Jump to content

Непризната Македонска православна црква

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Гости

Оче, она је у веома лудом филму...

Немој да се чудиш ако крене да те зивка телефом и да ти хистерише како смо ми у јереси а он и Артемије спасавају Цркву...

Подели на овим сајтовима

Завршио 2000.г. богословију, а 2010. постао митрополит.

Дечко у успону....

А телефоне није тешко наћи довољно је отворити календар Црква за 2006 годину

Подели на овим сајтовима

Послаћу мистер "архиепископу" захтев за пријатељство на ФБ.Баш ме интересује у којем је "филму". Just_Cuz_19

Пошаљи искључиво канонски захтев за пријатељство. Немој да захтев буде мимо канона! 0403_feel smej.gif

Ипак је он ВИСТИНСКИ

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Salu na stranu...koliko prevaranata i sarlatana ima, to je neverovatno. Za 10-20 godina, svestenici i vladike ce morati svuda sa sobom da nose gramatu o rukopolozenju,da bi im ljudi verovali da nisu raskolnici...i sta sad npr neko ode u Svetu Zemlju, tamo super, upozna puno vladika ,popova,kaludjera, sve Bog zna kako,odusevi se dobrim duhovnicima,ostane u kontaktu s njima, a ono pola njih sto im je trazio blagoslov raskolnici ili neki samorukopolozeni...prodao covek nekog polovnog golfa mozda,za 500 evrica, narucio iz Rusije mantiju,odezdu i episkopske insignije i sad vladika...A oni tamo i ne mare kome to prodaju...ja bio u Kijevo-pecerskoj lavri pre par godina,to su bukvalno supermarketi sa svim stvarima potrebnim za bogosluzenje i crkveni zivot,i sve je to jako jeftino i svima pristupacno...za 500-600 evra mozes da se obuces od glave do pete kao vaseljenski patrijarh ako hoces,sa sve zezlom,mitrom i odezdama...u Lavri pazari i kanonsko i nekanonsko svestenstvo Ukrajine i svi prezadovoljni, tako sam bar cuo...pa sto ne bi onda i Srbi koji zele da budu vladike pazarili...obostrano zadovoljstvo

Подели на овим сајтовима

Знаш ли ти Архиепископа?

Знаш ли ти која је Архиепископија Палестинска?

Ко си ти да судиш ма ко се како представљао?

Знаш ли ти да интернету постои закон шта све смеш и немсеш!

ако си ти неки правослани верник како се не плашиш клевета и исмејавања .

не само ти него и сви ови надоле који се исмејавају који сте ви то теолози или шта и да сте.

као тај што пише "ЅАВРСИО СРЕДНЈУ СКОЛУ У КРАЊЕВУ А ГДЕ ЈЕ ЅАВРСИО ДА ГА ПИТАМ ЈА"

ЗА НЈЕГОВО ЗНАЊЕ ЈА САМ СЕДЕО СА ЊИМ У КЛУПИ У КРАЛЈЕВУ.

тај човек је мој пријатељ којег ја добро познајем а ти свештениче из црне горе коме ти пастви припадаш амфилохијеве?хехех

Случајно сам пронашао: Македонска Вистинска Православна Црква

Мало сам читао шта пишу на својој интернет страници. Стварно су невероватни. Имају свог Архиепископа ("Неговото Блаженство Архиепископ Палестински и Митрополит Македонски Г.г. д-р. Хаџи Јован"). Посебно је занимљиво ово: "Архиепископ Палестински"!

Изгледа да је идејни творац свега овога нека Луиза Пандиловска. Наведана је као ктитор и један од оснивача некаквог манастира.

Имају и свој статут цркве, који је у ствари статут удружења грађана (то се чак и помиње у статуту).

