Jump to content
grigorije22

Indigo deca

Recommended Posts

Ja sam jedna od "Indigo dece"...

Za mene ne postoje autoriteti,slusam samo sebe.

Sta zamislim to ostvarim.

Kada sam bila bas mala (oko 5 god) moja familija je mislila da samnom nesto nije uredu (mentalno). Nisam se ponasala kao sva normalna deca,uvek sam bila "u svom svetu",niko mi nije odgovarao za druzenje,pricala sam sa zivotinjama i biljkama (sto jos uvek ponekad radim),budila sam se nocu i vristala,imala sam neke "halucinacije"... Volela sam bube,paukove,zmije,nisam se plasila nikada...

Nikada nisam osecala krivicu ili ne daj boze da se za bilo koji svoj postupak kajem...

Ne moze mi se narediti nista. Ako ja nesto ne zelim sigurno necu poslusati.

Imam talente za slikanje,matematiku,pevanje,atletiku,logiku.

Fenomenalno snalazenje na nepoznatim prostorima,bez pomoci drugih.

Imam prodorne zeleno-sivo-plave oci.

U stanju sam da procitam i 100 knjiga za nedelju dana ako me nesto interesuje,ali ako me ne interesuje za mene ni ne postoji (sto stvara veliki problem u skoli)

Imam od malena preveliko interesovanje za svemir,planete,nastanak sveta,ljudi i slicno.

Mnogo sam emotivna,ali sve zadrzavam za sebe,tako sam se kao mala sakrivala u orman kad sam plakala i sl.

Za ceo svoj zivot od svih prijatelja koje imam ni za jednog ne mislim da mi je ravan po inteligenciji.

Mene niko ne moze da slaze. Ja znam sta je istina.

...Hocu! Jer znam da necu pogresiti!

Kad sam bila mala nije postojalo pravilo za oblacenje,ako zelim obucu crvenu sandalu i zelenu gumenu cizmicu i kraj. Mama nije mogla da mi se suprotstavi.

Dok ne dobijem sta zelim,ne odustajem.

Mojim roditeljima je mnogo bilo tesko samnom...

Stalno sam pravila probleme i suprotstavljala im se.

Tvrdoglavost je jedna od glavnih osobina Indigo dece.

Da li vam se ikada desilo da sami za sebe pomislite da mozda nesto nije uredu s vama,a znate da nemate nikakvih mentalnih problema?

Desavaju vam se neprirodne stvari... Vidite sta drugi ne vide,cujete glasove kada znate da je potpuna tisina,znate iako niste dobili odgovor,mozete da citate misli na poseban nacin,vase misli su cesto toliko cudne da sami sebe zabrinjavate,znate nekoliko sekundi unapred sta ce se desiti ili sta ce vam neko reci,koga cete sresti...osecate prisustvo ljudi koji nisu vise na ovom svetu,imate svoje zamisljene prijatelje,rodjake,mozda i druge roditelje sa kojima razgovarate i koji vas "najbolje razumeju",pricate sa bogom i andjelima,prepoznajete znakove "visih sila" i bas vam je svejedno da li ce neko misliti da ste "poremeceni" jer vam je dovoljno da vi znate da ste normalni?

Najinteresantnije sto mi se desilo u poslednjih nedelju dana je sto sam jednostavno znala redom 3 broja koja otkljucavaju neki katanac,pre nego sto sam i videla kako izgleda...a onda sam ga i otvorila kad je stigao do mojih ruku. Drugar je bio sokiran :D

Ako vam se ovakve stvari desavaju budite sigurni da ste "Indigo dete"...

I jos nesto,dar koji imaju Indigo deca se najbolje razvija do 15 god,oni koji otkriju na vreme,mogu mnogo neverovatne stvari da urade!!! Ako ima neko ko je takodje "indigo",ili misli da mozda jeste,neka mi se javi :) hvala.

Sve pocinje jos od rodjenja... To su mnogoooo cudnaaa deca... ponekad biste pomislili da nisu normalna... I takva su ceo zivot,a najvise se primecuje dok su deca (od 3-do 15 god) Ako neko misli ili sumnja da ima takvo dete,neka se sto bolje o tome raspita,deca kao sto smo mi,uz vezbu,mogu da urade "nemoguce"!!! Ovakva deca ce biti mnogo "bezobrazna" ako nemate postovanja prema njima,sve na lep nacin i dobro objasnjenje uz koje idu i dobri razlozi. Treba ih uvek saslusati i razumeti. Treba im posvetiti mnogo vise paznje i vremena. Indigo deca nisu deca koja postavljaju smesna i glupa pitanja...Jedno od pitanja koje sam postavila mami kada sam imala 5 god i koji mesec je "Mamaaa! Mama! Mama! Reci mi...ako se srce nalazi u ljudima,ljudi na zemlji,zemlja u svemiru i svemir se nalazi u necemu i to nesto u cemu je svemir isto se nalazi u necemu i tako se sve u necemu nalazi,zar ne? I u celom svemiru,jos negde,mora da ima nekih ljudi,jel?" Sada mozda i izgleda smesno,ali dete kojem o tim stvarima niko nikada nije pricao postavi ovakvo pitanje? O.o Mama je bila sokirana tada i cutala je,pa sam joj rekla da odmori malo pa ce mi posle reci... :) To je samo jedan minut iz mog detinjstva... Tako je u svakom satu postojao "moj minut",kao i dan danas...

Укратко, њу-ејџ глупост... http://hr.wikipedia.org/wiki/Indigo_djeca

Тако да пазите када класификујете некога као индиго-особу, јер то је слично као да га кажете: "Ма јасно ми је зашто се тако понаша, па он(а) је xyz у хороскопу"

Укратко, њу-ејџ глупост... http://hr.wikipedia....ki/Indigo_djeca

Тако да пазите када класификујете некога као индиго-особу, јер то је слично као да га кажете: "Ма јасно ми је зашто се тако понаша, па он(а) је xyz у хороскопу"

Upravo tako, glupost, i to neopevana...

Svako od nas je nas je na svoj način poseban.

Žalosno je kada neko počne da oseća i misli da je on/ona

posebniji od drugih. To mi na Konjarniku zovemo 'zamka za slonove'!

Svi je vide ali samo slon u nju upada!

Sećam se onog deteta koje, kada su ga upitali kako je to moguće

da Bog svakog od nas, ali baš svakog, voli najviše na svetu, odgovorilo:

"Pa to je tako jer Bog svakog od nas ima - samo po jedan komad"!

E na Takvog Boga bih ja voleo da se ugledam (a ne na ove ili one

ljude) i da na Njega i Njemu slične - ličim sve više i više!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...