Jump to content
Владан

Шешељ стиже из Хага

Rate this topic

Recommended Posts

БЕОГРАД - Војислав Шешељ, лидер радикала, неће добити малу казну, али он је већ осам година у притвору у Схевенингену и било каква казна да буде, он ће ускоро бити пуштен на слободу, тврди Наташа Кандић, председница Фонда за хуманитарно право.

Постављена слика

Војислав Шешељ 1993. у Скупштини СР Југославије

- Шешељ ће бити у Београду, биће пуштен из притвора врло брзо, за месец-два. И пре избора, политичка сцена Србије добиће старог знанца - каже Наташа Кандић за „Блиц”.

Она објашњава да процес у Трибуналу траје јако дуго, да је током суђења промењен велики број оних који су учествовали у припремању и писању оптужнице, док је судско веће потпуно подељено, а како време протиче, све је мање сведока који износе релевантне доказе и податке јер су заплашени.

- Ту нема победе правде јер је Трибунал на примеру показао колико та правда постаје удаљена - каже Кандићева.

БЛИЦ

Видим Драги има троструке аршине..они који му се не допадају требају у затвор...то изгледа неки нови покрет у Цркви...

Човек је невин по свим тачкама оптужби...и треба да иде на слободу...

Hahaha, meni je Šešeljev asistent na faxu predavao Marxizam i Odbranu i zaštitu, bio mlad, lep a ženske se mlatile za mjesto u auli koja će da sjedi u prvom redu. Ionako ih se pola upisalo na fax da se dobro udaju, nađu mladenca fakultetliju. Ne Šešelj, taj to ne, zbog njega se nisu mlatile, hahaha, već zbog tog njegovog asistenta.

:cheesy:

A treba li da deli narod? Treba li da kad sutra sa bratom ideš u crkvu da se organski mrzite, jer jedan od vas dvojice glasa za ove a drugi glasa za one? U "pravoslavnoj" Srbiji, pak, politička situacija treba da bude takva da oboje idete u crkvu i govorite, ne samo drugima nego i sebi: dobro, ja glasam za ove, on glasa za one, ja imam moje mišljenje a on ima svoje, no ipak mi se volimo i poštujemo se! Sve šta ovome ne odgovara nego zahteva ekstremnu polarizaciju ne bi trebalo da ima mesto u Srbiji, dolazilo s desna, s leva ili s centra, nije bitno..

Драги немој мени то да причаш..

Ја увек говорим да треба аргументовано да се разговара о политици...

ја нисам ни у једној странци...једино сам симпатизер Двери и ДСС-а..

политичку агресивност једино промовишу неке демократске опције које су на власти...и пар нво демократског и националног опредељења...

ДСС и Двери и симпатишем што аргументовано без политичке острашћености и причају о својим политичким правцима...

Problem je isto da Šešelj (i ne samo on, nego i ostali vodeći političari tog vremena) pripada jednoj Srbiji koja je bila duboko stagnirala i uspavala se i u kojoj je zavladao najdublji primitivizam odnosno neobrazovanje, jedan faktor zbog čega smo gubili u 1990-ima. I priznajem da mi je malo straha da se to stanje povampiri.. Još se nalazimo u tranziciji, u prelazu, i nisam siguran da bi Šešelj ovde bio od koristi. Svi imamo potrebu da se razvijamo dalje, desničari, levičari i centristi, i u Šešeljovce ne vidim taj potencijal. Šešelj je ipak jedna legenda, i mislim da bi mogao mnoge da zavede, takozvane gubitnike tranzicije i one kod kojih više poena skupljaš ako lupiš jedno "puši mi ... (onu stvar)" nego da im se argumentacijom nešto objašnjava, da im se objasni problematika i ostalo. Mislim, nemam ništa protiv da se vrati, pod uslovom da se povuče i ode u penziju, pa kao penzioner onda neka daje svoje komentare.

Inače, i ja sam bio za DSS, ali u zadnjih par godina i od njih se ništa ne čuje. I ovo ne bi trebalo da bude.. Objektivno, ovo im je loša ocena.