Кога занима ова новостворена организација нека погледа на њиховом сајту:

http://sv-jovankrstitel.com/

Подели на овим сајтовима

Salu na stranu...koliko prevaranata i sarlatana ima, to je neverovatno. Za 10-20 godina, svestenici i vladike ce morati svuda sa sobom da nose gramatu o rukopolozenju,da bi im ljudi verovali da nisu raskolnici...i sta sad npr neko ode u Svetu Zemlju, tamo super, upozna puno vladika ,popova,kaludjera, sve Bog zna kako,odusevi se dobrim duhovnicima,ostane u kontaktu s njima, a ono pola njih sto im je trazio blagoslov raskolnici ili neki samorukopolozeni...prodao covek nekog polovnog golfa mozda,za 500 evrica, narucio iz Rusije mantiju,odezdu i episkopske insignije i sad vladika...A oni tamo i ne mare kome to prodaju...ja bio u Kijevo-pecerskoj lavri pre par godina,to su bukvalno supermarketi sa svim stvarima potrebnim za bogosluzenje i crkveni zivot,i sve je to jako jeftino i svima pristupacno...za 500-600 evra mozes da se obuces od glave do pete kao vaseljenski patrijarh ako hoces,sa sve zezlom,mitrom i odezdama...u Lavri pazari i kanonsko i nekanonsko svestenstvo Ukrajine i svi prezadovoljni, tako sam bar cuo...pa sto ne bi onda i Srbi koji zele da budu vladike pazarili...obostrano zadovoljstvo

Слажем се можда си у праву,Ашта кад он буде дошо на свету гору у свету земљу и треба да преспава у манастиру или да се поздрави са патријархом са игуманом кад треба да благослови јело које са њима са којима једе ,није баш како ти мислиш брате мили,био сам ја присутан кад игуман тражи документе црквене ,исти тај о коме се овде пише био сам са њим у јерусалиму кад је посетио патријарха теофила,.

не кажем да тога нема али овде се пишемо очовеку којег многи занају,ато што му се преписује је само што он никога од њих не подржава у екуменизму и кад су га звали да иде са њима није отишо,.

Оставимо да ми судимо кад много мало много мало знамо о многим црквеним стварима ане о њима који су на врху цркве.

Подели на овим сајтовима

@Jedancovek

Велика и мала слова, слабије?! Мало правописа није на одмет... Опасна вам та школа, ако вас научила и остало као правопис, па ви сте сви супер...

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Слажем се можда си у праву,Ашта кад он буде дошо на свету гору у свету земљу и треба да преспава у манастиру или да се поздрави са патријархом са игуманом кад треба да благослови јело које са њима са којима једе ,није баш како ти мислиш брате мили,био сам ја присутан кад игуман тражи документе црквене ,исти тај о коме се овде пише био сам са њим у јерусалиму кад је посетио патријарха теофила,.

не кажем да тога нема али овде се пишемо очовеку којег многи занају,ато што му се преписује је само што он никога од њих не подржава у екуменизму и кад су га звали да иде са њима није отишо,.

Оставимо да ми судимо кад много мало много мало знамо о многим црквеним стварима ане о њима који су на врху цркве.

Ja vidis jako puno znam o crkvenim stvarima.

Sasvim dovoljno da kad neko sebe nazove "vistinska", "odistinska", "one-and-only" ili kakva vec "pravoslavna crkva", odmah znam da je rec o zestokom prevarantu, raskolniku koji cepa Rizu Hristovu, o coveku koji je i sam u uzasnoj prelesti, i koji zestoko truje i druge.

I to cu, kao i ostali pravoslavni hriscani ovde, bespostedno i neprestano da pricam i saopstavam svima, na svaki nacin, pa i ovde na forumu, da svi koji citaju znaju ko ste vi i kakva vam je pozadina...

Подели на овим сајтовима

Vidim da ste poceli razgovor pre oko dve sedmice o necemu sto se dobro razumete. ovo je sajt Zive Reci Utehe i vidim da utehe ima pa zato sam se i ja pretstavila. Ljudi, kako ljudi pricaju na forume, blogove, FB, tweeter, i t.d. na sve moguce na internetu i za sve su upuceni, pa tako i za Pravoslavlje pa daju komentare i osudjuju ljude do mile volje. Tako je, bela povrsina trpi sve, pa mozete pisati koliko vam je volje. Ali dali ste sigurni da sve to sto pricate je istina, ili samo onako pricate, posto vasi su izvori direktni i sve nonsalantno znate, ali stvarno sve.

