Jump to content
sqny

Sujeverja forumasa

Оцени ову тему

Recommended Posts

U koja ste sujeverja verovali i kakva su vasa iskustva sa njima?

Da li smatrate da nemate vise sujevernih verovanja?

Kod mene - mislim da je najozbiljnije je bilo kada sam kao klinac primio na knjigu  "Moc Podsvesti" - od nekog Marfija (al ne Edi, vec neki smarac :) ).

Navodno 'jel, nasa podsvest je toliko mocna sila, da kada bi to hteli mogli bi da pomeramo planete - kaze nam Marfi. Al naravno moramo istinski verovati svo vreme - nece nista izrasti ako ubrzo posto posadimo seme se vratimo i izrovarimo zemlju - il nesto slicno :) .

Ono sto dakle treba da radis je da kao idiot non-stop verglas misao/cilj u glavi da budes ubedjen da ce ga ostvariti, da koristis i neke tehnike vizualizacije da ne objasnjavam sad.

I tako je pocelo od malih stvari. Prvo sam testirao i shvatio da sam u stanju da prestanem da stucam odmah samo ako verujem da mogu (U jea). Onda sam naucio da se ujutru probudim u odredjeno vreme tacno u minut, ako se ubedim pred spavanje. Zbilja velicanstvena je ta moja podsvest - poceo sam da shvatam.

Al' knjiga se ne zaustvlja na takvim unutrasnjim stvarima, jer tvrdi da svojom podvesti mozemo da uticemo na svet oko nas i sta se u njemu desava - da usmeravmo dogadjaje/sudbinu u svoju korist. Ne secam se tacno primera iz knjiga - ali dubiozne stvari je pominjao - tipa vidis neki torbu koja ti se jako svidja ali nemas para za nju, uposlis moc podsvesti i dobijes je na poklon dva meseca kasnije. Tako sam ja uspevao cudesne stvari - da ucinim da nestane struje pred kotrolni iz Priorde (ili je bilo Drustvo :) ), da ucinim da me neka konkretna osoba pozove...

Ne secam se tacno kako sam prestao s tim da se zamlacujem, al verujem da je bilo previse zamorno stalno ubedjivati sebe u razne stvari (mada je to bio i nekako mocan osecaj kontrole), i da prosto provalis posle nekog vremena da su hitovi (koji to ostanu urezani i pamtis ih dugo) jako retki.

Drugo vece sujeverje sam pokupio iz knjige Skota Peka - "Put kojim se redje ide" (ovo je bilo negde na pocetku gimnazije). Knjiga uopste nije losa, ali ima to poslednje poglavlje koje govori o Milosti. Cela prica lici malo na 'Moc Podvesti', al glavna razlika je sto ti nemas kontrolu vec nesto eksterno je na delu.

Primer iz knjige je bila neka saobracajna nesreca. Skot tu opisuje kako se u sudaru auto deformise, metal krivi, ali nekako vozac unutra ostaje nepovredjen. Onda tvrdi kako se takve stvari desavaju stalno u kako postoji neka sila - nesto sto cini da se najcesce dogode dobre stvari. I zbilja kada sam poceo tako da posmatram primere Milosti sam video svuda - al ne bi da smaram sa primerima.

Ne verujem da gajim neka sujeverja jos uvek. Mozda nesto najblize bi bilo da kada resavam neki problem na racunaru ili neki bug u programu, a iscrpim sva logicna resenja - onda pokusavam svakve nebulzne veze da napravim i probam i ako znam da ne bi trebalo da ima ikakvog uticaja - moram da probam  ;).

Једном сам у петом, шестом разреду умислио да ми једна мајица доноси несрећу па сам престао да је носим...  algabacaju Сад мислим да немам неку навику те врсте, бар не могу да се сетим... algabacaju

Ја сам прескакао линије на кошаркашком терену,имао сам осећај да ако не прескочим кад шутирам да ће ми то померири руку при шуту..као да ако нагазим има да ми се помери баланс тела  slava3

Имам и са компом,као мислим да ако не помераш миш и ставим га на одређено место да ће брже да ради компјутер хахаахах

Ово што си доле писао је моћ подсвести,закон универзума.Читао сам књигу The secret,само мораш да верујеш и све ти се оствари.Имаш и филм ако те мрзи да читаш.

Имам и са компом,као мислим да ако не помераш миш и ставим га на одређено место да ће брже да ради компјутер хахаахах

0203_cool

Ово што си доле писао је моћ подсвести,закон универзума.Читао сам књигу The secret,само мораш да верујеш и све ти се оствари.Имаш и филм ако те мрзи да читаш.

Ne kapiram sta oces reci - stvarno verujes u to?

0203_cool

Ne kapiram sta oces reci - stvarno verujes u to?

Па то је књига исто као моћ подсвести,са тим да верујеш у нешто и да ће ти се десити..никад нисам тако мислио иако сам читао књигу и гледао један део филма,увек ћу се обратити Богу ако нешто треба.. prstgore  klapklap

Ja sam pre verovao u hrišćanskog Boga. Posle sam shvatio da ako takav bog postoji, onda je običan slabić i prestao sam da verujem. I šta mi može takav bog? Ništa,opsovao sam ga 1000 puta do sada i nikakva kazna me nije stigla.Zato što slabić traži da drugi obavljaju njegov posao, a izgleda da se od njega ni malo ne razlikuju ni ovi što veruju u njega.

Ja nisam uospte sujeveran... ranije sam bio ali sam izgleda to prerastao...

Gledao sam "The secret" odlican je film... ja verujem da je moguce ono sto je u filmu opisano. Zapravo mislim da u tome lezi i sustina vere... ako dovoljno cvrsto verujes mozes da pomeris planinu :cheesy:

Moj brat je glumac i oni svi imaju ista sujeverja: Ne treba zvizdukati na probama jer ce te publika izvizdati na premijeri, Nikako i nikada ne postavjati Sekspirov komad "Magbet" i cak ne pominjati naziv te drame jer izaziva nesrecu celom pozoristu i svim glumcima...

Ja sam pre verovao u hrišćanskog Boga. Posle sam shvatio da ako takav bog postoji, onda je običan slabić i prestao sam da verujem. I šta mi može takav bog? Ništa,opsovao sam ga 1000 puta do sada i nikakva kazna me nije stigla.Zato što slabić traži da drugi obavljaju njegov posao, a izgleda da se od njega ni malo ne razlikuju ni ovi što veruju u njega.

Hm...

Znači Bog postoji a ti ne veruješ u njega?

Za početak bi možda trebao da pripaziš na korištenje reči i da praviš razliku između neverovanja i ignorisanja ili odbijanja.

Drugo,ti nikada nisi ni tražio Hrišćanskog Boga već si tražio nekog sadistu da te kažnjava.

Isti si kao Vensa Zmijanac =Kazni me kazni  :cheesy:

Guest - . . .-

Пријатељу, ти никада ниси веровао у "хришћанског" Бога. Ако и јеси веровао, ти си од Бога очекивао неке награде, злата, медаље... но, то није наш Бог. Шта сада очекујеш? Када Га опсујеш да Те казни?

Послушај ово предавање. Имаш око 51 минута о овоме о чему говоримо.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...