Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Јаков.

Bacite vaše mobilne telefone, oni su vaše ubice!!!

Оцени ову тему

Recommended Posts

TEKST JE PRENET SA STRANICE EKOLOGA BEOGRADA...

http://www.ekob.org.rs/akcije.html

----------------------------------------

Naravno, svi ćemo se iznenaditi i uplašiti kada szanamo da je mobilni telfon, koji nosimo u džepu, naš potencijalni - UBICA. Kako i zašto?

Mobilni telefon je istovremeno je i radio prijemnik i radio predajnik koji sa svojom baznom stanicom održava stalnu vezu na frekvenciji od 900.000.000 herca. Da, dobro ste pročitali:DEVET STOTINA MILIONA HERCA. Ljudski energetski omotač (zaštitna aura) ima frekvenciju od 0,5 do 2 herca!!! Zaključak se sam po sebi nameće: ako bismo koristili mobilni telefon bez zaštitnog neutralizatora (mobičipa), šanse da ostanemo zdravi od toga veoma visokog, a štetnog eletkromagnetnog zračenja - NE POSTOJE!

Odakle potiču toliko štetna zračenja, koja savremenom terminologijom nazivaju ektromagnetnim smogom.Kako se zaštititi od njih? Počelo je još 1901. godine, kada je iz Engleske i Amerike poslat prvi radio-telegram, a kasnije, pronalaskom radija, televizije, radara, raznih električnih uređaja, posebno mobilnih telefona i kompjutera, milijardu stanovnika izlo\eno je teškim, po život opasnim posledicama od elektromagnetnog smoga. U stalnoj trci za profitom velike multinacionalne kompanije na sve moguće načine sprečavaju da u najširu međunarodnu, kao i u javnost ogromnog broja zemalja, dospeju rezultati tekućih i odavno potvrđenih naučnih istraživanja o smrtnim opasnostima koje donose, u ljudskoj primeni, sve brojniji informatički i praktični proizvodi na struju!

Mobilni telefoni su tihe, "podmukle" masovne ubice, što će ubliskoj budućnosti biti teška trauma za stotine miliona ljudi na planeti, pa se čak može desiti da će mnoge zemlje sveta, u cilju očuvanja sosptvenog stanovništva, početi da ograničavaju, a možda i da zabranjuju njihovu masovnu upotrebu. Samo jednim pogledom na ulici primećujemo na desetine ljudi koji razgovaraju mobilnim telefonom, ne sluteći da sebi time uzrokuju brojne zdravstvene tegobe, od umora, glavobolje, pada imuniteta, do teških bolesti i smrtonosnih moždanih tumora.

Institut "Maks Plank" u Nemačkoj utvrdio je da zračenje iz mobilnog telefona deluje kao vreo šiljak u mozgu koji može da probije ćelijske membrane.Temperatura u "vrućoj tački" je na nivou ključale vode. Švedski naučnici su prvi demonstrirali kako zračenje iz mobilnog telefona "pravi" rupe (lezije) u mozgu pacova i predvideli da će doći do povećanja broja obolelih od Alchajmerove bolesti kod mladih korisnika mobilnih telefona. To su potvrdili i britanski istraživači dokazavši kako zračenje može promeniti oblike moždanih proteina u oblik koji liči na patološki fibrils vezan za Parkinsonovu i Alchajmerovu bolest.

Mobilni telefoni emituju jače signale u retko naseljenim područjima i tako predstavljaju veći rizik za lokalno stanovništvo - tvrde švedski naučnici iz Univerzitetske bolnice u Erebru. Ustanovili su da su bazne stanice u seoskim područjima međusobno mnogo udaljenije što se nadoknađuje emitvanjem jačih signala mobilnih telefona. Njihovim 10-to godišnjim istraživanjem bilo je obuhvaćeno 3.000 ispitanika.Utvrđeno je da osobe koje žive u seoskim područjima imaju, u odnosu na stanovnike gradova, tri do četiri puta veći rizik da obole od raka mozga.