Ima razlike kad neko govori o necemu i daje fotografije koje potvrdzuju ono o cemu se govori, a ovako vi samo tracite prazne reci. Kako je moguce da znate sve svestenike u celom svetu pa rangirate one koji su pravi i oni koji nisu. Pitam vas sve: dali vi volite svog Patrijarha Irineja koji je trcecim korakom, odmah nakon sto je bio proglasen za patrijarha, posao u Austriju da se sastane sa rimokatolicima? Sta ti silni vladici traze kod pape i mu ljube ruke? Sta se dogovaraju sa ruskog mitropolita Ilariona koji se bori za ekumenizam i ljubi papsku ruku, ovi srpski vladici se sastaju sa njim. Sta traze te vladike sa papom? Da mu ljube ruke? Ima fotografija kolko hoces koji tvrde sve to. I vi se plasite da poljubite nekom vladiki koji je protiv tog ekumenizma da mu poljubite ruku, a trcite da poljubite ovim ekumenistima koji trce za papom.

Vi mozete da se smejete koliko hocete, ali pitajte se dali ste u pravu i dali ste na pravom putu?

Подели на овим сајтовима

• Гости

Имам потребу да објавим овај мејл који је добијен на администраторски сервис:

From: luiza [mailto:[email protected]]

Sent: Thursday, October 06, 2011 12:23 PM

To: [email protected]

Subject: Poruka sa sajta

Postovani Administratore

Prvo da vas pozdravim i pozelim srecan danasnji praznik Zacece Sv Jovana Krstitelja.

Inace pokusala sam da se registrujem na vas sajt, ali nije uspelo, pa eto saljem vam pismo i nadam se da ce te ga procitati, a i mozda odgovoriti.

Da vam se pretstavim i objasnim neke stvari posto sam videla da ste nedavno pricali za web sajt Makedonska Vistinska Pravoslavna Crkva i rekli ste svoje pretpostavke. Ja sam Luiza Pandilovska i eto, slucajno ili nista nije slucajno, pronasla sam vas razgovor na internetu o ovoj web strani, ono sto se rekli o Arhiepiskopu Hadzi Jovanu i meni. Najdobri nacin dobijana informacija je kad direktno ih dobijate od pravog izvora, a ne od razne spekulacije i pretpostavke. Uveravam vas da niko nije na nista, kako sto ste rekli> droge ili sve te stvari, nego pokusavamo da ostvarimo nesto kao i svaki covek na ovoj planeti koji ima prava na to. Neznam dali ste svesteno lice, ali vidim po vasim recima da ste dobro upoznati sa Pravoslavljem posto ste i Vladiku Artemija stavili na listu izdajnika i sad vas pitam, kako revnosni pravoslavac: Dali je hriscanski osudzivati nekoga koga nikad u zivotu niste videli? Ja znam da svi koji se sastaju sa papom i ljube njegovu ruku, bez razlike koju Pravoslvnu crkvu pripadaju, su se udruzili sa djavolom i su izdajnici Pravoslavlja, a vi kako znate.

Zato vas najljubaznije molim da izbrisite moje ime i da ga ne upotrebljavate dalje.

Nadam se da ste shvatili ono sto je i odgovoriti na moj zahtev.

Budite u miru sa Gospodom

Јасно говори са ким Црква има посла.

Подели на овим сајтовима

Ja vidis jako puno znam o crkvenim stvarima.

Sasvim dovoljno da kad neko sebe nazove "vistinska", "odistinska", "one-and-only" ili kakva vec "pravoslavna crkva", odmah znam da je rec o zestokom prevarantu, raskolniku koji cepa Rizu Hristovu, o coveku koji je i sam u uzasnoj prelesti, i koji zestoko truje i druge.

I to cu, kao i ostali pravoslavni hriscani ovde, bespostedno i neprestano da pricam i saopstavam svima, na svaki nacin, pa i ovde na forumu, da svi koji citaju znaju ko ste vi i kakva vam je pozadina...

Kazes da svako ko se naziva Istinska Pravoslavna Crkva je prevarant, ja te pitam sta su ovi koji ljube papsku ruku i traze blagoslov od eretika? to mi objasni i ako nesto znas vise i tvrdis da je neko lazov, ti potvrdi to faktom, slikom ili bilo sto.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...