Ustavniot sud ja ukina veronaukata na samiot kraj od ucebnata godina, mnogu detski solzi se proleea. Blagodarnost do site koi spodelija adresi od koi se gleda kolku mnogu e sraboteno kaj vas. Cuvajte ja radosta od rabotata so deca , nie se uste nemozeme da se oporavime.Veroucitelot ima dve golemi pridobivki za svoeto spasenie od rabotat so deca:  uci,  i se uci od najcistite. Vozrastnite za \zal se onie koi go poprecuvaat patot na decata do Hrista..............srdecen i topol pozdrav do site od MAkedonija

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...