Искрено реци ..која је разлика...

СПС био на власти СПС остао на власти...

ДС после убиства Ђинђића је изгубио компас ... постао нека манекнска странка која као гуска кроз маглу води државу...

СПС је има СРС као сателит...

СПС и ДС имају СНС као сателит...

Политика је остала иста само су пресвукли дрес..

запосленост је у сталном опадању...људи су све сиромашнији...као и у време СПС-а

СПС је говорио да после њих нестаје свет..ДС-СПС имају исту причу...

СПС-ЈУЛ је подржавао содомисте

ДС-СПС подржава содомисте

СПС-ЈУЛ је маштао о југославији

ДС-СПС машта о југославији...

ја никако не могу да видим разлику...

Милошевић је инсталиран од стране илумината

Тадић је инсталиран од стране илумината...

Једино Ђинђић је покушао да води самосталну политику и знамо како је завршио...

politika nije igra dobra i zla/ispravnog i nepravilnog/casnog i necasog

politika je igra interesa....

moze neko da bude blizak crkvi i da ide u nju ali kada se vrati u politiku nemoze on sam da progura svoje "ispravno" jer ce interesi tu da ga potisnu...

ko god dosao na vlast ista je prica...

neki samo nisu dovoljno dugo potrajali da bi to postalo ocigledno....

a drugi jos nisu dosli na vlast da bi to shvatili

a seselj neka se vrati... barem cemo se malo nasmejati u ovim sumornim danima.... ovako smo se smejali samo kada su nam to dopustili (kada su prenosili sudjenje).....

to ce biti osvezenje sivila svakodnevnice...

Svako ko je bio za Seselja 90th godina, trebalo bi da ide na jedan egzorcizam kod o.Simeona.

A danas ko tvrdi da ovoga treba drzati u zatvoru, trebalo bi ga isto poslati na neki egzorcizam.

Seselj jeste to sto jeste, recidiv komunizma, i naravno da je on zadrzao taj neki idiotsko pagansko ateisticko folklorni nacin i stav, no u slucaju njegovog povratka, malo ce se prodrmati ucmala i dogovorena politicka scena u Srbij, i bar malo ce se ugroziti plan staranja dvopartijske parlamentarizma, bez sustinske razlike.

Da se podsetimo kako se u Srbiji dele komunisti, po bojama i njihovim bioloskim i ideoloskim ocima:

CRNI komunisti=SRS, potomci Titove radnicke klase, masni i crni za strugovima, sa 3 zuba po vilici, vole Tituuuu, zale za lazoborackim peeeeeeeemmmmzijama, govore o prohujalim vremenima kredita koje pojede inflacija, kako su letovali za dz peko firme, nazovi cetnici, koji ne vole krunu i monarhiju, nose razapetu dvoglavu curku, i drze se devize: ''On je krao, al je i nama dao, al' ovi kradu al' nama ne dadu''.

CRVENI komunisti=SPS i sl. potomci komunisticke srednje klase(sitnih denucijanata, aparatcika, cinovnika), cije je krilo pobedilo na 8 sednici,drugo krilo=>

ZUTE komuniste=DS, potomke komunisticke elite(partijskih sekretara,ambasadora itd) koji su izgubili na 8. sednici, vaspitani u komunistickom duhu, ali koji su na vreme shvatili da centrala internacionalizma nije vise Moskva vec Brisel..

PINK komunisti=LDP, potomci potomaka komunisticke elite i ideologa(deca ambasadora, diplomata, visokih udbasa, generala i partijaca, odrasli u svili i kadifi, ciji su ocevi cupali brkove kulacima, a dedovi bili lokalne ispicuture,golje) koji su porazeni na 8 sednici, i koji su skolovani na Zapadu u duhu novog internacionalizma, zadojeni najgorom vrstom liberalizma.

