Jump to content

Љубљење

Оцени ову тему

Препоручена порука

???????, ????? ?????? ?? ???????? ???, ??? ????? ????? ???? 3 ????, ??? ??????? ??? ????????? ?? ??? ????? ????????? ?? ??? ?? ?????????. ? ?? ?? ?????? ?? ?????? ?????????? ?? ???? ???? ?????? ???????? ???????? ??? ??????? ????, ???? ?? ?? ?????? ?????? ?? ?????? ???? ?????? ??????? ? ???? ??. ? ???????. ???? ?? ?? ???? ?? ?????? ??? ???? ????? ????????, ????? ?? ? ???? ???? ???? ?????? ????, ?????? ?? ? ???????/?????.

Zar neko mora da bude u bracnoj zajednici da bi se ljubio???Zasto je neko markiran da nije ljubio ako nije ozenjen, po kojoj logici??? joooj

Tema treba dobro da se prelista, ima sigurno 3 strane za bisanje(a tu si i neki moji postovi -licna prepucavanja sa dejanom i Mocijem)

pItanje je bilo kad ljubljenje greh i da li je?

Jel ljubljenje dozvoljeno za vreme posta kad treba da budu sva moguca uzdrzavanja, jel dozvoljeno ljubakanje i slicne stvari u crkvi, jel dozvoljeno ljubakanje sa sa drugim osobama osim sa bracnim saputnikom(po pravoslavnom ucenju)-eto molim vas braco i sestre da mi tu odgovorite...ako je sve to dozvoljeno, onda je jasno da nije greh, al ako ima zabrana onda bi trebalo ipak da je joooj greh u neikm slucajevima

I ove se ne misli na joooj u obraz, mislim da to svi znaju i da je djomlu zanimala ova druga vrsta poljupca

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 226
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Само ћу да те подсетим брате Константине да сам ја студент богословског факултета, а и манастирски ђак. (не гордим се, нити сматрам да сам привилегован због тога) Веома ми је познат смисао поста, јер

Ima ovde na forumu, par zanimljivih likova koji se za odbranu pravoslavlja sluze blacenjem, mrznjom, cinizmom... Pri tom one koji ih kritikuju vredjaju, nipodastavaju i jako brzo padaju u vatru, valjd

Alo bre prosvetljeni pravoslavce, ne mozemo mi menajti zakon Boziji kako se nama svidja, kao ni Hrista(mada to dosta njih poksava), vec promenimo sebe u skladu sa Gospodnjim zapovestima.il tii mozda m

Ево дајем један предлог. Да свако од нас, који овде тренутно пишемо, напише своје мишљење о пољупцу, своју праксу- како он то упражњава (да ли се и када суздржава од тога)  и још понешто укратко ако жели. И можда би се ту неке ствари разјасниле. Ипак, морамо да прихватимо различитост, да неко другачије размишља, схвата, да има другачије искуство и сл.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Za ove "iskusne" jel bi deleli svoje zene , devojke sa nekim kad to nije greh tj dozvolili drugim da ih ljubi??? 0110_hahahaDa im malo neko prodrma krajnike  0110_hahaha

deleti-to je bas Hriscanski, zar ne? 0110_hahaha

0110_hahaha i dejan bi kao veliki hriscani koji zastupaju tezu da je 0110_hahaha bez greha mogli malo da svoje hm...bolje polovine ustupe braci 0110_hahaha

Jooj, al sam poceo da lupam...Ne ljutite se, sala mala...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Za ove "iskusne" jel bi deleli svoje zene , devojke sa nekim kad to nije greh tj dozvolili drugim da ih ljubi??? 0110_hahahaDa im malo neko prodrma krajnike  0110_hahaha

deleti-to je bas Hriscanski, zar ne? 0110_hahaha

0110_hahaha i dejan bi kao veliki hriscani koji zastupaju tezu da je 0110_hahaha bez greha mogli malo da svoje hm...bolje polovine ustupe braci 0110_hahaha

Jooj, al sam poceo da lupam...Ne ljutite se, sala mala...

kakve li su ti velike šale ako su ovo male..... mocart joooj joooj

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ja ti verujem da misliš da nisi ništa grešno napisao,iskreno  joooj

Mislis ,dakle postojis.Blago tebi 0110_hahaha

Cekaj covece, kazes da 0110_hahaha nije po tebi greh u nikakvim sitacijama, ni pod tackom razno.Dobro ako je to tvoj stav, a tvrdis za sebe da si pravoslavac, onda valjda znas da treba pomoci bratu kad nesto trazi. 0110_hahaha joooj

