Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

О Ведран

 • Ранг
  Наш човек

Profile Information

 • Пол :
  Мушко
 • Локација :
  Земја
 • Интересовање :
  светоотечката мисла и сечија која е во нивниот дух...

Скорашњи посетиоци профила

14281 посетилаца

Појединачни статус

Погледај све објаве од Ведран

 1. Митко Маџунков: ВЕЧЕР Го собирам спрострениот веш во дворот, доцна навечер. Наеднаш, од ненадејната снежна олуја, од мракот излегува мојот татко, со бели снегулки во косата. Се враќа од далечен пат. Го гушкам. Нешто ме стегнува во срцето: знам дека животот помина, а не се сеќавам ни кога, ни зошто, ни како.

  1. Ведран

   Ведран

   целиот текст чини еден краток расказ :)

  2. ribarot Klime

   ribarot Klime

   lele ama e jak raskazov!

   ama i Mitko rastura so izrazot, bravo!

  3. Ведран
×
×
 • Креирај ново...