Jump to content
Sign in to follow this  
Semberac

24.3.2011: Протест ваљевског Образа

Оцени ову тему

Recommended Posts

Немојте више да вређате човека. То није примерно нормалном разговору...  0405_feel

Све што ти могу рећи на оно твоје да сам ближи Строју и родновјерују,ја се тога не стидим преци су били родновјерни и то треба поштовати,народ је изабрао Хришћанство као секту јудаизма и то треба поштовати јер су ми преци и Хришћани држали су славе и вјеровали неко мање,неко више,неки су били Литургијски вјерници неки не,ништа страшно.Мени је хришћанство битно само из поштовања према народу тј србском племену и лојалности њему,оног дана кад племе почне да вјерује у Лавор пун воде и да му се клања неће бити ни то проблем,битно је да народ опстаје то је суштина.Народ је све,џаба идоли,џаба Алах,Христ,Буда и сви ако нема народа живога.Стога Нација раса се подразумијева,и вјера као ствар појединца или колективитета,али никад примарна,већ само секундарна категорија.

Извини Чувару Истине, али морам сад јавно рећи истину: ОН НИЈЕ ЧЛАН ОБРАЗА И ЊЕГОВО МИШЉЕЊЕ НИЈЕ МИШЉЕЊЕ ОБРАЗА. Да не испадне после како Образ поштује Родоверје и како на Хришћанство гледа као на секту јудаизма.

Мада сматрам да су на ЖРУ добродошли и родоверни, јер ако су добродошли муслимани и римокатолици, што они не?Мада они се подразумевају у категорију атеисти...

А ја знам (пошто те лично познајем) да си ово написао само из огорчења према лицемерима на форуму. Знам да си ти вјерник и не дозволи да те нервирају провокатори, паметнији си од њих и вјерујем и побожнији. Буди мудрији од њих и покажи ко је Христов војник а ко је Јуда Икариотски.

Извињавам се ако сам погрешно разумео из коментара, али ти си у Швајцарској? Да? Значи, ти си прљави имигрант, немаш права да користиш погодности Швајцарске државе, и сасвим је оправдано ако ти улети цигла кроз прозор? 0405_feel

Помаже Бог Браћо у Христу, ево на молбу брата Семберца регистровао сам се на овај српски хришћански форум, ја сам један од активиста Образа из Ваљева и учесник поменутог протеста, па да се мој саборац и брат Семберац не секира, и не прича напамет, питајте мене све недоумице које имате у вези овог протеста... Мало је забрињавајућа оволика концентрација критичких коментара на националистичку омладину и њихов труд, али ту смо да разбијемо предрасуде  :drugarstvo:

Ево, разбиј мени једну предрасуду о твом аватару? Шта он симболише?  :drugarstvo:

Симболише борбу за Христа, за православље... Орао који штити христов монограм... Нема шта ту да се говори, свима је јасно...

Српска Православна Црква се до сада у принципу никада није огрешила о српски народ, и увек је била строжер и чувар српске нације, па и у најтежим временима борила се за очување српског националног бића... И ми православље видимо да има велику улогу у очување српства, морала, породице, видимо га као део нашег националног бића, традиције, и културе, и тако ће и остати. Национална држава стоји уз Националну цркву. Наша црква мора да оплемењује наш народ, да му даје виши смисао, да га ослобађа негативног утицаја, грешног понашања, итд...

Зато Православље у будућој српској држави биће државна религија, наравно искоренићемо екуменизам и све антисрпске религијске елементе који штете нашем националном идентитету и вредности. Заступамо изворно православље, и светосавље...

Значи ли то да ви стављате православље у функцију нације, тј. да ли је вама нација испред православља?

И ми православље видимо да има велику улогу у очување српства, морала, породице, видимо га као део нашег националног бића, традиције, и културе, и тако ће и остати.

Да ли је то по вама једина сврха православља?

Зато Православље у будућој српској држави биће државна религија, наравно искоренићемо екуменизам и све антисрпске религијске елементе који штете нашем националном идентитету и вредности. Заступамо изворно православље, и светосавље...

када ће доћи та нова "држава" да идем на Јамајку? какво је то изворно православље?

када ће доћ и та нова "држава" да идем на Јамајку? какво је то изворно православље?

Ljuljačko. 0110_hahaha

Религија може да се одбаци, промени, али НАЦИЈА, крв никада !!!

Православље само по себи без нације не може да опстане, јер је православље део нашег националног бића, наша нација је старија од православља... Православље+Српство је фантастична комбинација... И уосталом религија која није у служби народа је штетна и треба је искоренити, али Слава Богу Светосавље је најбитнији елеменат Српства... Што се расе и сличног тиче то не треба коментарисати јер очување националног идентитета подразумева очување расног, и то не треба коментарисати...

Ускликнимо с Љубављу Светитељу Сави !!!

Косово је срце Србије !!!

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...