Jump to content

Novak Đoković u pritvoru? Haos u Australiji, ovakav skandal svet ne pamti!

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Брате, бесмислено је бранити лицемере који се иживљавају над народом. Сада је то иживљавање још приметније јер је Ђоковић жртва. Ово је мешавина два фактора: здравственичког терора, мржње према Ђоковићу ( православац доминира у западњачком спорту).

И ту је наравно лицемерје, јер човек има медицинско изузеће које му нисам ја писао. Има још тенисера са изузећем па су их пустили.

Na tu nikakvog maltretiranja ni terora. Jednostavno je do bola. U italiji nevakcinisani ne mogu da rade, od nas 100-120 u firmi trojica su dobili otkaz jer nisu hteli da se vakcinisu. Njihovo pravo je da se ne vakcinisu a moje pravo je da ne dolazim u kontakt sa potencijalno rizicnim psobama i da rizikujem svoje i zdravlke svoje dece. . Stvar je krajnje jednostsvma. Djokovic nece da se vakcinise i to je njegov izbor. Australija kao drzava ima svoje zakone. Sve je krajnje jednostavno. Trazio je pogresnu vizu sa kojom ne moze da udje u Australiju. Zalio se. Videcemo koja je odluka na zalbu i tacka. Svaka diskusija van toga je mlacenje prazne slame.

Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Bilbija рече

Ddjokovic nece da se vakcinise i to je njegovo pravo, a svaka drzava , kao i Srbija regulise kako se u nju ulazi. Austrijanci recino kobtrolisu na granicci sa italijom i vracaju nazad ko nije vekcinisan . Prvi ili poslednji u svetu sve jedno je. Tako i treba da bude. Zakon je jednak za sve, i to je jedino posteno i ispravno. Djokovic je izvadio pogresnu vizu i greska je njegova a ne Aistralije. Oni su jasno rekli sta traze za ulazak. 

Закон није био једнак за све јер Ђоковић није био једини са истом визом и истим изузећем. Да је имао проблем само око визе много брже би био рјешен случај, или да су му издали на лицу мјеста нову или да је у краћем времену одлучено да се мора депортовати. Виза није била проблем, него медицинско изузеће. Требало је много времена да потроше, да од једног исправног изузећа направе неисправно. Они су јасно рекли и Ђоковић је јасно све донио. Сигурно не би ишао да није имао гаранције, али су га аустралски политичари спремно изиграли и те приче како је неко из тима аплицирао за погрешну визу су идиотске и не заслужују никакав коментар. 

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Закон није био једнак за све јер Ђоковић није био једини са истом визом и истим изузећем. Да је имао проблем само око визе много брже би био рјешен случај, или да су му издали на лицу мјеста нову или да је у краћем времену одлучено да се мора депортовати. Виза није била проблем, него медицинско изузеће. Требало је много времена да потроше, да од једног исправног изузећа направе неисправно. Они су јасно рекли и Ђоковић је јасно све донио. Сигурно не би ишао да није имао гаранције, али су га аустралски политичари спремно изиграли и те приче како је неко из тима аплицирао за погрешну визу су идиотске и не заслужују никакав коментар. 

Mozete vi da mlatite koliko hocete ovde. Ti niti si video niti znas sta je Djokovic dostavio i kome. Blagog pojma ti nemas kakvu vizu, kada i gde je on trazio i dobio. Ova diskusija je cisto seljacko pacarenje preko tarabe i meni je nekasno kako bilo koja prosecno obrazovana osoba moze ds ucestvuje u takvoj rsspravi. Ti sada znas sta je on dostavio, sta tu pise, znas i sta su osti dostavili, znnas sta ko tu moze ili treba da radi itd...koliko godina imas ti keve ti? 5 ili 35-49?

Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Bilbija рече

Mozete vi da mlatite koliko hocete ovde. Ti niti si video niti znas sta je Djokovic dostavio i kome. Blagog pojma ti nemas kakvu vizu, kada i gde je on trazio i dobio. Ova diskusija je cisto seljacko pacarenje preko tarabe i meni je nekasno kako bilo koja prosecno obrazovana osoba moze ds ucestvuje u takvoj rsspravi. Ti sada znas sta je on dostavio, sta tu pise, znas i sta su osti dostavili, znnas sta ko tu moze ili treba da radi itd...koliko godina imas ti keve ti? 5 ili 35-49?

Па наравно да знам на основу тренутно важећих критеријума за улазак у Аустралију. 

Безвизни режим је тренутно суспендован у Аустралији. Било ко, ко нема аустралски пасош мора претходно извадити визу чак и ако му у нормалним околностима не треба. Уз визу се мора приказати или вакцинални картон или медицинско изузеће. У увом универзуму могу постојати само две опције, да се већ у амбасади тражи или једно или друго као пратећи документ, или се виза издаје без тога на основу мотива доласка и других докумената, али са напоменом да се један од та два кључна за улазак мора показати приликом уласка. Како новак нема вакцинални картон, онда или су му издали регуларну визу са напоменом да мора прибавити изузеће до намјере путовања или је већ имао изузеће и онда су му издали визу коју треба и да добије. Ово што пишем потврђује и сам премијер у својим изјавама: 

WWW.NEWS.COM.AU

Novak Djokovic’s visa has been cancelled and his Australian Open campaign is in tatters but two more players may just be under the microscope.

