Jump to content

Љубљење

Оцени ову тему

Препоручена порука

Некако ми најлогичније да ову тему сместим овде. Дакле, врсте љубљења, начини љубљења, када је грех, када није грех, да ли је уопште грех, први пољубац,... Потребни су нам искусни чланови, али то не значи да се нећемо осврнути и на оне који нису довољно или уопште искусни. Можда ће нам неки од њихових коментара бити драгоцен. Наравно, није неопходно отварати интиму без потребе. Циљ је да се поучимо.

Подели на овим сајтовима

a o cemu ti to????

Trebao si ovu temu prebaciti u filozofiju, ako postoki takav odjeljak....

Sta bre kmplikujes stvari bez veze joooj joooj joooj, imas devojku ili zenu-Ljubi kako znas i umes(u postu se suzdrzavaj) nemas devojku ili zenu-onda se potrudi da nadjes....

Prvi poljubas kao i 10 nradenih, mozda i vise nista mi nije znacio, al apsolutno nista.One glupave price prvi 0202_238 zaborava nema ..itd, slusam ljude kako papagaji jedno te isto ponavljaju...Drogirani tv novelama i ostalim ..anjima

Подели на овим сајтовима

0202_238 0110_hahahaPa brate valjda znas sta je post.Ne sastoji se samo od hrane, vec od uzdrzanja .Jer  ako ga drzis sao telesno(tj.hranom) onda ustvari to i nije post vec dijeta, drzis liniju.Duhovni post se sadrzi od molitve,dobrih dela i uzdrzanaj od svake vrste slasti i strasti.

...

Ne znam , ne znam..evo ima tu pametnijih od nas nek i oni daju svoj stav

Подели на овим сајтовима

Само ћу да те подсетим брате Константине да сам ја студент богословског факултета, а и манастирски ђак. (не гордим се, нити сматрам да сам привилегован због тога) Веома ми је познат смисао поста, јер је то мој живот и тиме се непрекидно бавим. Ако је љубљење задовољство и ако је забрањено у посту онда је по тој логици љубљење забрањено и ван поста, јер ми смо хришћани и кад се пости и кад се мрси. То ми некако имплицира следећу логику: Кад је пост не смем да псујем, да идем у биоскоп, позориште, да вређам,... а кад није пост - удри!

Али добро си рекао, да послушамо оне паметније.

И још нешто. Тему сам покренуо због оних који су у дилеми или их занима како Црква учи о томе. Ако ти сматраш да је она непотребна или ако је теби све ово јасно, онда немој бити искључив. Ја сам уверен да она неће остати незапажена. Опрости ако сам те нечим повредио или погрешно разумео. Евентуална оштрина мојих речи надам се да не утиче на љубав 0202_238

Подели на овим сајтовима

Нисам неки много искусан члан :smiley:, али мислим да уопштено није гријех.

Ако се љубимо с љубављу, ако нам је циљ чиста размјена њежности, и један вид блискости са том особом, онда је стварно уреду. Ипак се не љубимо са сваким (или не би требали) па је онда и то радња са том (једном) нама важном особом, коју волимо на посебан начин, као жена мушкарца или као мушкарац жену...

Мислим да се у посту треба уздржавати и од љубљења чисто јер може доћи до узбуркивања већих страсти, а то и пост баш не иде.

Први пољубац-јако касно-јер сам хтјела да ми то нешто значи-није ништа значило-ваљда није било с правом особом. Није важно да ли је први или 1001., дакле не број, него особа с којом се љубимо.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Ne vidim razloga zasto bi prst ka gore ili ljubljenje bio greh.Uostalom,kada sam bila gimnazijalka i ispovedala se kod svog pokojnog duhovnika,koji je bio monah i to stara garda,pita on mene:"Jesi li imala sta s muskinjem?".A ja tad bila mlada,lepa i neiskusna,kazem njemu:"Nisam,znate vec sta,ali jesam imala momka,znate platonski." 0110_hahaha A mudri starac se seretski nasmeja i rece:"Sta,sestro,malo se grlili,ljubili tamo-vamo?" 0104_cheesy

Ja potvrdim.A on kaze:"Pa,dobro,sestro.Nije to nista strasno!" Divan covek,zar ne?

A sto se uzdrzavanja u postu tice,procitajte sta o tome pise u Svetom Pismu.Sveti apostol Pavle je lepo rekao:"Ne branite se jedno drugom.Osim u dane posta.

A nemojte ni tada,da vas ne bi djavo iskusao!"

Подели на овим сајтовима

A sto se uzdrzavanja u postu tice,procitajte sta o tome pise u Svetom Pismu.Hristos je lepo rekao:"Ne branite se jedno drugom.Osim u dane posta.

A nemojte ni tada,da vas ne bi djavo iskusao!"

Jel se zna gde tacno to pise, glava, stih...da ne placam privatnog detektiva.
Подели на овим сајтовима

Znam da se odnosi na seks.Ali,kad se vec pominje ljubljenje kao uvertira seksualnom cinu,tj.uzdrzavanje od ljubljenja u toku posta.

Ljubljenje ne mora uvek biti uvertira sexu i ne mora svaki kontakt dve osobe koje se vole da vodi do sexa. 0205_whistling moze biti i znak neznosti, paznje, naklonosti. Ako je cilj sex krece se od poljubaca ali obrnuto ne mora da vazi.

Mada, kada su ljudi mladi....zaboravih vec, davno je to bilo.... (mislim mladost)  crvenilo  0104_cheesy

Подели на овим сајтовима

• Гости

Pieta,ja se apsolutno slazem sa tobom.Nego,vec neko napisa da se i od ljubljenja moramo suzdrzavati u postu,da ne bi doslo do sexa,pa zato moj komentar.

Kako je bilo divno kad sam bila gimnazijalka,kada sex nije nista komplikovao.Iz prostog razloga sto ga nije bilo.

Подели на овим сајтовима

Ljubljenje je greh ako je lažno, bezosećajno, "zanatski". Drugo je ako ga prati iskreno osećanje, ljubav i/ili poštovanje. I slažem se, u postu se treba uzdržati koliko se može. Ne može svako isto, to je i nerealno očekivati, ali zna se šta je u postu prioritet i čemu se treba posvetiti..

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...