Jump to content

Љубљење

Оцени ову тему

Препоручена порука

само да цитирам Машу, као одговор.

ništa....ali u kom smislu....ništa loše ili  ništa bitno

Ништа без емоција које га прате. Ако се иза тога не крију искрене емоције онда је ништа.

шта ћемо са страшћу?
Ако је нема, бегај.

где нема емоције и страсти, ту нема две половине потребног.

Управо тако, страст је Богом дана (али на добро, на умножавање, не на пуко задовољење). Чула сам за примере када је духовник ''спојио'' двоје људи, па су се из благослова венчали, а не из међусобне привлачности и жеље за заједницом, па је то пропало. Надам се да овим реченим не хулим.

Благослов је, по речима мог пароха, само печат на већ насталу љубав, страст, жељу за заједницом.

Подели на овим сајтовима

Нисам неки много искусан члан :smiley:, али мислим да уопштено није гријех.

Ако се љубимо с љубављу, ако нам је циљ чиста размјена њежности, и један вид блискости са том особом, онда је стварно уреду. Ипак се не љубимо са сваким (или не би требали) па је онда и то радња са том (једном) нама важном особом, коју волимо на посебан начин, као жена мушкарца или као мушкарац жену...

Мислим да се у посту треба уздржавати и од љубљења чисто јер може доћи до узбуркивања већих страсти, а то и пост баш не иде.

Први пољубац-јако касно-јер сам хтјела да ми то нешто значи-није ништа значило-ваљда није било с правом особом. Није важно да ли је први или 1001., дакле не број, него особа с којом се љубимо.

Браво Бици, лијепо си то објаснила и слажем с тобом!

Е па Бојане, добродошао на форум!  navijanje

А знамо се, још један суграђанин!  0102_laugh

Боље те нашао! :)

Како видим овде многи компликују...пољубцима размењујемо њежности са нашом вољеном особом и то може да буде веома лијепо ако је љубав искрена,права,чиста, нарочито...ал највеће благо и најљепше је оно што носимо у срцу према тој особи. То је такорећи база нашег односа и нашег опхођења према тој особи....  Е да вам Бог подари да пронађете сродне душе, па онда да видим ко ће рећи нешто да пољубци су ништа итд...тад сваки поглед, смешак проузрокује бујицу мили,чисти, искрених емоција...а камоли пољубац... итд.   

Подели на овим сајтовима

У данашњим Вечерњим новостима, занимљив чланак о љубљењу, где се каже да је то начин стицања имунитета према разним микробима и бактеријама, јер се пољубцем преносе ти микроби па се стиче нека врста имунитета...јоооој  :)

То је апсолутно тачно. Не знам Лионе што се чудиш? Биолошки аспект љубљења. Није противречно ономе што смо већ закључивали.

Подели на овим сајтовима

Hristos je rekao zenu brata svoga sa zeljom,a ne zenu sa zeljom.

Ne lupaj joooj, lepo sam ti postavio citat-proveri ne_shvata

А ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу својему.(MAT.5, 28)

Библистика нам каже да је у грчком тексту овде употребљена реч која означава удату жену
Подели на овим сајтовима

Хм, малом сам затечен... Нарочито од стране колеге Лава :-) Шалим се.

Сада сам погледао - реч је γυναίκα - ипак неутрална реч за жену уопште...

Исто тако, један од најбољих коментара на енглеском језику, Метју Хенри, каже: "Whosoever looketh on a woman (not only another man’s wife, as some would have it, but any woman), to lust after her, has committed adultery with her in his heart". Е сад, треба да заузмем дефанзивни став и да се покријем ушима?! Е па не баш! :-) Јер у самом коментару се лепо каже да неки (библисти) сматрају да је у питању удата жена.

Ја се ипак не бавим толико Новим заветом :-) У сваком случају извињавам се због брзоплетости :-)

Подели на овим сајтовима

Hristos je rekao zenu brata svoga sa zeljom,a ne zenu sa zeljom.

Ne lupaj joooj, lepo sam ti postavio citat-proveri :)

А ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу својему.(MAT.5, 28)

Библистика нам каже да је у грчком тексту овде употребљена реч која означава удату жену

Наравно, треба правити разлику између "гини" (удата жена, што стоји у библијском тексту) и "партхенос" (девојка).

Подели на овим сајтовима

А ја ипак мислим да ге "гини" - неутралан израз, тј. да означава људско биће женског пола. У руском синодском преводу израз је "женщина" - управо женска особа, без обзира на то да ли је удата или не.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...