Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Semberac

24.3.2011: Протест ваљевског Образа

Оцени ову тему

Recommended Posts

Није то провокација, већ директна последица логике за коју тврдиш да је пропагира Образ (а коју припадици истог не желе да виде)...

Чињеница да је Образ имао пропустау раду и да је кроз историјски развој остао без добрих људи,али без обзира на све још увијек је православни политички покрет који се бори за будућност ове земље,дали су те методе увијек биле добре и начини о томе се да разговарати,али сада све то пљунути свакако да је грешка.

Па о методама и разговарамо све време. Ако је за тебе оправдано користити се насиљем, застрашивањем, лажима, кривоклетствима, кокетирањем са нацистима, и сличним методама, о каквој будућности ове земље онда причамо?!

Добро, које није учињено на добар начин, није добро. Циљ не оправдана средство. Или, како је то умео да формулише патријарх Павле:

Ако би требало да се одржи Велика Србија злочином, ја на то пристао не бих никада; нека нестане Велике Србије, али злочином да се одржава – не. Ако би било потребно и нужно једино да се одржи Мала Србија злочином, ја и на то не бих пристао. Нека нестане и Мале Србије али злочином да се одржи – не. И кад би требало да се одржи последњи Србин, ја да сам тај последњи Србин, а да се одржи злочином – не пристајем, нека нас нестане али да нестанемо као људи, јер нећемо онда нестати, живи ћемо отићи у руке Бога Живога.

Види овако очигледно да си слабо упућен у начине дијеловања дијелова обавјештајних структура и да не познајеш методику и технику дијеловања,ја би за моју земљу кад би хипотетички сутра био члан неке тајне полиције или не знам шта урадио свашта,шта је један живот наспрам свих осталих који ће живјети безбједније,па макар и горио у паклу зато,схвати држвани и национални интереси,вриједности и циљеви су изнад свега,некад се морају учинити и извјесна зла,да би се омогућиле веће добробити.

zreo si za bananu brale, pa da malo razmislis sta pises po hriscanskom forumu, jer si ocigledno neprijatelj hriscanstva

bar si iskreno predstavio afinitete Obraza- ako nista drugo, i hvala ti sto si nam jasno rekao na koji nacin razmisljate- a to je da ne razmisljate uopste

Види овако очигледно да си слабо упућен у начине дијеловања дијелова обавјештајних структура и да не познајеш методику и технику дијеловања,ја би за моју земљу кад би хипотетички сутра био члан неке тајне полиције или не знам шта урадио свашта,шта је један живот наспрам свих осталих који ће живјети безбједније,па макар и горио у паклу зато,схвати држвани и национални интереси,вриједности и циљеви су изнад свега,некад се морају учинити и извјесна зла,да би се омогућиле веће добробити.

Начини деловања обавештајних структура ме ни не интересују, будући да по верским убеђењима нисам обавештајац, него православац. А у Православље се већ разумем, и то довољно добро да знам да је ова твоја логика у директној супротности са њим, и да је то за шта се ви борите све само не боља будућност овог народа - са становишта Православља гледано. Од живота у Христу нема веће добробити, и ни један циљ није довољно велики и добар да би за њега један православни хришћанин чинио зло.

zreo si za bananu brale, pa da malo razmislis sta pises po hriscanskom forumu, jer si ocigledno neprijatelj hriscanstva

bar si iskreno predstavio afinitete Obraza- ako nista drugo, i hvala ti sto si nam jasno rekao na koji nacin razmisljate- a to je da ne razmisljate uopste

Само има једна ствар ја нисам у Образу!!!Образ аватар је ту да мало побуди духове оних којима то смета,преподобни и богобојазни уз дужно потовање према свему не бране националне и државне интересемвећ они који имају храбрости да за већу ствар жртвују себе,али нема везе нећемо се објашњавати,јер се не разумијемо,а и која вајда од тога,док се губи вријеме непријатељ не чека.

преподобни и богобојазни уз дужно потовање према свему не бране националне и државне интересемвећ они који имају храбрости да за већу ствар жртвују себе,

То колико је сам Обрадовић спреман да се жртвује за већу ствар видесмо ономад кад је масно слагао на суду да је ишао да се моли у Цркву, а не да разбија параду, а да није ни тепнуо...

Мене не занимају празне приче и псеудодесничарска демагогија - из небројених примера се до сада јасно показало да су Обрадовић и екипа спремни да жртвују једино наложене клинце који су довољно необразовани по питању своје вере, и животе милиционера, који су, узгред буди речено, такође Срби...

али нема везе нећемо се објашњавати,јер се не разумијемо,а и која вајда од тога,док се губи вријеме непријатељ не чека.

Не, дечко, него ти не разумеш сопствену веру. А како си почео, на основу неколико твојих изјава у последње време, не би ме чудило да, као и твоји савезници из Строја, пређеш у родоверје, будући да се твоји принципи са Православљем никако не слажу...

И још једна ствар - како да ти верујемо (или било коме од вас) да се заиста бориш за добробит своје земље, када, по сопственом признању, сматраш да није проблем с времена на време понешто и слагати зарад виших циљева? Како да знамо да се не бориш, на пример, за добробит неког нацистичког Четвртог рајха, а нас лажеш зарад интереса свога рајха?

