Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 минута, Никола Крушић рече

Од овога ће ИБМ постати дефинитивни гигант...
Они већ користе Ред Хет за своје мејнфрејм рачунаре, а сад су и власници свега тога.
Буквално са овим могу да се приближе гуглу и да доминирају клауд тржиштем

Mislis da im je to cilj?

Mislis da im je to cilj?

Ма да, па Ред Хет је одавно направио софтверску виртуелизацију, што је буквално клауд уствари.
Само што ценим да ИБМ неће то користити за крајње обичне кориснике, већ као и до сад за велике играче.
Фирме, компаније...
Ускоро неће бити више, дај ми офис да инстал где ми је крек, јел имаш лиценцу... Него улогујеш се лепо и ту ти је све на вебу.

Са вером у Бога
За крст часни и слободу златну!

пре 7 часа, obi-wan рече

IBM kupuje Red Hat za 34 milijarde dolara

Ko je kome ovde sta uvalio, s oprostenjem?...

Kada bi mene kupili ja bih pevao na sav glas:))

Presao sam na Linux :), nekoliko meseci unazad, Mint, Cinamon.

U nekoj guzvi sam bio non-stop, pa nisam imao vremena da se detaljnije upoznajem, ali sto se koriscenja softvera tice mnogo je lakse nego kod Wind,  i izgleda mi mnogo lepse od Win.

Dva problema me muce, ako neko moze da pomogne, bio bih zahvalan:

Od pocetka ne prepoznaje skener (koji je deo kombinovanog uredjaja), a od pre neki dan i ne stampa uopste. U pocetku je stampao uz ponovljene naredbe, sada ni to... Ovo mi je velika glavobolja, jer stampac koristim cesto.

Nailazio sam na razne predloge, ali sve se svodi na terminal, ali se tu ne snalazim... 

@ronin preporucio si mi softver... imas li neko resenje za ovo :) ?

Ili mozda neko drugi, ako zna...

пре 18 минута, arizan рече

Presao sam na Linux :), nekoliko meseci unazad, Mint, Cinamon.

U nekoj guzvi sam bio non-stop, pa nisam imao vremena da se detaljnije upoznajem, ali sto se koriscenja softvera tice mnogo je lakse nego kod Wind,  i izgleda mi mnogo lepse od Win.

Dva problema me muce, ako neko moze da pomogne, bio bih zahvalan:

Od pocetka ne prepoznaje skener (koji je deo kombinovanog uredjaja), a od pre neki dan i ne stampa uopste. U pocetku je stampao uz ponovljene naredbe, sada ni to... Ovo mi je velika glavobolja, jer stampac koristim cesto.

Nailazio sam na razne predloge, ali sve se svodi na terminal, ali se tu ne snalazim... 

@ronin preporucio si mi softver... imas li neko resenje za ovo :) ?

Ili mozda neko drugi, ako zna...

koji skener je u pitanje?

пре 9 минута, arizan рече

konica minolta pagepro 1480mf kopir +stampac+skener 

колико видим, мораћеш у терминал :)

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=191712

ја сам имала проблем са штампачем, пре пар година, једноставно није га препознавао Убунту, морала сам да инсталирам драјвере. Није тешко, слободно отвори терминал :) , немаш шта ту да погрешиш.

пре 10 минута, Снежана рече

колико видим, мораћеш у терминал :)

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=191712

ја сам имала проблем са штампачем, пре пар година, једноставно није га препознавао Убунту, морала сам да инсталирам драјвере. Није тешко, слободно отвори терминал :) , немаш шта ту да погрешиш.

moracu, izgleda :)

ovo sa drajverima i nije najveci problem. Problem je sto instalaciju nisam radio ja, a taj koji je radio se ne seca pasvorda, a on mi je potreban za drajvere:).

пре 7 часа, Снежана рече

@arizan мора да постоји могућност ресетовања лозинке

To sam uspeo da resim. Ali i dalje nisam resio stampac. Izgleda da su neke komande iz uputstva su izbacene u medjuvremenu.

moracu, izgleda
ovo sa drajverima i nije najveci problem. Problem je sto instalaciju nisam radio ja, a taj koji je radio se ne seca pasvorda, a on mi je potreban za drajvere.

Минт не користим на жалост.
Али што се пасворда тиче пробај следеће:
Отвориш терминал
Укуцаш sudo su
Пасворд твој обичан
Ако се улогује, куцај su -
Тад си рут налог и можеш да мењаш и инсталираш шта хоћеш.

Са вером у Бога

Jel koristi neko od vas Mint?
Koja se komanda koristi za instalaciju drajvera?
gksu je izgleda nefunkcionalna, a ona je navedena u uputstvu koje ide uz drajver.

Пробај dpkg -i ime_fajla.deb

Са вером у Бога

За дивно чудо, успео сам некако да инсталирам штампач! Хвала брату @ronin на стрпљењу и помоћи, без њега ништа не бих могао да урадим!

А сад имам други проблем, инсталација скенера је успела, али рачунар га не види.

Јел имао неко слично искуство?

@Никола Крушић Хвала на саветима!!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...