Jump to content
marija

Јеромонах Иларион Ђурица

Оцени ову тему

Recommended Posts

Зосима лепо рече за Шешеља. Штета што немамо праве људе него неко попут Шешеља прича шта ваља а шта не.

Шешељ је завршио причу не због свог става према овом или оном, него због тога што је у оно његово време увео порез на поседовање ватреног оружја (који је и даље на снази). Самим тим је показао да је највећи непријатељ Срба. Да ли због глупости или болести, небитно је.

zato što sam iz krajine pa znam.

mentalitet naroda, ne dao Bog nikom.

Naravno da je kriv, bar meni.

Али, то је више твој лични став, а не чињеница. Али јесте чињеница да је слао добровољце, помагао народу у Крајини, био у затвору јер се једини побунио против предаје Крајине, упозоравао је Србе у Крајини (знаш оно, ,,оставиће вас Милошевић, отићиће и капетан Драган, а где ћете ви", итд), итд. 

Сувише су дубљи разлози пада РСК, тако да сматрам да је погрешно оптуживати њега за  ту нашу, српску, трагедију.

Иначе, пореклом нисам из Крајине, већ из Херцеговине ко и Воја, али знам пуно Срба из Крајине, у вези сам са њима, углавном већина поштује Воју и његову борбу за време рата...

Ма јок,није он тај лик,крио се код мене у блоку 45, као неки исцелитељ-филозоф, тотално неозбиљно...

a sta je trebalo da si puca u glavu?

mnogi bitni ljudi u istoriji su se krili ukljucujuci i biblijske ljude...

nije li bogorodica hrista skrivala

Делујеш ми врло млад, @@Православни Србин, рекао би по писању .

Какав народ таква власт, сви они су продукт духовног стања у Срба , а како сејеш тако жањеш, зато је Срба све мање и мање.

Пусти ти те приче...

А можеш ли, конкретно, да објасниш зашто је то тако?

Ja znm zsto ja nikad ne bih krenu tim "nacionalizmom"

Osvetoljubiv, samoubilcki ili ubilacki(kako nam se namesti), neracionalan, neutemeljen na stvarnoj situciji, neutemeljen na realnim mogucnostima itd..

Kad bi on furao neki zdraviji nacionalizam sa njegovom ekonomskom politikom, bio bi mi u ozbiljnoj opciji za glasanje. Radikali su uvek imali pristojan ekonomski program... aali je on uvek bio manje bitan nego sve ostalo...

Бранио Србе а на исте те Србе вадио пиштољ...његов проблем, односно наш проблем, што је врло интелигентан а сујетан, дакле психопата, Срби емоционално неписмени и не знају то да препознају, не знају на личном плану а камоли код јавних личности..

Делујеш ми врло млад, @@Православни Србин, рекао би по писању .

Какав народ таква власт, сви они су продукт духовног стања у Срба , а како сејеш тако жањеш, зато је Срба све мање и мање.

Пусти ти те приче...

Па нисам причао никакве приче, написао сам  неке чињенице у вези Шешељевог деловања у том периоду...

А ово за духовно стање народа се слажем, али опет мислим да  није тачно да баш нико није имао позитивну улогу тада.

Ja znm zsto ja nikad ne bih krenu tim "nacionalizmom"

Osvetoljubiv, samoubilcki ili ubilacki(kako nam se namesti), neracionalan, neutemeljen na stvarnoj situciji, neutemeljen na realnim mogucnostima itd..

Kad bi on furao neki zdraviji nacionalizam sa njegovom ekonomskom politikom, bio bi mi u ozbiljnoj opciji za glasanje. Radikali su uvek imali pristojan ekonomski program... aali je on uvek bio manje bitan nego sve ostalo...

А можеш ли конкретније да објасниш ово болдовано?

Па нисам причао никакве приче, написао сам  неке чињенице у вези Шешељевог деловања у том периоду...

А ово за духовно стање народа се слажем, али опет мислим да  није тачно да баш нико није имао позитивну улогу тада.

сам појам да је имао паравојну формацију је довољно...

Па, пази, није баш сасвим тако. Јер, сви добровољци СРС су се борили у оквиру легалне војске, ЈНА, итд.

Радикали ипак нису имали паравојну војску, попут Арканове СДГ или неких других странака што су имале.

СРС је имала своје добровољце, а не своју паравојну формацију...

Лупаш сад.. није имао никакву паравојну јединицу..! Јер да јесте био би ладно осуђен ..пре 11 година ..оно из кеца у кец ..

.. причаш произвољно .. 

Угасите ову тему ..  не завређује ..

Па, пази, није баш сасвим тако. Јер, сви добровољци СРС су се борили у оквиру легалне војске, ЈНА, итд.

Радикали ипак нису имали паравојну војску, попут Арканове СДГ или неких других странака што су имале.

СРС је имала своје добровољце, а не своју паравојну формацију...

da, seseljevci nisu imali nikada ni jednu svoju jedinicu i nisu nikada bili paravojna formacija, vec su uvijek bili u okvirima teritorjalne obrane krajine u baranji i sremu ili u dobrovoljackim jedinicama koje je  formirala licno jna

da, seseljevci nisu imali nikada ni jednu svoju jedinicu i nisu nikada bili paravojna formacija, vec su uvijek bili u okvirima teritorjalne obrane krajine u baranji i sremu ili u dobrovoljackim jedinicama koje je  formirala licno jna

Тачно...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...