ZELENI komunisti=LSV i sl. su u stvari mesavina zutih i pink komunista, ali na pokrajinskom nivou (potomci pobedjene struje na 8 sednici i jogurt revoluciji, deca autonomsakih pr..nja, uglavnom iz ''kolonistickih porodica'' Canak-licanin, Kostres-bosanac, Maras-crnogorac)

Zaista je strasno biti van ovih boja, jer te Crni lazno predstavlja, Crveni te pokrade, uzme ti zemlju, pocupa brkove, otme kuce napravi od tebe proletera, Zuti ti trubi kako ce ti vratiti uz proviziju,  ono sto ti je uzeo njegov otac(ali da ne budes bogatiji od njega), a Pink ti soli pamet kako ti ne znas sta je socijalna pravda i trzisna ekonomija, jer je njegov deda uradio pravu stvar kad je rasturio burzuje, a on ce od tebe da napravi gradjanina sveta i u njegovom drustvu ces biti najzasticeniji,

Zeleni ce da ti za to vreme da vice ''di su nasi novci''

p.s. u Poslednje vreme su se pojavili i

SIVI komunisti=SNS, koji su iste ideoloske i bioloske proslosti kao i Crni, ali uz premese Zute boje tj Zutih komunista.

Problem je isto da Šešelj (i ne samo on, nego i ostali vodeći političari tog vremena) pripada jednoj Srbiji koja je bila duboko stagnirala i uspavala se i u kojoj je zavladao najdublji primitivizam odnosno neobrazovanje, jedan faktor zbog čega smo gubili u 1990-ima. I priznajem da mi je malo straha da se to stanje povampiri.. Još se nalazimo u tranziciji, u prelazu, i nisam siguran da bi Šešelj ovde bio od koristi. Svi imamo potrebu da se razvijamo dalje, desničari, levičari i centristi, i u Šešeljovce ne vidim taj potencijal. Šešelj je ipak jedna legenda, i mislim da bi mogao mnoge da zavede, takozvane gubitnike tranzicije i one kod kojih više poena skupljaš ako lupiš jedno "puši mi ... (onu stvar)" nego da im se argumentacijom nešto objašnjava, da im se objasni problematika i ostalo. Mislim, nemam ništa protiv da se vrati, pod uslovom da se povuče i ode u penziju, pa kao penzioner onda neka daje svoje komentare.

Inače, i ja sam bio za DSS, ali u zadnjih par godina i od njih se ništa ne čuje. I ovo ne bi trebalo da bude.. Objektivno, ovo im je loša ocena.

Искрено реци ..која је разлика...

СПС био на власти СПС остао на власти...

ДС после убиства Ђинђића је изгубио компас ... постао нека манекнска странка која као гуска кроз маглу води државу...

СПС је има СРС као сателит...

СПС и ДС имају СНС као сателит...

Политика је остала иста само су пресвукли дрес..

запосленост је у сталном опадању...људи су све сиромашнији...као и у време СПС-а

СПС је говорио да после њих нестаје свет..ДС-СПС имају исту причу...

СПС-ЈУЛ је подржавао содомисте

ДС-СПС подржава содомисте

СПС-ЈУЛ је маштао о југославији

ДС-СПС машта о југославији...

ја никако не могу да видим разлику...

Милошевић је инсталиран од стране илумината

Тадић је инсталиран од стране илумината...

Једино Ђинђић је покушао да води самосталну политику и знамо како је завршио...

Ave iluminat  prst ka dole 0409_feel 0203_cool Kazem vam, nije lako kada svugde vidis iluminate; zatvoris oci , lete iluminati; otvoris frizider iskace iluminat, ukljucis radio pricaju iluminati; nadjes devojku ona iluminat  :( :(

Слобода за Шешеља!

Време је да коначно оживи демократски, секуларни национализам.

(у комбинацији са српским племенским традицијама  prst ka dole )

Смешно је....? kriminalac

Слично је било 1941. када су Енглези др Стојадиновића депортовали на Маурицијус.

Такође, идентичан случај догодио се у Ирану 1953.

Секуларном националисти др Мосадику онемогућена је политичка каријера.

(ко не учи из историје поново преживљава исто)