Jump to content
Драган Јашић

Утисци из Хиландара ЖРУ форумаша

Оцени ову тему

Recommended Posts

брате, рачунај суботу  ne_shvata

ајде јашо брате ако се договориш са Медом зовиме на моб. ради договора  :cheesy:

ето морам сам себе да цитирам  prstgore јашо ипак у суботу и недељу не могу сад сам се присетио...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Свакако сам расположен за разговор у суботу само у поподневним и вечерњим сатима пошто сам преко дана за викенд са мојим малим " анђелима " . 0442_feel 319.gif algabacaju :drugarstvo:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Brate Jašo neka te čuvaju molitve Svetog Simeona Mirotočivog i Svetoga Save i neka ti Bogorodica Trojeručica uvjek bude zaštitnica i tvojoj poroduci i da blagodat sa Svete Gore još dugo bude na tebi, a sve u Slavu Gospoda Našeg i Presvete Bogorodice. Hvala ti što si sa nama podijelo ovo duhovno blago, neka da Bog da ga ustostručiš i mi zajedno sa tobom.Svako ti dobro od Gospoda i Presvete Bogorodice želim. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Brate Jašo neka te čuvaju molitve Svetog Simeona Mirotočivog i Svetoga Save i neka ti Bogorodica Trojeručica uvjek bude zaštitnica i tvojoj poroduci i da blagodat sa Svete Gore još dugo bude na tebi, a sve u Slavu Gospoda Našeg i Presvete Bogorodice. Hvala ti što si sa nama podijelo ovo duhovno blago, neka da Bog da ga ustostručiš i mi zajedno sa tobom.Svako ti dobro od Gospoda i Presvete Bogorodice želim. 

Хвала ти Владислава и теби да Бог да пуно благодети и пуно здравља t1253 t1253 . Биће тога још и текста и слика ако да Бог данас или сутра . Знате како је незгодно писати на послу  t1253

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Јашо, много си нас обрадовао својим ходочашћем. :cheesy:

И преносиш нам своје  утиске на најлепши начин. selam-smajli

Нека су ти живи и здрави унучићи,а Пресвета да их штити твојим молитвама. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наставили смо путем према мору . На самој обали мала Црква Светог Василија међутим може се ућу само од 09 до 12 сати штета нисмо успели да се видимо са оцем , хм заблокирао ми је мозак немогу се сетим његовог имена али ако ми дође написаћу, кажу да је прозорљив договор пада да га посетимо сутра . Враћамо се према Хиландару .Стижемо таман када почиње вечерња служба , опет чаролија као у сновима целивање ћивота Светог Симеона Мироточивог и свега раније описаног , вечера после службе и акатист Пресветој Богородици Атонској . Мала пауза и на спавање све у нади и радости да ћемо сутра отићи у Цркву Светог Василија покушавамо да одспавамо мало , ја никако само превртање по кревету узбуђење је све веће и веће идемо код "прозорљивог " оца да са њим разговарамо , спавај Драгане али ништа . Поново се чује позив на јутарњу службу . Устајемо и журимо у Свету Цркву опет све магично и неописиво речима , после шест сати службе идемо утрпезарију . Добијам послушање са још нас двојицом да идемо код оца Саве . Иначе отац Сава прави воштанице што нам непада нимало тешко одлазимо заједно са оцем до његове куће која је под самим једним брдом удаљена од Хиландара једно 4 до 5 км . Када смо стигли рече нам отац шта да му одрадимо , пре тога служи нас са кафом и ратлуком а наравно и обавезном ракијом. Уз послужење водимо интересантан и необавезан разговор о Србији и доласку Папе 2013 у Србију . Отац Сава је пореклом из околине Бања Луке и каже да је то нож у леђа Србији ако буде посете Папе наводећи све што је мање више познато шта је Ватикан урадио Србима у 20 веку.Одлазимо на послушање скупљање камења по његовом дворишти да би могло да се коси лепо трава да недавим пуно шта је било и колико дуго али ништа од одласка код " прозорљивог " оца али није битно жал остаје али  Боже мој. После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

Црква Светог Василија

Постављена слика

Постављена слика

Кућа оца Саве

Постављена слика

Место где се појавило магаре са иконом Тројеручице

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

@јашадр

После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Нешто слично овоме?

:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@јашадр

После завршетка послушања одлазимо до манастира Есфингем , то је Зилотски манастир да видимо како је тамо и да посетимо њихову Цркву и књижару . Ту нас дочекују са неком подозривошћу учинило нам се али нема везе , ту је почела прича како су их опколили са милицијом и војском да им одузму манастир и још свачега . Ту је и монах Симеон иначе наш Србин који нам показује Цркву и прича како је био у Хиландару у почетку и класична неистина о томе како се неводи рачуна о незнам ни ја чему где смо се сви демонстративно окренули и напустили њихов манастир . Неможе ама нико да пљује у мом присуству моју Светињу и срећа да смо били на Светој Гори козна како би се разрачунали .Заборавих да кажем да смо за време ручка са "разредним" договорили да би смио се причестили задње јутро у Хиландару тако да су нам спремили вечеру на води . За време вечерње службе нас је исповедио Руски отац Серафим који нас је "истресао" из гаћа до најситнијих црева што би се рекло . Момак који је био са нама , иначе је годиште мога сина 1986 , није му дозволио да се причести зато што има девојку ...... шта рећи !

Нешто слично овоме?

greengrin
Да баш тако оче Иване  greengrin 1401.По мени , можда и грешим ипак он је још студент и сигурно није у могућности да оснује породицу .... И то је вероватно тврда страна Руског православља . :291291291:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...