Dakle jel 0110_hahaha greh u nekim slucajevima ili nije?Ako nije ,da se dogovorimo gde da upoznam tvoju lepsu polovinu 0110_hahaha

Znam ja dobro sta pisem i iza svake svoje reci stojim

Jeste ovo i licemerno i bezobrazno, al na niske udarce odgovaram istim.U ostalom sto cevek ne odgovori, jel mocart greh u tom slucaju?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Momci,cisto da znate zdravoj devojci,koja nema f dg:nimfomaniju,0110_hahaha nije uvertira za sex,0110_hahaha je izliv ljubavi i neznosti.Kao kad me neko poljubi kad stignem na sastanak,ili me poljubi ispred vrata,kad me doprati,ili mu jednostavno dodje da me poljubi.

Konstantine,otkad idem na Crkvena vencanja,a idem vec 17 godina,cinodejstvujuci svestenik uvek kaze mladencima da oni prvo cestitaju jedno drugom i uvek se poljube.Da,u Crkvi.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Momci,cisto da znate zdravoj devojci,koja nema f dg:nimfomaniju,0110_hahaha nije uvertira za sex,0110_hahaha je izliv ljubavi i neznosti.Kao kad me neko poljubi kad stignem na sastanak,ili me poljubi ispred vrata,kad me doprati,ili mu jednostavno dodje da me poljubi.

Konstantine,otkad idem na Crkvena vencanja,a idem vec 17 godina,cinodejstvujuci svestenik uvek kaze mladencima da oni prvo cestitaju jedno drugom i uvek se poljube.Da,u Crkvi.

Da u crkvi jedan blagi dodir usnama Izida, verovatno kao simbol medjusobnog spajanja ida su jedno.I to je ipak sveta tajna.Al nikako da se moze ljubakati po crkvi van te svete tajne ili vremenski duze, valja ti je to poznato...I bez obzira koliko je covek star, dal je duhovan il ne pri samom poljubcu suprotnog pola napada blud.ko kaze drugacije-nije iskren
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Konstantine,ravnopravni jesmo,ali jednaki nismo!Prelistaj malo psihijatrijsko-sexolosku literaturu.Posmatrani su parovi kada se ljube.Po tome gde i kad krece ruka,je utvrdjeno i naucno experimentalno i empirijski dokazano,da na blud pomisle muskarci,a zene ne.Ili bar ne automatski.

Nesto nisam primetila da su to bili ovlas poljupci.Uostalom svaki svestenik se raduje kad vidi da se dvoje vole.

A da lice se neko dovatiti u Crkvi ili na bilo kom drugom javnom mestu je stvar elementarnog kucnog vaspitanja,a ne religioznosti.Sto se mene tice,ja preziram muskarce i bezim od takvih,koji bi da me grle i ljube na javnom mestu.Po mom misljenju,a i po 14 godisnjem iskustvu sa ljubljenjem,to je signal sredini,a ne meni.To radi psi,kada obelezavaju svoju teritoriju!To mi je znak da je taj muskarac 0110_hahaha u sebe i da se plasi da ce me izgubiti.Meni ljubomora i obelezevanje teritorije nije dokaz ljubavi,vec dokaz ozbiljne bolesti,poznate u psihijatriji kao paranoidni sindrom,

a jos preciznije implementirano na ovaj domen-Otelov sindrom!U tim situacijama zdusno slusam savet i svojih roditelja,a i savet psihijatrijskih experata.A on glasi:"Leka nema!Jedini savet je brze noge devojaka!"prof.dr.P.Bokun

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Ух, сви сте претерали. Једни покушавају да докажу некакво своје право да се љубу, други покушавају да докажу да је и сам тај покушај ових првих грешан, и идемо у круг. Мислим да су ствари јасне саме по себи. Заиста, ко не би полудео кад би сазнао да му се жена/муж љуби с неким другим? Мислим, који човек, тј. и ако није православни хришћанин? И заиста, чак и кад би само ухватио нечији поглед са жељом ка његовој жени/мужу? То је здрава љубомора, која помаже да се одстрани опасност за брак у зачетку.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bog nam je dao dva oka, dva uha i jedna usta, što znači da  više gledamo više slušamo a manje govorimo

