Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

О Ведран

 • Ранг
  Наш човек

Profile Information

 • Пол :
  Мушко
 • Локација :
  Земја
 • Интересовање :
  светоотечката мисла и сечија која е во нивниот дух...

Скорашњи посетиоци профила

14293 посетилаца

Појединачни статус

Погледај све објаве од Ведран

 1. Некои мандарин се вљубил во една куртизана. „Ќе бидам Ваша“, му рекла таа, „кога ќе поминете сто ноќи чекајќи ме седејќи на стол, во мојата градина, под мојот прозорец“. Но, деведесет и деветтата ноќ, мандаринот станува, го зема својот стол под пазуви и заминува. Ролан Барт: Фрагменти од љубовниот говор

×
×
 • Креирај ново...