Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

Најновије објаве posted by Ведран

  1. Oglo

   Oglo

   a meni je ovo posle Nantesa

   valjda nije spam :-/

  2. Ведран

   Ведран

   Огло, сада још баклава и боза нам недостаје....

   еј идем да једем слаткише :-)

  3. Ведран

   Ведран

   ма какав спам!?

   Кутиман је освежење....

   хвала ти

  4. Show next comments  3 more
 1. „No parking“http://www.youtube.com/watch?v=VNnHpA9ARvE&feature=player_embedded#!

  1. arahne

   arahne

   diskriminacija invalida na svakom koraku....

  2. Ведран

   Ведран

   такво ти е чувството или имаш доживеано некое такво искуство

  1. Oglo

   Oglo

   interesantan je početak komentara ispod klipa:

   I`m getting realy tired...

   :)

  2. Ведран

   Ведран

   како се околу нас, изморено...

 2. Огло! заразио си ме, почео сам да одговарам на питања, са музиком....

  1. Show previous comments  1 more
  2. Oglo

   Oglo

   N'oubliez jamais

   I heard my father say

   Every generation has it's way

   A need to disobey

   N'oubliez jamais

   It's in your destiny

   A need to disagree

   When rules get in the way

   N'oubliez jamais

  3. Ведран
  4. Oglo
  5. Show next comments  3 more
  1. Show previous comments  2 more
  2. Ведран

   Ведран

   Успехот на младите уметници почна кога двајцата поранешни „ривали“ ги здружија креативните сили. Нивната изведба на композицијата „Smooth criminal“ на Мајкл Џексон на музичкиот интернет портал „Ју-тјуб“ за неколку дена стана светска сензација, постигнувајќи милионска гледаност, што резултираше со потпишување договор со „Sony masterworks“ за снимање це-де и покана да бидат дел од светската турнеја на Елтон Џон.

  3. Ведран

   Ведран

   Хаузер и Сулиќ свират виолончело од рано детство. Сулиќ музичко образование стекнува на Ројал колеџот во Лондон, додека Хаузер на Ројал нортерн музичкиот колеџ во Манчестер. Имаат настапувано во познатите Вигмор и Ројал Алберт Хол во Лондон, потоа на сцените во Амстердам, Виена.

   Сулиќ е добитник на повеќе меѓународни награди, вклучително и на Прва и Специјална награда на Меѓународниот натпревар Лугославски во Варшава. Хаузер, инаку последниот ученик на големиот Мстислав Ростропович...

  4. Ведран

   Ведран

   бил првак на дури 21 меѓународен натпревар. Двапати има настапувано пред англиското Кралско семејство во Бакингемската палата во Лондон.

  5. Show next comments  3 more
  1. Show previous comments  4 more
  2. Oglo

   Oglo

   Жена кад рађа трпи муку, јер дође час њезин; а када роди дијете, више се не опомиње жалости, због радости што се роди човјек на свијет.

   živ bio Vedrane :)

  3. Ведран
  4. Vaske

   Vaske

   Sjajni ste obojica! Živjeli!

  5. Show next comments  3 more
 3. "the proper theological self is the solitary self", Mark Taylor

 4. „солзите-почеток на духовниот живот“ митрополит Лимасолски Атанасиј

 5. 1930. На 15 јули во Ел Биар, близу до Алжир, се роди Жак Дерида.

  1. Show previous comments  6 more
  2. Ведран

   Ведран

   теби хвала....само буди обазрива сњим, може да ти опере косу ;-)

  3. arahne

   arahne

   ovo, onako, dok sushim kosu da neshto spodelim :):

  4. Ведран
  5. Show next comments  3 more
 6. само за Vaske:

  1. Ведран

   Ведран

   ако Огло, баш ми је драго :)

   а ето Васкета још нема.....

   еј Сарајлијо, ајде док се не олади

  2. Vaske

   Vaske

   Хвала братац, управо слушам

   :-)

  3. Ведран
  4. Show next comments  3 more
×
×
 • Креирај ново...