Jump to content

О ЗАБЛУДАМА ЛАТИНА(РИМОКАТОЛИКА) И УНИЈАТА – ГРКОКАТОЛИКА

Оцени ову тему

Препоручена порука

ја имам један дио фамилије коју су "гркокатолици" ... ријеч је о насељеним Украјинцима који су у Босну дошли око 1900 године уз покрајине Галиције у Украјини.. покрајина се налази у Западном дијелу тако да граничи рецимо са Пољском... више пута са разговарао са њиховим свештеником који и сам признаје да су се "поунијатили" због хране и под присилом овом виду "шокчења" рецимо  се у то доба су се највише противили украјински  козаци.. једом сам присуствовао на литугрији колико сам ја као лаик мга примјетити разлика је у томе што им попо нема браду  prst ka dole у што рецимо после помињања "епископа" помињу и папу римског... послије када сам разговарао са НАШИМ ПОПОМ :( објасни ми он за "филиокве" и још неке додатне стварчице... рецимо титула њиховог "епископа" је преосвећени епископ крижевачки МОНСИЊОР бискуп (иначе Хрват унијат)... по причама са "њиховим" попом видјех да рецимо  код њих постоји проправославна струја унутар саме Цркве"проблем"се јавља што сваког "епископа" бира папа лично.. код овог на столу видјех "СВЕТИГОРУ", "ПРАВОСЛАВЉЕ"... ;)

рецимо унијати код нас кажу да су православци, махом не примјећују  разлике ... Божић славе кад и ми, Васкрс такође, поштују ист Светитеље... док рецимо Украјинци из Хвр славе по римокатоличким "прописима" по неким правилима би требали као и ми православни само изгледа да ту важи она КУДА ВЈЕТАР ДУВА greengrin

Подели на овим сајтовима

• Одговори 216
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

• 3 weeks later...
  • 2 years later...

Sjetite se riječi Sv. Augustina: Rim je progovorio, i prepiranje je završeno. "I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog", "na tebi ću sagraditi svoju Crkvu". Ako hiljadu godina to Crkva uči, i na istoku i na zapadu, zašto se na istoku napušta to učenje?

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...

Sjetite se riječi Sv. Augustina: Rim je progovorio, i prepiranje je završeno. "I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog", "na tebi ću sagraditi svoju Crkvu". Ako hiljadu godina to Crkva uči, i na istoku i na zapadu, zašto se na istoku napušta to učenje?

Nije to jedino avgustinovo progresno ucenje. A sto se tice ovoga sa Petrom ja nevidim kakve to veze ima sa Papom u crkvi. To sto vi povezujete babe i zabe to je vas problem. Niko pametan iz toga nemoze zakljuciti ono sto ti zakljucujes. A cini mi se da i ti sam ne poznajes svoju veru dovoljno. 7896634  dobar decko

Подели на овим сајтовима

da, vidiš, ja se toga još sjećam, ko jučer da je to bilo    :dedica:  :)

Roma locuta, causa finita – „Rim je progovorio a slučaj

(teološka parnica, rasprava, diskusija) tim bio zaključen"

"Rim zaključao, slučaj završio.“ (Augustinus)

http://www.americancatholictruthsociety.com/articles/romalocuta_article.htm

Подели на овим сајтовима

da, vidiš, ja se toga još sjećam, ko jučer da je to bilo    :dedica:  :)

Roma locuta, causa finita – „Rim je progovorio a slučaj

(teološka parnica, rasprava, diskusija) tim bio zaključen"

"Rim zaključao, slučaj završio.“ (Augustinus)

http://www.americancatholictruthsociety.com/articles/romalocuta_article.htm

Pa kada covek ostari dogodi se da zaboravi neke stvari a da ne pricamo da pomesa. joooj

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...