Jump to content

arahne

Члан
  • Број садржаја

    56
  • На ЖРУ од

arahne's Achievements

Ту је, мало гледа-мало пише

Ту је, мало гледа-мало пише (4/9)

73

Форумска репутација

  1. Македонската православна црква со финансиска поддршка од 3.000.000 денари се вклучува во акцијата за помош на Србија и Бих кои се погодени од поплави. - Повикувајќи се на апелите на премиерот на Република Србија Александар Вучиќ и на Неговата Светост Патријархот српски г.г. Иринеј, за христијанско милосрдие и братска помош, МПЦ се вклучува во акцијата која деновиве веќе се одвива во Република Македонија за прибирање на неопходната помош, се вели во соопштението од Синодот на МПЦ. Синодот со особено внимание и загриженост ги следи настаните поврзани со катастрофалните поплави. - Се молиме на Семилостивиот Бог и Спасител и за душите на загинатите од поплавите, но и за истрајност на живите во овие искушенија, во духот на нашата света вера, онака како што нашите народи секогаш низ историјата ги надминувале, се наведува во соопштението од Светиот архиерејски синод на МПЦ. http://telma.com.mk/vesti/mpc-donira-3-milioni-denari-za-srbija-i-bih
  2. За разлика од владиката на МПЦ, владиката Давид од ПОА смета дека не постои никаков проблем. david „Еве, одговорете си сами на следново прашање: дали епископите на ПОА сослужуваат со епископите од сите помесни цркви? Дали епископите на МПЦ стремат кон тоа и тие да сослужуваат? Доколку тие го постигнат тоа, зар тоа нема да значи единство помеѓу нас и зар нема да значи дека ќе бидеме една црква? Зар не е тоа нешто што сите го посакуваме? А, доколку дојде до тоа единство, моето искуство е дека...

  3. ja sam sasvim nebitna a ovo je covek koga postujem, bili smo zajedno na fakultetu http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=F13EBD4474E9FE4FACCDEA0E4E8323DE
×
×
  • Креирај ново...