Što se tičće ljubljenja.... zao čovek  u svaku posudu stavlja zlo i iz svake posude vadi zlo,,u prvim vremenima svi poljupci su bili usta u usta niti se na 0110_hahaha gledalo kao na seksualni čin već nešto sasvim drugo

ne mogu da se načudim primitivizmu pojedinih članova koji idu po forumu tražeći krivu reč za koju mogu da se uhvate

tema internet čučavci je vrlo poučna tema 0110_hahaha

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Госпођа Цецо, благодарим ти на потезу :smiley:

Чини ми се да се нико није освртао на конкретне врсте пољубаца... Мислим да од тога зависи ниво емоција са којима баратамо, као и од самих особа које су свака на свој начин оригинали и имају различите врсте доживљаја које их доводе или не доводе до узбуђења. Рекао бих, а то нека буде мој изразито субјективни став, да ако постоји тежња да се пољубцем пројави љубав, да се покаже преданост вољеном бићу, није проблем и ако при том дође до узбуђења, јер ће и то бити саставни део међусобне љубави. Ако нас не води љубав, тада смо на погрешном путу.

Познат ми је податак (нисам га прочитао, већ сам га чуо од једне озбиљне и веома образоване личности) да су се некада и мушкарци приликом поздрава љубили у уста, али без страсти и неморалних побуда, него је то био начин да покажу да давањем даха поклањају живот другоме. Шта је то друго него љубав? Чиста љубав. Пошто је то цивилизацијска тековина и сходно томе променљива, нормално је да би таква појава данас била скандалозна и перверзна. Али нека нам буде као путоказ... Осим тога и сама етимологија нам ваљда указује да је у корену реч љубав. У словенским језицима је то веома очигледно...

Неко горе помену литературу... Знам да постоји књига Мирјане Бобић-Мојсиловић, "Пољубац у доба кулирања" и књига "Уметност љубљења" (не могу се сетити писца). Обе имам. Прву нисам још читао, а друга је интересантна, јер се осврће и на разне егзотичне народе који се љубе на врло карактеристичне и неуобичајене начине. Открили су их, наравно, етнолози. Ако неко због бриге о својој благочестивости не жели да их чита - не бранимо. Верујем да постоји још литературе о овој теми, али бих рекао да ниједна не може исцрпети "бескрајне богочовечанске могућности и димензије људског бића". (Не желим да наведем из чијег је пера изашао овај цитат, због добро познате и понекад злонамерне српске потребе да се акцентује "ко је рекао", а не "шта је рекао". Мислим да он у целокупном свом изразу одговара свим контекстима.)

И ево сад једног необичног питања: Да ли је слађе јести чоколаду или љубити се?

P.S.: Одузимам Биљи право на коментар! Има ли неки романтични паркић у близини Банског Двора или ипак остаје договор за Господску? Не би ми сметало да тамо добијем коментар :drugarstvo:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Drago mi je da je tema ponovo otkljucana jer sam ostao nedorecen.Posto sam u ovoj temi rekao da se treba spustiti na zemlju a neki su to protumacili da ja ne postujem zapovesti iz svetog pisma i da mislim da ih treba menjati.Pokusacu kroz pricu da docaram svoju misao.Udje covek u teretanu prvi put u zivotu.Ljudi koji tamo rade mu naslazu u startu 100kg tegova i kazu mu da to podigne.On jadan pokusa ali se odma povredi,usine se ,istegli tetive ili slomi rebra(zavisi koja je vezba u pitanju).Ili dodje da trenira atletiku i oni ga u startu teraju da trci maraton 20km.On odustane na prvom kilometru i kaze da treneri nisu normalni da su imbecili i budale i vise se nikad ne pojavi.A  da je bio lepo primljen ,da se sa njim radilo svaki dan postepeno,to bi dalo rezultate i on bi dizao 100kg i trcao 20km.Ne moze beba da jede cvrstu hranu,nema zube.kad odraste i dobije zube onda ce jesti cvrstu hranu.Zato sam i uzeo primer oca Justina Savinskog,koji jeste ispunio jevanjdjelske zapovesti ali onima koji jos nisu bili u stanju da to urade ,prilazio je po meri njihovog duhovnog rasta.Pa onda polako i postepeno a ne sa neba pa u rebra.Zato se ne treba tek tako razbacivati evanjdjelskim zapovestima da ne sablaznimo neke ili sebe ako jos uvek nismo spremni da ih primimo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...