Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ерцов Златни

Непризната Македонска православна црква

Оцени ову тему

Recommended Posts

Супрутно на канонима Православне Цркве дотични пртеварант хаџи јован био је гост код још вечи расколницима, код миланског синода био је гост и видимо да таму је обучен у одеждама како јеромонах , шта значи да дотични мења чинове онако како хоче.http://ihtis.wordpress.com/2012/07/29/viii-a-domenica-dopo-la-santa-pentecoste/ .Епископ не може бити обучен и да богослужи како свештеник јеромонах , .

ево шта пише о том миланском синода

http://ovcdipc.blogspot.com/search?updated-max=2012-01-23T11:18:00-08:00&max-results=7

http://www.anti-raskol.ru/pages/201

http://www.anti-raskol.ru/pages/1644

човек је врло опрелестен и болен ...

Епископ не може бити обучен и да богослужи како свештеник јеромонах , .

Нити може рашчињени епископ да служи, као што то чини у ''мпц'', рашчињени Кирил...а сада Никола..уједно и најутицајнији моћник расколничке ''мпц''

човек је врло опрелестен и болен ...

Ништа мање (нити пак више!) од расколника (самим тим и болесника) из расколничке ''мпц'' који СВЕСНО чине то што чине... и који приде ПРОГОНЕ канонску Цркву... Што је још и ГОРЕ и БОЛЕСНИЈЕ од овог несрећника који можда није ни свестан шта чини...

Нити може рашчињени епископ да служи, као што то чини у ''мпц'', рашчињени Кирил...а сада Никола..уједно и најутицајнији моћник расколничке ''мпц''

Ништа мање (нити пак више!) од расколника (самим тим и болесника) из расколничке ''мпц'' који СВЕСНО чине то што чине... и који приде ПРОГОНЕ канонску Цркву... Што је још и ГОРЕ и БОЛЕСНИЈЕ од овог несрећника који можда није ни свестан шта чини...

тема је овде о такозавањој истинска македонска правоославна црква , о самозвани хаџи јован или венцислав поповски или роби милошевич или јован марчетич

Guest - . . .-

О њима и не вреди пуно причати, људи су безначајни и већ сам рекао кавав је то типус. Човек ме је узнемиравао на телефон, узнемиравао моју супругу и претио бранећи Артемија и његову дружину.

А брате Ненаде, могао би да погледаш ову тему, мислим да је много важније о овоме да разговарамо, а то сам ти написао и у приватној поруци када си ми се први пут обратио:

https://www.pouke.org/forum/topic/9128-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B5-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D1%83/page__st__528/

Шта ћемо са тим да држава Македонија и МПЦ безочно убијају Архиепископа охридског Јована који је ЈЕДИНИ признат Архиепископ у Македонији од стране читаве православне Цркве?

Сајт ове  dizzy999 ?! (не знам како да је назовем - неко рече од сектине секте секта) је угашен. А ни профил "архиепископа" на фејсбуку више не постоји. Где нестадоше? 0409_feel  :-

Мора да је ова "црква" отишла у стечај! :tornado:

TI SI VELIKO DJUBRE by Jedancovek - пре 3 минута

View message

IVANE CVETKOVICU

TI SI LAZOV I NIKAKAV SVESTENIK

OBRISI MOJ PROFIL ODMA

LAZOVE JEDAN

--------------------

Куку, како говори "архиепископ"... сав сам се саблазнио

Нема опција брисања профила а драго ми је да је "архиепископ" показао своје лице баш онако како је било када ми је досађивао зивкајући телефоном мене и моју жену.

Иначе, почело је писање великим словима, држимо се...

Иначе, моје средње име јесте Иван "ђубре" Цветковић. Нарочито сам срећан када ми то име дају расколници и вуци који разграбе стадо Христово.

Ova konverzacija kao u preljubnicima na Pinku gringrin

Да сташно.Иначе ,немам права да се мешам у посао администрације,али мој предлог је-молим вас  да клирике из раскола у Скопљу најпре питате како се изјашњавају у вези са АЕМ Јованом Охридским,па да их након процене примите да овде пишу.Није их срамота да овде пискарају док неко ни лек за дијабетис не може како треба да добије у затворској ћелији.Шта има овде да баљезгају о православљу,срам их било.Није ствар у национализму,имам и ја сестру у Охриду,пола Македонка,није ствар у национализму.О.Иване немој да пушташ такве људе овде.Забрани им као што сте забранили артемијевцима.Шта они нама овде има да отварају тобоже очи.Ниједна Црква их не жели,док се не покају.Чујем се са Владиком Марком и знам шта им раде.Нечовештво,горе је само на Косову.