Stručnjaci pozivaju na ograničenje upotrebe mobilnih telefona, posebno onih sa slušalicama. Mnogi državnici uopšte ne koriste mobilne telefone.Bivša direktorka Svetske zdravstvne organizacije (SZO), dr Harlem Bruntland, svim svojim službenicima zabranjivala je korišćenje bežičnih, to jest mobilnih telefona. Razlog je - zdravstveni.

Elektromagnetna zračenja ugrožavaju životinjske i biljne vrste koje ubrzano nestaju. Ukoliko se ne preduzmu hitne mere, taj trend će se nastaviti zabrinjavajućim tempom, objavila je Svetska unija za zaštitu prirode (UCN). Biljke su posebno dobri indikatori štetnog zračenja. Ako drvo raste teško i sporo, sa čvorovima i nepravilnostima, čudno se grana, suši iz sredine, sa sigurnošću se može tvrditii da je pod uticajem štetnog zračenja.

Da li smo se zapitali odakle su na tržišta balkanskih zemalja stigli bagatelno jeftini mobilni telefoni? Njihovo štetno zračenje je izvan propisanih standarda u zemljma proizvođača, pa se tamo ne smeju da koriste. Takvi, jeftini, otpad mobilni telefoni, kupuju se čak i za školsku decu, "da ih roditelju mogu da prate sa posla". Takva neupućenost može nenadoknadivo puno da košta. Malo se zna da i skupi mobilni telefoni uzimaju danak u smrti. Dokazano je da fabrički ugrađena zaštita od štetnog zračenja mobilnih telefona, prema propisanim međunarodnim standardima, nažalost nije - pouzdana. Takve dokaze izneli su mnogi ugledni medicinski istraživači i saoštili da je, i pored ugrađene (obavezne) zaštite , ustanovljena dramatična ugroženost mozga korisnika mobilnih teleofna. To znači da i najskuplji mobilni telefoni, sa ugrađenom zaštitom, najvećim delom predstavljaju reklamni trik za uspešnu prodaju.

Utvrđeno je da elektromagnetno zračenje iz mobilnih telefona zagreva moždano tkivo. Finski naučnici su objavili da se čestom upotrebom mobilnih telefona ćelije na zidovima najstinijih krvnih kapilara u mozgu smanjuju, a one imaju funkciju da sprečavaju ulazak opasnih molekula u moždanu masu. Vremenom, time se izazivaju razne bolesti, tumori, fatalne moždane kvržice i udari...

Posebno se kriju rezultati stalnih istraživanja o štetnosti elektromagnetnih zračenja na plodnost muškaraca i žena, na mjačinski plod za vreme trudnoće, na buduću plodnost dece koja mobilne telefone najčešće nose u visini pojasa i u džepovima uz genitalije... Zasad se o tome malo govori i u zemljama sa najvišim standardom, zbog tzv. "viših interesa.

Gde je izlaz iz začaranog kruga elektrosmoga?

MOBIČIP za mobilne telefone i kompjutere, pouzdanog proizvođača sa atestom, najsigurnije je rešenje, uz napred sugerisane predloge i savete.

-------------------------------

Ja ima Nokiu 5800 Navigator...kako da dođem do mobičipa za nju koji smanjuje zračenja?

Da li postoji mobičip za svaki uređaj posebno ili su mobičipovi univerzalni? Da li mogu da ih koristim za računar?

мајкл  0203_cool

Мој професор и средње школе је исто вршио истраживања са овим мобилним телефонима.За девојке је рекао да кад причају требају да помере лепо косу па тек онда да причају,мање неко зрачење  4chsmu1

Ljudski energetski omotač (zaštitna aura) ima frekvenciju od 0,5 do 2 herca!!!