“The problem is not necessarily with the visa. There are many visas granted and if you have a visa and are double vaccinated you are very welcome to come. And I think what this says to everybody in Australia the people are welcome but if you are not double vaccinated and not an Australian resident or citizen, you cannot come.”

Дакле није проблем виза, већ одједном без проблема могу ући само они који имају визу и вакцинални картон, а ко није вакцинисан не може и тако си ишли мимо сопствених закони који тренутно дозвољавају и медицинско изузеће. Све остало нема везе са законом него искључиво субјективним тумачењем ауторитета, а и може им се. Само то ме неће спријечити да их назовем идиотима и лицемјерима.

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Па наравно да знам на основу тренутно важећих критеријума за улазак у Аустралију. 

Безвизни режим је тренутно суспендован у Аустралији. Било ко, ко нема аустралски пасош мора претходно извадити визу чак и ако му у нормалним околностима не треба. Уз визу се мора приказати или вакцинални картон или медицинско изузеће. У увом универзуму могу постојати само две опције, да се већ у амбасади тражи или једно или друго као пратећи документ, или се виза издаје без тога на основу мотива доласка и других докумената, али са напоменом да се један од та два кључна за улазак мора показати приликом уласка. Како новак нема вакцинални картон, онда или су му издали регуларну визу са напоменом да мора прибавити изузеће до намјере путовања или је већ имао изузеће и онда су му издали визу коју треба и да добије. Ово што пишем потврђује и сам премијер у својим изјавама: 

WWW.NEWS.COM.AU

Novak Djokovic’s visa has been cancelled and his Australian Open campaign is in tatters but two more players may just be under the microscope.

“The problem is not necessarily with the visa. There are many visas granted and if you have a visa and are double vaccinated you are very welcome to come. And I think what this says to everybody in Australia the people are welcome but if you are not double vaccinated and not an Australian resident or citizen, you cannot come.”

Дакле није проблем виза, већ одједном без проблема могу ући само они који имају визу и вакцинални картон, а ко није вакцинисан не може и тако си ишли мимо сопствених закони који тренутно дозвољавају и медицинско изузеће. Све остало нема везе са законом него искључиво субјективним тумачењем ауторитета, а и може им се. Само то ме неће спријечити да их назовем идиотима и лицемјерима.

Ti i dalje pricas o necemu o cemu pojma nemas. Citiras novinare koji jednako kao i ti ne znaju o cemu se radi vec nagadjaju i sada novinarsko nagadjanje je kod tebe argument. 

Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bilbija рече

Na tu nikakvog maltretiranja ni terora. Jednostavno je do bola. U italiji nevakcinisani ne mogu da rade, od nas 100-120 u firmi trojica su dobili otkaz jer nisu hteli da se vakcinisu

Мрак и бесмисао. 

Подели на овим сајтовима

„Medicinski sam legalist i legitimist: dakle, po pitanjima fizičkog zdravlja vjerujem samo i jedino službenoj medicini. Cijepio sam se nekoliko puta, i opet ću. Toliko da se legitimiramo. E sad, ovako: Novak Đoković genijalni je tenisač, vjerojatno najbolji u povijesti. Novak Đoković također je, vjerojatno, najbolji individualni sportaš današnjice. To što Novak misli o cijepljenju, prehrani, liječnicima ili piramidama ni na koji način nije relevantno. Ali nešto drugo je, ako ste slučajno zaboravili, relevantno: regiji Bergama, gdje nikad nogom nije kročio, Novak Đoković donirao je, za vrijeme strašnog stradanja u epidemiji, milijun eura. Nekako mi se i sad to čini relevantnijim za cijelu stvar od toga što Novak Đoković misli o cijepljenju.

Australija ima pravo Novaka Đokovića ne pustiti u zemlju zato što nije cijepljen. To pravo, međutim, ima svoj stil i način. Jesu svi jednaki pred zakonom i bla, bla, kao što to kaže australski premijer, ali jednakost pred zakonom nema veze sa stilom i načinom, s oduzimanjem mobitela, pritvaranjem, smještanjem u „hotel“ za „ilegalne migrante“. U čovjeku to budi sumnju da problem, ipak, nije u tome je li Đoković cijepljen i ima li za svoju necijepljenost adekvatnu medicinsku dokumentaciju, ili je problem u rasizmu i šovinizmu ološa s kraja svijeta, ili s njegova početka, koji rasizam i šovinizam nema veze sa cijepljenjem, nego s činjenicom da je nacionalno, regionalno ili rasno pogrešno konfiguriran čovjek postao najbolji na svijetu.

Naravno da mi je Đoković drag. Postoje razlozi za to. Jedan je i onaj zadarski, kada je usred epidemije organizirao turnir, ne bi li svijet učinio normalnim. Bilo je to naivno, ali vrijedno svakog poštovanja.

Pročitajte moj tekst o Đokoviću, tada napisan, uz napomenu da je portalima zabranjeno ovu objavu kopirati i naokolo je prenositi, te na njoj sakupljati klikove i reakcije kojekakvih imbecila":

https://www.jergovic.com/.../novak-dokovic-samo-je-dobar.../

Подели на овим сајтовима

Чему хистероја, ако је мувао нешто са папирима, онда је све ок, мене чуди зашто се нико не буни што је он добио ореден СПЦ, а пропагира медитацију и промовише гуруе, за такве ствари не да би му требало одузети орден него га и одлучити од Цркве, без обзира колико добро игра рекета и како вјешто заврће лоптицу.

• Не свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

• JESSY locked this topic
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Креирај ново...