И ти господине Ненаде Ђорђески,ако си клирик-како можеш сутра да служиш? У чије име,ког владике,када нико од ваших владика нема заједницу ни са једном Црквом?Ви сте усамљено острво.Што не пређете у ПОА,бојите се да не изгубите удобност и сигурност? Па изгубићете.Мирне савести ће сутра ваш Стефан -данас је субота-да служи литургију,док Јовану труну леђа у келији по овом снегу.Немате људског сажаљења.Нисте се огрешили само о њега већ и о све који га воле,почев од његове мајке,па све до пријатеља и  целе Цркве.

Makedonska crkva zabranila Fejsbuk sveštenicimaIzvor: Tanjug

Makedonska pravoslavna crkva zabranila je sveštenstvu i monaštvu da koristi Fejsbuk, inače će snositi (nenavedene) sankcije.

1322189235526b6e016ae49833102635_orig.jp

Ovo je u petak novinarima saopštio crkveni portparol, episkop Timotej, izveštava AFP. Episkop nije naveo razlog ove zabrane, ali iz crkvenh izvora se saznaje da će "mere" biti preduzimane "naročito protiv onih koji na Fejsbuku iznose lične stavove".

Prema pisanju makedonskih medija, predlagač zabrane je jedan od starijih episkopa, Petar, koji je rekao da će njome "vernici biti zaštićeni od obmanjivača i manipulanata".

Zabrana kao da ukazuje na razlike između starijih sveštenika i onih mlađe generacije, koji društvene mreže koriste da privuku mlade crkvi, nudeći im versku obuku i savete.

Neki od njih su, međutim, na Fejsbuku iznosili i svoje viđenje političke situacije i kritikovali vlast. Makedonska pravoslavna crkva se odvojila od Srpske 1967. godine. Ostale pravoslavne crkve u svetu je nisu do danas priznale.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=10&dd=26&nav_id=769926

ПОРТРЕТ БЕЗ РАМА: АРХИЕПИСКОП ЈОВАН Јованове вериге

vladika-jovan.jpg

Д. Стојановић

На путу да се архијереји, свештенство, монаштво и верници канонски непризнате Македонске православне цркве (МПЦ) врате у јединство с осталим православним помесним црквама стоји један човек: архиепископ охридски Јован (Вранишковски).

Да би Македонска православна црква решила свој статус, а тренутно је не признаје ниједна сестринска црква, мора о том питању прво да разговара са Српском православном црквом (СПЦ), а да би тај разговор уопште почео – архиепископ Јован мора бити пуштен из затвора, тражи СПЦ.

У бројним медијским извештајима о његовим хапшењима, суђењима, првостепеним и другостепеним пресудама, пало је у заборав да је некада био „будућност македонске цркве”.

Завршивши Грађевински факултет у Скопљу и Богословски у Београду, свега пет месеци пошто је замонашен 1998. године, тада тридесетдвогодишњак, постао је најмлађи владика МПЦ. После две године добио је високу титулу митрополита брегалничког, касније велешко-повардарског. Био је то неуобичајено брз успон у црквеној хијерархији, после којег је следио суноврат.

Када је у јуну 2002. године објавио да прихвата од патријарха Павла предложено литургијско и канонско јединство са СПЦ и да целу своју епархију ставља у њено окриље, лавина осуда сручила се на њега. Добио је стигму „македонског Јуде”, а чули су се и предлози да му се обрије брада.

С бескомпромисним ставом да „у Македонији постоји само једна призната православна црква – моја епископија”, истеран је прво из зграде митрополије, а онда и из цркава. Почео је да служи литургије по приватним становима и трпи не само вербалне, већ и физичке нападе. За македонску сабраћу постао је расколник. За СПЦ – архиепископ охридски, поглавар дела цркве у Македонији и патријархов заступник, егзарх пећког трона.

Због схватања тадашњег председника Македоније Бориса Трајковског да се самосталност цркве идентификује са самосталношћу државе, његово иступање из МПЦ виђено је као шамар и држави и цркви.

Није случајно, дакле, Хелсиншки комитет за људска права 2013. године архиепископа назвао „првим политичким затвореником” у Македонији од њеног осамостаљења. Нити је случајно Вранишковски објашњавао да између вере и нације бира веру.

Прошле године поглавар МПЦ архиепископ Стефан писао је православној јерархији широм региона о његовим „криминалним активностима”. Македонски Синод, „црквена влада”, сада тражи од власти своје државе да покажу милост према рабу Божјем Јовану.

Осуђиван за ремећење јавног реда и мира, ширење расне, верске и националне мржње, према последњој пресуди архиепископ Јован осуђен је због проневере 250.000 евра.

Ухапшен је у децембру 2011. године на македонско-грчкој граници и од тада је у затвору „Идризово” код Скопља. Враћао се из Солуна, где је заказивао датум одбране докторске дисертације. Код себе је имао српски пасош.

Јелена Чалија
објављено: 25/01/2015

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...