Jump to content
Дејан

Bog mu rekao da se ženi 107 puta?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Za mnoge je jedna žena sasvim dovoljna, ali ovom islamskom guruu, Belu Masabu, dosta je bilo 107. „Zaustavljam se nakon 107 brakova i 185 dece.“

Zainubrazvi / Wikipedia

Nigerijac (87) sa proširenom porodicom koja broji oko 5.000 osoba, kaže da najviše ceni pokornost kod žene. Poligamista kaže da je imao prikazanje boga 1970. godine koji mu je rekao da počne da leči ljude i da se više puta oženi.

„Bog mi je reko da se toliko puta oženim, da nisu to bile njegove reči, sigurno to ne bih uradio, ne bih se ženio sa više od dve“, kaže Masaba. Njegova odluka se direktno suprotstavila muslimanskim zakonima jer je po njima čoveku dozvoljeno da ima 4 žene najviše.

On je uhapšen 2008. godine nakon što je odbio da se razvede od 82 tadašnje supruge. Verne supruge su protestvovale ispred zatvora, i on je pušten nakon 57 svedočenja svojih supruga koje su izjavile da su se dobrovoljno udale za njega.

Bogati guru danas živi sa 89 svojih žena od kojih najmlađa ima samo 19 godina a najstarija 64, a svi zajedno žive u zgradi sa 89 soba. Devet supruga mu je umrlo a od 12 se razveo jer nisu bile pokorne.

107no.jpg

Od 185 dece, 133 je živo, a svaki put kada se ne ko razboli on zabranjuje posetu lekaru i dolazak u bolnicu jer se oslanja na svoje lekarsko umeće. „Rekao sam im da ne idu u bolnicu. Moraju da mi jave da su bolesni i da se mole, ali neke od mojih žena nemaju takvo samopouzdanje i veru“, kaže Masaba.

„Odveli bi nekoga u bolnicu iza mojih leđa, a kada to urade, detetu otekne celo telo i na kraju obavezno umre.“ Iako su njegova pravila vrlo stroga, sve žene ga izuzetno poštuje a on kaže i da ih sve seksualno zadovoljava.

„U svojoj mudrosti, Bog mi je dao moć i snagu da ih seksualno zadovoljim koliko im je potrebno. Ako to ne mogu da postignem, otišle bi“, završava Masaba.

B92

Od 185 dece, 133 je živo, a svaki put kada se ne ko razboli on zabranjuje posetu lekaru i dolazak u bolnicu jer se oslanja na svoje lekarsko umeće. „Rekao sam im da ne idu u bolnicu. Moraju da mi jave da su bolesni i da se mole, ali neke od mojih žena nemaju takvo samopouzdanje i veru“, kaže Masaba.

Ovo mi je najproblematičniji dio i zbog toga u ovakvim slučajevima treba djecu oduzimati... :(

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...