Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Драган Јашић

Утисци из Хиландара ЖРУ форумаша

Оцени ову тему

Recommended Posts

брате, рачунај суботу  ne_shvata

ајде јашо брате ако се договориш са Медом зовиме на моб. ради договора  :cheesy:

ето морам сам себе да цитирам  prstgore јашо ипак у суботу и недељу не могу сад сам се присетио...

Свакако сам расположен за разговор у суботу само у поподневним и вечерњим сатима пошто сам преко дана за викенд са мојим малим " анђелима " . 0442_feel 319.gif algabacaju :drugarstvo:

Brate Jašo neka te čuvaju molitve Svetog Simeona Mirotočivog i Svetoga Save i neka ti Bogorodica Trojeručica uvjek bude zaštitnica i tvojoj poroduci i da blagodat sa Svete Gore još dugo bude na tebi, a sve u Slavu Gospoda Našeg i Presvete Bogorodice. Hvala ti što si sa nama podijelo ovo duhovno blago, neka da Bog da ga ustostručiš i mi zajedno sa tobom.Svako ti dobro od Gospoda i Presvete Bogorodice želim. 

Brate Jašo neka te čuvaju molitve Svetog Simeona Mirotočivog i Svetoga Save i neka ti Bogorodica Trojeručica uvjek bude zaštitnica i tvojoj poroduci i da blagodat sa Svete Gore još dugo bude na tebi, a sve u Slavu Gospoda Našeg i Presvete Bogorodice. Hvala ti što si sa nama podijelo ovo duhovno blago, neka da Bog da ga ustostručiš i mi zajedno sa tobom.Svako ti dobro od Gospoda i Presvete Bogorodice želim. 

Хвала ти Владислава и теби да Бог да пуно благодети и пуно здравља t1253 t1253 . Биће тога још и текста и слика ако да Бог данас или сутра . Знате како је незгодно писати на послу  t1253

Јашо, много си нас обрадовао својим ходочашћем. :cheesy:

И преносиш нам своје  утиске на најлепши начин. selam-smajli

Нека су ти живи и здрави унучићи,а Пресвета да их штити твојим молитвама. :)

Наставили смо путем према мору . На самој обали мала Црква Светог Василија међутим може се ућу само од 09 до 12 сати штета нисмо успели да се видимо са оцем , хм заблокирао ми је мозак немогу се сетим његовог имена али ако ми дође написаћу, кажу да је прозорљив договор пада да га посетимо сутра . Враћамо се према Хиландару .Стижемо таман када почиње вечерња служба , опет чаролија као у сновима целивање ћивота Светог Симеона Мироточивог и свега раније описаног , вечера после службе и акатист Пресветој Богородици Атонској . Мала пауза и на спавање све у нади и радости да ћемо сутра отићи у Цркву Светог Василија покушавамо да одспавамо мало , ја никако само превртање по кревету узбуђење је све веће и веће идемо код "прозорљивог " оца да са њим разговарамо , спавај Драгане али ништа . Поново се чује позив на јутарњу службу . Устајемо и журимо у Свету Цркву опет све магично и неописиво речима , после шест сати службе идемо утрпезарију . Добијам послушање са још нас двојицом да идемо код оца Саве . Иначе отац Сава прави воштанице што нам непада нимало тешко одлазимо заједно са оцем до његове куће која је под самим једним брдом удаљена од Хиландара једно 4 до 5 км . Када смо стигли рече нам отац шта да му одрадимо , пре тога служи нас са кафом и ратлуком а наравно и обавезном ракијом. Уз послужење водимо интересантан и необавезан разговор о Србији и доласку Папе 2013 у Србију . Отац Сава је пореклом из околине Бања Луке и каже да је то нож у леђа Србији ако буде посете Папе наводећи све што је мање више познато шта је Ватикан урадио Србима у 20 веку.Одлазимо на послушање скупљање камења по његовом дворишти да би могло да се коси лепо трава да недавим пуно шта је било и колико дуго али ништа од одласка код " прозорљивог " оца али није битно жал остаје али  Боже мој. После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Guest - . . .-

@јашадр

После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Нешто слично овоме?

:)

@јашадр

После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Нешто слично овоме?

greengrin
Да баш тако оче Иване  greengrin 1401.По мени , можда и грешим ипак он је још студент и сигурно није у могућности да оснује породицу .... И то је вероватно тврда страна Руског православља . :291291291:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...