.mislise. nesiguran ne_shvata :huh: :mad: :mad: :mad:

Која је поента тога што је човек рекао.Да неће да ми помогне нешто  0405_feel

Нема друге него да се вратиме старој провјереној индијанској екологији:

Постављена сликаПостављена слика

Постављена слика

Ово је најновија еколошка верзија MSN

Постављена слика

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/47577/U-kaficima-od-sada-puse-samo-kanabis

Ово је приручни димни мобилни телефон, у кафићима сви сада телефонирају  :)

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Ватикан је највећи и главни вјековни пропагатор здравог начина комуникације на свијету.

Како с Богом тако и с људима.

.mislise.

Nekada su se robovi prepoznavali po tome sto su nosili celicnu ogrlicu oko vrata i gvozdenu kuglu na lancu oko clanka noge. Danas se robovi modernog doba poznaju po tome sto sa sobom nose mobilni telefon.

Oni retki slobodni ljudi, koji si mogu sebi priustiti taj luksuz - slobodu, nemaju mobilni.

Nekada su se robovi prepoznavali po tome sto su nosili celicnu ogrlicu oko vrata i gvozdenu kuglu na lancu oko clanka noge. Danas se robovi modernog doba poznaju po tome sto sa sobom nose mobilni telefon.

Oni retki slobodni ljudi, koji si mogu sebi priustiti taj luksuz - slobodu, nemaju mobilni.

Slažem se. Ja kod kuće imam mobilni telefon jer nemam para za oboje, mobilni i klasični. A mobilni mi ipak dobro dođe kada putujem po Češkoj ili po Evropi u Njemačku itd. Inače se prema mobilnom telefonu ponašam isto kao i prema kablovom, klasičnom jer ga nikada ne nosim sa sobom vani, samo kada putujem. U zadnje vrijeme kako sam stariji ga sve češće i po nekoliko dana zaboravljam napuniti pa me onda ganjaju i kritikuju moji prijatelji i rodbina da sam "mimoza", mimo mrežu!

:huh:

Ja i sestra smo prije nekoliko godina vodili dubokoumnu raspravu o Johnu Travolti i Olivii Newton John iz filma Pomada (Grease) a zaključili smo da je sve to stvar mode, prije su dečki nosili te češagije i strugadla za svoje grive (češljeve i češljiće) po džepovima a sada kad bi se snimao isti taj film svi bi umjesto češljeva imali mobilne telefone. Inače je moja sestra kao pubertačka bila strašno ufurana u to kako je ona ta Olivia Newton John iz Pomade a držalo je to par dobrih godina, kad se tada nismo svi scvokli od nje i te njene Pomade onda nećemo nikada! Ima i gore, jedna moja prijateljica je bila ufurana u to da je agentkom  Skaliovom (Dana Scully - Gillian Anderson) iz Akta X i da zajedno s agentom Foxom Mulderom (David Duchovny) stalno rješava nekakve te paranormalne pojave, vanzemaljce i nosi sa sobom FBI znak i pištolj! OMG!

Постављена слика

:229229229:   :huh:

John travolta hairstyle in the movie Grease?

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20101006011509AAZA1SL

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Mogu braća i sestre da se zafrkavaju sa temom, ali šta ako je to istina. Ja zaista nisam elektroničar niti znam kako se mere te stvari, (zračenja), ali ako je to tako, zar nije onda opasno se šegačiti i praviti sprdačinu.

U krajnjem slučaju možemo bar da ispoštujemo to saznanje da damo kritički osvrt, a ne da se bacamo pomijama.

To je isto kao sa jevanđeljem. Nemoj da kažete da niste čuli. Jer čuli ste ga, a i da niste, imali ste mogućnosti da ga čujete ili pročitate.

Kaže sutra neki doktor:

"koristili ste previše mobilni telefon. To nije bilo na korist vašu. Sada ćete piti ove lekove"

- Ali ja to doktore nisam znao...

"E prijatelje...znao si ti, nego si ismevao i pravio se nevešt"

I tako je u principu za sve... Sve mi znamo ili bar možemo da dođemo do nekih bitnih informacija (što teoloških, što iz svakodnevnog života). Ali praviti se Toša je mnogo više cool, nego saznavati

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...