Међутим, кад видиш некога да носи мајицу са грбом Националног строја, ту већ није тешко сабрати два и два...

Ма и ја нисам љубитељ таквог облачења, али схвати то као неки тренд међу омладином. Видиш да је момак млад, вјероватно се наложио и на филм Шишање. Не знам што у њему видите главни проблем ове катастрофе у Србији. И није битно шта дјечко носи на себи, битно је шта има у глави и у души. Ко од вас тврди да је већи вјерник од њега?Ко је толко горд да то јавно тврди?

Иначе млади људи носе намјерно провокативне симболе попут Недићевог грба или келтског крста, намјерно да би се провоцирала ова "елита" у Србији.

Ја једино носим мајицу са 4 оцила или са грбом Образа.

Није то провокација, већ директна последица логике за коју тврдиш да је пропагира Образ (а коју припадици истог не желе да виде)...

Ајд сад хипотетички да кажемо да су они момци у мајицама Недићевог грба активисти Строја. Па какве везе Строј има са усташама? :drugarstvo:

И што би неко од Образоваца одстањиво младог патриоту који не прави инцидент на маршу?Дал је тај малдић зигхаилово?НИЈЕ.

Па у чему је онда проблем?

На крају  крајева, и они су људи- а овдје пре свега дјеца од 17-18 година која су се окупила из средњих школа. Овдје ни половина није у Образ које видите на слици, али јесу симпатизери.

Ја. Не тврдим то из гордости, већ зато што сам све то прошао... Једно са другим не иде. Не може и свастика и часни крст...

Не може то твоје заједно, слажем се. А гдје ти видиш свастику, љеба ти? :drugarstvo:

А шта си ти то сам прошао?Јесили био нациста?Па ако си ти то био, нисмо ми. Тачка.

Међутим, кад видиш некога да носи мајицу са грбом Националног строја, ту већ није тешко сабрати два и два...

Ма и ја нисам љубитељ таквог облачења, али схвати то као неки тренд међу омладином. Видиш да је момак млад, вјероватно се наложио и на филм Шишање. Не знам што у њему видите главни проблем ове катастрофе у Србији. И није битно шта дјечко носи на себи, битно је шта има у глави и у души. Ко од вас тврди да је већи вјерник од њега?Ко је толко горд да то јавно тврди?

Дозволи да као неко ко ради са децом тог узраста ипак мало боље знам куда тај тренд води, и шта има у глави деце која носе такве мајице, него ти из Швајцарске...

Није проблем то што носе мајице, него што туку неистомишљенике, Роме, прекидају литургије и раде сличне ствари...

Па какве везе Строј има са усташама? :drugarstvo:

Деле исту идеологију. Ништа више.

Таман посла да сам нациста... Нисам мислио на симбол, сам по себи, већ на оно што представља. Прочитај ту моју реченицу као - било које екстремне групе и православље...

Дозволи да као неко ко ради са децом тог узраста ипак мало боље знам куда тај тренд води, и шта има у глави деце која носе такве мајице, него ти из Швајцарске...

Није проблем то што носе мајице, него што туку неистомишљенике, Роме, прекидају литургије и раде сличне ствари...

Па какве везе Строј има са усташама? :229229229:

Деле исту идеологију. Ништа више.

Баш то... Србија Србима може исто да буде и Хрватска Хрватима... Како онда рећи да је Олуја злочин?

Да будем политички коректан и да вас исправим:

Строј следи идеологију бјелог национализам или национал-социјализма. Ја се не слажем ни мало са њиховим идејама, али не правим од њих ђаволе. Волим их као своју браћу у Христу (већина су Хришћани).

Павелић није био ни национал-социјалиста (најбоље видите како Крв и Част цјеле Европе гледа на усташство Хрвата...презиру их) ни фашиста. Павелић је био нешто много горе од тога: Усташа.

Немојте мјешати идеологије, молим вас. Информишите се, молим вас све као браћу своју рођену. Немојте да судите да не би сте навукли гријех на себе и своју породицу, молим вас.

Баш то... Србија Србима може исто да буде и Хрватска Хрватима... Како онда рећи да је Олуја злочин?

Може Хрватска Хрватима али у природним границама- а то је околина Загреба. :229229229:

:drugarstvo:

Да будем политички коректан и да вас исправим:

Строј следи идеологију бјелог национализам или национал-социјализма. Ја се не слажем ни мало са њиховим идејама, али не правим од њих ђаволе. Волим их као своју браћу у Христу (већина су Хришћани).

Павелић није био ни национал-социјалиста (најбоље видите како Крв и Част цјеле Европе гледа на усташство Хрвата...презиру их) ни фашиста. Павелић је био нешто много горе од тога: Усташа.

Немојте мјешати идеологије, молим вас. Информишите се, молим вас све као браћу своју рођену. Немојте да судите да не би сте навукли гријех на себе и своју породицу, молим вас.

prvo se ti informisi sta znaci biti Hriscanin, pa onda mozemo da razgovaramo

a taj poslednji pasus sto si napisao- od toga mi je muka i smucio si mi se skroz naskroz, vise ne ucestvujem u tvojim idiotizmima i zavrsavam komunikaciju

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...